Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zelowa frania

pytanie o zele do prania

Polecane posty

Gość Zelowa frania

Chcę przejść z proszku na żel do prania(dzieci mają bardzo suchą skórę i chcę spróbować,może zmiana pomoże),ale nie wiem na jaki się zdecydować.Chodzi o to ,żeby był również skuteczny,dzieci się brudzą ,a czasami nawet proszki do prania nie radzą sobie z plamami.Jakiego uzywacie?Czy dodajecie jeszcze plyn do plukania?Co sądzicie o E lub persilu?Gdzie wlewacie do bębna czy przegrody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zelowa frania
Nikt nie pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wlewam do przegrody, z reszta mam taką z blokadą i miarka na płyny do prania. Używam takich w zależności od rodzaju tkanin - ręczniki, pościel, ścierki, skarpetki - proszek w I komorze, a płyn w II, ubrania tylko w płynie do czarnych lub wełnianych z lanolina i jedwabiem. Teraz się przerzuciłam na zwykły płyn Rivia z Polo, dla dzieci polecam płyn Biały Jeleń - kolor i białe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
Uzywam tylko plynow, juz od dobrych kilku lat, ja wlewam do specjalnego korka dolaczanego do opakowania, do szufladki nie wkladam i nie wlewam niczego innego oprocz plynu i czasami odplamiacza w granulkach. Detergenty to pozywka dla grzyba ktory rozwija sie w szufladce, na dziurkach od wlewu wodu i w tej rurce doprowadzajacej wode od szufladki do bebna ktora z jakiegos powodu jest karbowana, az strach pomyslec co tam siedzi... Jeszcze jedna zaleta plynow i zeli to to ze lepiej sie wyplukuja, przy dzisiejszych eco pralkach ktore sa tak zaprogramowane zeby zuzywaly jak najmniej wody i pradu to wazne, gdy uzywalam proszku czulam ze pranie nie jest dokladnie wyplukane, a dzieciaki mialy czasami podrazniona skore, teraz problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga jagaaa
wlewam du szuflady, aktualnie używam uniwersalnego persila, wcześniej miałam Ariel z fioletowa zakrętką do kolorów. Co prawda dzieci nie mam, ale sama brudzę się jak dziecko - oby dwa płyny dają sobie radę z plamami :) nigdy nie używam vanischa ani żadnych inny odplamiaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proszki faktycznie przyczyniają się do powstawania grzyba w pralce- stare resztki proszku zaczynają bardzo brzydko śmierdzieć, a co za tym idzie, pranie też. ja mimo wszystko nie przestawiłam się na żel, wolę "wyprać" pralkę raz na jakiś czas ze specjalnym płynem. powodem jest słabszy zapach żelu pomimo, że od mamy dostałam niemiecki persil i powinien pachnieć jak ta lala. jestem wyczulona na mocno wypachnione pranie :) jeżeli chodzi o delikatne pranie to wybrałabym coś przeznaczonego specjalnie dla dzieci bądź właśnie biały jeleń, delikatny i hipoalergiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z żelem jest łatwiej, bo się wypłucze niezależnie czy go dasz za dużo czy odpowiednio. ludzie czesto za dużo proszku sypią i dlatego się nie wypłukują i zostają w pralce i na ubraniach. Do wrażliwej skóry polecam hipoalergiczny clever free. tylko też trzeba uważać z sypaniem, bo na początku sypałam za dużo a tam 70 framów wystarczy na jedno pranie, czyli duzo mniej niz w innych proszkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zedynka
U mnie ostatnio tylko żel Surf w użyciu. Dzieciaków nie uczula, ładnie pachnie i dobrze dopiera. Jest do tego nie drogi i można go dostać w wielu sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! WYPERIDALAJ kuvrvvo yeabana z tym spamem!!! v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×