Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ratunku, grzyb w domu !

Polecane posty

Gość gość

Wynajelismy 3 mesiace temu mieszkanie, dwupoziomowe. Po okolo miesiacu na parterze zaczala wychodzic wilgoc na scianie przy podlodze oraz w lazience na kafelkach. Poinformowalismy wlascicieli, okazalo sie, ze rura pekla w scianie. Przez miesiac czasu maszyny suszyly wszystko na dole. W miedzy czasie zaczelo sie na gorze, w lazience przy ramie okna grzyb, w katach na scianie to samo. W sypialni to samo i w kuchni. Poinformowalismy wlascicieli, zwalili wine na nas, bo zle wietrzymy mieszkanie. Pan, ktory podlaczal nam maszyny powiedzial, ze wilgoc mogla z dolu isc do gory i osadzic sie w tych miejscach, lub grzyb juz byl wczesniej ale zostal zamalowany. Dodam, ze wszedzie kladlismy nowe tapety, oprocz lazienek. Dzis zauwazylismy ze od zewnatrz nad oknami jest wielka plama, obejmuje cala skrzynke na zaluzje! Jakby ja ktos woda polal. Lazienka na gorze lezy rownolegle to tej na dole, ktora byla zalana. Nie wiem co robic :( , nie mieszkamy w polsce, wietrzymy codziennie mieszkanie, pierwszy raz mam taka sytuacje. Moze ktos sie na tym zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nic nie doradzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właściciel nie ma racji obwiniając was bo z tego co piszesz to najpewniej budynek jest kiepsko docieplony i pojawiły się mostki termiczne, a pęknięta rura pogorszyła tylko sprawę. Konieczne trzeba wyczyścić miejsca, w których pojawił się grzyb, wysuszyć i nałożyć masę termoizolacyjną typu bloktherm in z substancją przeciwgrzybiczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Środki tylko zamaskują wilgoć, trzeba pozbyć się problemu na stałe i przede wszystkim odpowiednio docieplić wnętrze, sprawdzić szczelność okien. Przyda się również specjalny oczyszczacz powietrza, np Supair-lux który u nas znakomicie się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w domu zrobiliśmy kratkę wentylacyjną i po grzybie. Zrezygnowaliśmy też z firanek i zasłon bo u nas było to w oknach. Zamówiliśmy żaluzję z www.dario-biuro.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarens23
żeby pozbyc się grzyba w domu to wiem ,ze sa specjalne środki do odgrzybiania , coś takiego na pewno kupisz w Obi albo coś podobnego . Poza tym w takim wypadku bardzo dobrze jest mieć oczyszczac powietrza , ja np mam z sharpa https://goodair.pl/sklep/sharp-kc-d40euw/ i on własnie m.in oczyści Ci łądnie pomieszczenie z grzybów i innych bakterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Windyy
Zadbaj o prawidłową cyrkulację powietrza w swoim mieszkaniu www.windyy.pl Powinien pomóc w walce z grzybem. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×