Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magdamas

Przepis na puree z ziemniaka - wasze dodatki

Polecane posty

Gość Magdamas

Witam, ma ktoś z Was dobry sposób na puree ziemniaczane. Znalazłam w sieci taki przepis http://www.opinet.vot.pl/?p=663 może też ktoś ma jakieś sprawdzone dodatki do czegoś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cpula
Można dodać do nich bazyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
zawsze do tluczonych ziemniakow dodaje troche masla i gestego jogurtu lub smietany oraz sol i piperz i mieszam na gladko. a jako dodatki to np.: tymianek + czosnek + galka muszkatolowa szczypiorek czosnek i pietruszka (to toego polaczenia lubie slodka smietane) czosnek i rozmaryn wiorki ostrej papryki i tarty zolty ser (oraz opcjonalnie kukurydza i marchewka) tarty wedzony ser gorgonzola i tarta gruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
musztarda, taka z kuleczkami spróbujcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medus_A
we Francji jadłam puree z ogromną ilością żółtego sera i masła, było bardzo kremowe i pyszne ale naprawdę sera było bardzo dużo, co najmniej połowa sera w stosunku do kartofli albo więcej, do tego spora pajda masła i odrobina mleka i chyba czosnek nie pamiętam, jaki to był ser, ale jakiś ostry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja popisze jakis czas
natomiast ja nie robie takiego gladziutkiego puree jak zmiksowane. ziemniaki gotuje razem z marchewka,porem, pietruszka. po ugotowaniu ugniatam dodajac troche masla. pyszne i wielowarzywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
popieram. tez nie przepadam za takim calkiem gladkim, leistym, zmiksowanym puree. zdecydowanie wole ziemniaki uluczone tluczkiem i potem jedynie troche "wygladzone", zeby nie byly takie kruche i suche, przez dodatek masla i jogurtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×