Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mondzi1980

Przystawka do wyciskania oleju w domu

Polecane posty

Gość mondzi1980

Cześć, czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia lub zna opinie o przystawkach do wyciskania oleju wyciskarkami ślimakowymi? Na pewno olej świeżo tłoczony w domu ma lepszy smak i jest zdrowszy. Ale czy zakup przystawki to dobry pomysł? Czy rzeczywiście tłoczy na zimno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o to to ...
a z czego tłoczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocilka
przyznam, że nie słyszałam wcześniej o czymś takim, ale nie bardzo mam pomysł z czego go tłoczyć? Obawiam się, że takie domowe tłoczenie to dość droga zabawa, bo przecież do wytłoczenia oleju potrzeba dużo składnika, z którego się go tłoczy. Ja jednak pozostanę przy olejach kupnych - olej rzepakowy i tak jest pod wieloma względami najzdrowszy, a tego w domu nie wytłoczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mondzi1980
Można tłoczyć z czego się chce, z każdych ziarenek, nawet podobno olej z wiesiołka, albo olej lniany. A ten jest podobno najzdrowszy (rzepakowy ma kwas erukowy) ma mnóstwo omega-3 ale utlenia się bardzo szybko, dlatego najlepiej wytłoczyć swój świeży. Do tego smak świeżego oleju jest pyszny, jak wszystkiego co świeżo wyciśnięte. Siemię lniane złociste, z którego się tłoczy to koszt 6 zł za pół kg. Olej lniany wysokiej jakości, np 10-stopniowy jest bardzo drogi a do tego jaką mam pewność że nie utlenił się, że naprawdę nie był przechowywany na magazynie i w transporcie tylkow niskiej temperaturze? W sklepach różnie to bywa. Niemniej na razie nie jestem jeszcze przekonana, dlatego tu napisałam z prośbą o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WSZYSTKO FAJNIE
ale ile tak na prawdę kilogramów siemienia lnianego(czy innego surowca) potrzeba żeby uzyskać 1 litr oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomóżcie! Zawsze sama wyciskam olej i moja olejnica elektryczna świetnie sobie radzi z migdałami, orzechami, jeśli nie są wyschnięte - a na siemieniu lnianym się zacina i nie tylko u mnie, inni też mają ten problem - czy to mozliwe żeby w PL siemię było do niczego (olejnica jest francuska) czy raczej coś ze sprzętem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hamsoleajos1971kkzdc
Cześć, czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia lub zna opinie o przystawkach do wyciskania oleju wyciskarkami ślimakowymi? Na pewno olej świeżo tłoczony w domu ma lepszy smak i jest zdrowszy. Ale czy zakup przystawki to dobry pomysł? Czy rzeczywiście tłoczy na zimno? Jasne http://schad.es/13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość windproflipde1987dbvzr
Cześć, czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia lub zna opinie o przystawkach do wyciskania oleju wyciskarkami ślimakowymi? Na pewno olej świeżo tłoczony w domu ma lepszy smak i jest zdrowszy. Ale czy zakup przystawki to dobry pomysł? Czy rzeczywiście tłoczy na zimno? Jasne http://h3o.de/11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość craffultica1982oflxe
ale ile tak na prawdę kilogramów siemienia lnianego(czy innego surowca) potrzeba żeby uzyskać 1 litr oleju? Jasne http://z-url.us/9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wajnuszka
Od miesiąca używam tej przystawki, o której pisze poprzedniczka. Kupiłam ją właśnie w tej firmie. Ja mam Omegę 8224, ale w instrukcji obsługi przystawki pisze, że pasuje też do Sany. Jestem z niej zadowolona. Bardzo łatwo się ją składa i myje. Wyciskam na niej olej głównie z siemienia. Wyciskałam też olej z czarnuszki (ale ostry), z sezamu i zaczęłam wyciskać olej z konopi. Powiem, że ogólnie super. Olej lniany świeżo wyciśnięty ma zupełnie inny smak niż ten co wcześniej kupowałam. Przystawka jest droga, ale powiem szczerze, że warta tej ceny. W tej chwili brakuje mi czasu na dalsze eksperymenty, ale później pocisnę oleje z innych nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Locha z bagna warszawki
Witaj Wajnuszka, Jak to dobrze, że znalazł się ktoś mający prasę do oleju i mogący podzielić się doświadczeniami. Nie byłam zdecydowana, ale po twoim wpisie chyba jednak zafunduje sobie to cudeńko. Mam tylko jedną prośbę, zależy mi bardzo na oleju ze słonecznika i sezamu mogłabyś sprawdzić dla mnie jak Sana sobie z tym radzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×