Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

leyla-mia

Przepis na szybki obiad

Polecane posty

Witam! Chciałabym abyście się podzielili ze mną jakimiś fajnymi przepisami na jakieś dania. Dodam,że mam niewiele czasu na przygotowywanie posiłków a to co do tej pory gotowałam znudziło mi się. Moje najszybsze i najczęstsze dania to : -pulpety w sosie -gulasz -kotlet drobiowy -makarony z sosami knora :) z dodatkiem piersi -udka z kurczaka już mi to wszystko zbrzydło. podzielcie się swoimi przepisami ale tylko takimi ,które nie zajmują zbyt wiele czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nessarose
Jakaś lekka zupa + kluski leniwe jw.+ placki z jabłkami lub bananami (http://mojewypieki.blox.pl/2007/09/Bananowe-pancakes.html - polecam) Zapiekanka makaronowa z żóltym serem, szynką i jakimś dodatkiem warzywnym (kukurydza z puszki, groszek, papryka, cebula) doprawiona ziołami krokiety ziemniaczane lub kopytka z sosem pieczarkowym (można wykorzystać ziemniaki ugotowane dzień wcześniej w większej ilości) Kawałki piersi kurczaka (wieczorem dzień wcześniej można je pokroić i oprószyć przyprawami) upieczone w rękawie do pieczenia lub woreczku razem z kolorową papryką pokrojoną na cząstki (danie robi się właściwie samo - wrzucamy wszystko do woreczka, wkładamy do piekarnika i po około 20 minutach - gotowe) Makaron posypany pokruszonym białym serem, cukrem i cynamonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten makaron posypany serem,cukrem i cynamonem hmm nigdy nie jadłam. Jak już to ja uwielbiam i często robię bo szybko makaron świderki ugotowany , smażony na maśle lub słonince razem z twarogiem,solę ,czasem wbiję 2 jajka,posypię majerankiem - uwielbiamy z mężem to choć może dziwnie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolka z puszki po bretonsku
czyli dodaje joncentrat i smazona cebulke kielbase, ziola, czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można też zrobić takie szybkie chili con carne z mielonego mięsa ,fasoli czerwonej z puszki ,kukurydzy z puszki ,papryki ,pomidorów (pestki i wodę ze środka wywalasz ) cebula i mnóstwo czerwonej słodkie i odrobina ostrej papryki do tego ryż na sypko -ja robię tak ,podsmażam odrobinę cebulki poszatkowanej ,ząbek czosnku i szczypta imbiru (ja daje suszony ) pote wsypuję ryż, mieszam aby ryż nabrał tłuszczu i się zeszklił i zalewam wodą jeden centymetr ponad ryż i co jakiś czas mieszam ,w razie czego dolewam odrobine wody ,potem wyłączam palnik i zostawiam ryż pod przykrywką aż "dojdzie "na jakies 10 minut dosłownie :) potem tylko widelcem rozbijam ziarna i wsio ,na prawdę dobre i aromatyczne to jest Takie ryż możesz przygotować dzień wcześniej wieczorem i włożyć go do miseczek ,ugnieść a na drugie dzień tylko wywrócisz miskę do "góry nogami "i masz ryż uformowany i gotowy do jedzenia ,ewentualnie jak nie lubisz zimnego ryżu to możesz podgrzać w piekarniku ,tylko musi być przykryty bo wyschnie z wierchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tesco można kupić fasolkę w sosie pomidorowym w puszce jest super dodaję tylko kiełbaske i i przyprawę do dań z fasoli rewelka ale niestety u mnie w mieście tylko w tym sklepie można ją kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAKARON ZE SZPINAKIEM ! Przepyszny makaron ze szpinakiem jest chyba naszybszym obiadem na swiecie ;) SKŁADNIKI : worek rozdrobnionego szpinaku mrozonego , makaron muszelki , smietana 30% , czosnek , Sposob przygotowania : Ugotowac makaron , zostawic go by odmókł w durszlaku . Na rozgrzany olej wrzucic rozdrobnione 6 zabkow czosnku . Gdy czosnek nabierze koloru dodac pol woreczka szpinaku . Smarzyc na wolnym ogniu , doprawic do smaku . dodac troszke wiecej niz pol szklanki smietanki , dokladnie wymieszac , dodac ugotowany makaron znów dokladnie wymieszac i gotowe ;)) pol woreczka szpinaku i caly worek makaronu spokojnie starcza na posilek dla 4 osob :) SMACZNEGO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schabowe kurak po japonsku spaghetti placki ziemniaczane risotto ok 30 min roboty zapiekanka makaronowa pizza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najszybszy normalny obiad: wracając z pracy kupujesz plastry karkówki, prosząc o zestekowanie w sklepie wracasz, nastawiasz wodę w czajniku myjesz mięso, obsypujesz śmietkami i na patelnie kroisz ogórki kiszone albo z octu na talerz przelewasz wrzątek do garnka, solisz, wrzucasz ryż/kaszę siekasz zieleninę, zalewasz resztką wody mięso, dorzucasz suszoną włoszczyznę, dosalasz, przykrywasz odsączasz kaszę/ryz, wykładasz na talerze, do tego mięso podduszone, polewasz tym, co zostało na patelni i piękne, w miarę zdrowe, drugie danie masz gotowe w ciągu 30 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zwłaszcza rosół - robi się błyskawicznie głównie ten z proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wspomne zwłaszcza o
grzybowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziemniaki, jajka
sos musztardowy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaron z sosem
pieczarkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gulaszu też sie nie robi
błyskawicznie a autorka jednak go uwzgledniła. a rosol wystarczy wstawic wrzucic co trzeba i voila :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybkie to np ryż z kurczakiem
i warzywami (wszystko wrzucić na jedną patelnie i voila) - ryż wcześniej ugotować - schab pieczony w całości (wystarczy zamarynować wieczorem a następnego dnia wrzucić do piekarnika) - zupa jarzynowa - placki ziemniaczane (o ile posiadasz urządzenie do tarcia ziemniaków to robi się błyskawicznie) -pieczone nogi, udka, skrzydełka z kurczaka (skrzydełka w miodzie są pycha) - smażona ryba z dodatkami - tak dla odmiany zamiast kotleta drobiowego robię błyskawiczną pierś z kurczaka w sosie ziołowo śmietanowym :) podsmażam piersi, podlewam wodą a następnie dodaję śmietanę z mąką i dużo ziół, duszę chwilę i gotowe. Podaję z ryżem -makarony z sosami (pieczarkowym, pomidorowym ala spaghetti) - makaron z tuńczykiem -pieczone ziemniaki z serem feta i sałatą - ogólnie pieczone mięsa szybko się robi (tzn samo przygotowanie zajmuje chwilę a w trakcie pieczenia można zająć się sobą :) - zupy : rosół (nie wiem co wy tak długo rosół gotujecie bo ja rosół gotuję do miękkości warzyw czyli jakieś pół godziny), na drugi dzień z rosołu ekspresowa pomidorowa, krupnik, kalafiorowa, pieczarkowa (też szybko się robi), cebulowa... Ogólnie zupy robi się bardzo szybko więc skoro dla autorki gulasz czy pulpety to szybkie dania więc z zupami też nie będzie wielkiego problemu :) Myślę, że autorce konkretnie chodziło o dania szybkie w przygotowaniu a nie w gotowaniu :p a zupy akurat sa szybkie do przygotowania, wszystko do gara i gotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieso na gulasz kupuje juz pokrojone :) jak mam czas to podsmażam a jak nie mam to wrzucam do gara i na dużym ogniu gotuję -sam się gotuje praktycznie.zagęszczam startymi jabłkami ,które robiłam na zimę do słoiczka.ma wtedy super smak. a do np.rosołu trzeba obrać stertę warzyw a to trochę zajmuje czasu . a jak robisz sos musztardowy?nigdy nie robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak robi sie kurczaka po japońsku????? przypomniało mi sie jeszcze co ja robię na szybko: makaron spageti kupuję już pokrojony boczek wędzony ,smażę go z cebulką i czosnkiem,dodaję śmietanę 30% i mam spageti carbonarę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pulpety to robię w 5 min. mięso do miski - tylko sól i pieprz (cebuli nie lubi mój syn) robię kuleczki i zalewam "pomysłem na pulpeciki w sosie pomidorowym" piekę w piekarniku.Ja osobiście tego nie lubię ale to jest jedno z niewielu dań które moje dziecko wciąga. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podwalam jest juz kilkanascie razy ;D a pychotka wyszukaj sobie ;) w tym dziale jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczone ziemniaki
