Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maxmara37

przetwory z pigwy.. help

Polecane posty

dziewczyny , panowie :))mam owoce pigwy .. co z nich zrobic ? nalewkę ? dzem ? sok? tylko jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaję : NALEWKA PIGWOWA 6 owoców pigwy pokroić w kosteczkę, zalać 6-cioma łyżkami cukru rozpuszczonego bez wody, następnie zalać 0,5 l wódki 70 %. Im dłużej stoi, tym lepsza . KONFITURA Z PIGWY 3 kg jabłek, 2 kg pigwy, 3 kg cukru Z cukru zrobic lukier, bez wody, wrzucić pokrojoną w cząstki pigwę, trzymać na małym ogniu, czasem mieszając delikatnie drewnianą łyżką. Jak zrobi się miękkie i szkliste, wrzucić pokrojone jabłka, ze skórką. Potrzymać jeszcze trochę na ogniu. Wyłączyć. Na drugi dzień podgrzać konfiturę do wrzenia i nakładać do wyprażonych w piekarniku słojów. Nie robiłam, bom pigwy nie miała. Pochwały lub pretensje kierować do Krystyny Kofty, bo z jej książki \" Ciało niczyje \" je spisałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skopiowane
Nalewka Składniki: - 1 l spirutusu, - 3 kg owoców pigwy, - 4 goździki. Jak przyrządzić? Zetrzeć na tarce obrane owoce, zawinąć w pieluchę ip owiesić, tak aby sok z pieluchy ściekał do pojemnika. Jak ścieknie cały, to wymieszać go ze spirytusem, wlać do butelek, dodać goździki i czekać 3 miesiące, aż się zrobi klarowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxmaro. A jesteś pewna ,że to pigwa, a nie pigwowiec japoński? To są zupełnie inne gatunki. Możesz opisać te owoce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za przepisik :)) farkmerko ... mój jciec człek na gospodarstwie wychowany mawia wprost to je pigwa a to aronia :)) kiedys sam robił przetwory .. niestety przepis zaginął stad moje zaciekawienie tym krzewem :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko, no to ja też miałam pigwowca.Mama zasypywała cukrem, było do herbaty. Czy wiesz, jaka jest różnica w smaku między jednym a drugim ? I jeszcze jedno - może ludzie nazywają owoce pigwowca owocami pigwy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
o kurcze fleken .. farmerko :)) diabli wzięli ojciec ma w ogrodzie to drugie!! no patrz .. nie mniej jadalne jest .. no chyba ze zlego diabli nie biorą :)) a tak na marginesie :)) ozdabiam pigwowcem wianki adwentowe i dołaczam je rowniez do ikeban na świateczny stół :))... jesli uprzednio moje dzieciaki nie oberwa ich dla zabawy i nie zaczna się nimi okładać niczym piłką .Durnoty ... ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być maxmara :)) zresztą wszystko jedno :)) wszak to ja . nie znoszę tego hasła :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadalne, jadalne :) Robię z pigwowca konfiturkę - trochę pracochłonny sport, ale efekt wart grzechu.... Bardzo aromatyczne te pseudo-jabłuszka, prawda? A twardzielce... Dziecka Twoje uszczerbku nie doznają ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×