czy pieczone mięsa są szybkie? przecież co najmniej godzine trzeba pieć aby było dobre do zjedzenia. Poza tym - zupy czy sosy z torebki są obrzydliwe. Wole poprzedniego dnia ugotować jakąs zupę, niż na szybko jeść takie badziewie. Ktos pisał, że makaron ze szpinakiem to szybkie danie. PRAWDA:D gotuje się makaron, w tym samym czasie smazy się szpinak na patelni. Jedzenie super jeśli ktos lubi szpinak:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupa krem z pora :D Do gara wlewam wodę, jak się zagotuje dodaję ziemniaki pokrojone w dużą kostkę, por pokrojony w talarki (białą i zieloną część) oraz sporo włoszczyzny (kupuję mrożoną krojoną w paski). Doprawiam - sól, pieprz , może być kostka rosołowa - bulion cielęcy np. Jak warzywa są miękkie rozdrabinam je blenderem. Podaję z grzankami. Lub zupa pieczarkowa: Gotuję wodę w garnku, w między czasie obieram ziemniaki, kroję w kostkę. Wrzucam do gara ziemniaki, pieczarki pokrojone, włoszczyznę, przyprawy - sól, pieprz. Jak warzywa lekko twarde dodaję serek topiony albo dwa. Dokładnie wymieszać aby serek rozpuścił się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez ziemniaki pieczone
wystarczy obrac i do piekarnika a w trakcie pieczenia mozna trobic co innego wiec danie szybkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa cebulowa
z serem i grzankami-pycha czas ok 30 min. do garnka z wodą wrzucam pokrojoną w pół księzyce cebule ok. 1,5 kg. gotuję do miękkości. miksuje blenderm, dodaje kostki rosołowe,pieprz,zaprawiam śmietaną do zup. podana z serem i grzankami jest syta i wyśmienita,. zupa musi być gęsta nie zaciąga się jej mąką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj
Makaron (świderki najczęściej) z białym serem, posypka z cukru i cynamonu i wszystko polane stopionym masłem. To jest smak mojego dzieciństwa. :):) Bardzo dziękuję za przypomnienie tego dania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najszybciej to ziemniaki pieczone w piekarniku. Kroisz na mniejsze kawałki, obsypujesz solą, bazylią czy czym tam lubisz, i hop na blaszkę na 200 stopni na ok 40 minut. Jednocześnie możesz usmażyć np jajko sadzone albo powiedzmy rybkę i zrobić jakąś szybką surówkę. Chwila - moment:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drdr
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sos musztardowy jest
prosty: troszke cebuli podsmazam na patelni, odaje troszke mąki, lekko usmażyć, dodaje bulion troszke gotuje, potem musztarda, troszke pieprzu, zagotowac, zabielic smietaną i gotowe. z jajkami przypomina smak dzieciństwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 15-20 minut: 1. wstawic ryz / makaron / kuskus / quinoa (proso boliwijskie) 2. podgrzac tluszcz na patelni, a na niego przyprawy i cienkie filety rybne / krewetki / mieso (pokrojone w b. cienkie paseczki) miesny element podsmazamy obracajac na wszystkie strony. moga byc tez cienkie plasterki wedzonej kielbasy lub szynki, ew. boczku. 3. z elementem miesnym mozna podsmazyc element warzywny, np. cienkie paski cebuli, pora, papryki, plasterki cukinii. 4. po jakis 5 minutach podlewamy slodka smietana (albo pomidorami z puszki) i wrzucamy (opcjonalnie) cos ozywczego w smaku, np. kapary, oliwki, swieze ziola. mozna sypnac z lyzke startego parmezanu dla zageszczenia sosu i smaku, aczkolwiek nie jest to konieczne. 5. za ten czas ugotuje sie makaron lub ryz i mamy - voila :D krojenie powinno zajac ok. 5 min. zakladajac, ze robimy na 2-3 porcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×