Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ROBAKI W DOMU HELP

Polecane posty

Gość gość

Witam, pilnie potrzebuje pomocy.. ostatnio zauwazyłam na biurku w pokoju takie małe robaczki, które szybko biegają. są malutkie, z 2-3mm maks... są czarne z żółtą-pomarańczową pręgą pośrodku i mają czułki z przodu. NIE WIEM CO TO JEST, a w pokoju nie mam syfu czy co... PROSZE POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rybiki nie mają pomarańczowej pręgi na środku...-_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem co to za robaczki,ale jeśli mieszkasz bloku to duże prawdopodobieństwo prusaków.nie ma znaczenia czy masz porzadek,sąsiedzi moga mieć i one wedrują do cb.zobaczyc w necie czy te ktore znalazly sie u cb przypominaja pruski.wtedy potrzeba jest fachowa deratyzacja,bo strasznie ciezko je wytepic ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no własnie te co mam są malutkie i nie przypominają dorosłych prusaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty ja mam to samo, małe czarne z czułkami z pomarańczowym paskiem na pancerzyku...nie mam pojęcia co to. Mieszkam w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masakra... dzisiaj odkurzałam z 5 razy odstawiając wszystko co się da i chyba boją się wychodzić... co więcej potrafią podróżować w dzień...w przeciwieństwie do francuzów bądź prusaków które wyruszają w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość StanislawIgnatowicz
Bardzo chętnie bym pomógł, ale opis jest niewystarczający. Gdyby mogła Pani zamieścić zdjęcie bardzo ułatwiłoby mi to identyfikację wspomnianego intruza, gdyż owadów, pasujących do tak pobieżnego opisu istnieje zbyt wiele, aby trafnie opisać tego, z którym miała Pani styczność. Pozdrawiam, Prof. dr hab. S. Ignatowicz, Katedra Entomologii Stosowanej SGGW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z robaczkami w domu
Witam, Wiem, że wątek dawny, ale muszę odnowić. Może Panu Profesorowi uda się nam pomóc lub ktoś się spotkał z tymi stworzonkami. Nie jestem w stanie zrobić zdjęcia, bo są zbyt małe. Oglądałem pod szkłem powiększającym. Postaram się opisać: - tułów ciemny (czarny/ciemny brąz). Szerszy przy główce, zwężający się ku tyłowi (nieznacznie). - rozmiar: 0,1-0,3 mm - po 3 nóżki z każdej strony w kolorze pomarańczowym - chyba malusieńka główka, z niej wystają czułki w kolorze pomarańczowym - biegają/chodzą. Skrzydeł brak. - jest tego w domu mnóstwo - pojawiły się nagle lub nie widzieliśmy ich wcześniej, bo wyglądają jak malusieńkie kropeczki - lubią światło dzienne, biały kolor (choć nie tylko) - są w różnych miejscach w domu. Na podłodze, panele (ale też w róznych miejscach), na ścianach, parapetach, na pościeli. - lubią białe kartki papieru (np.położony list na parapecie). - nie mamy prawie kwiatów - mamy psa Yorka (więc ma włosy, nie sierść) Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mieszkamy w domku, z nieskończonym dachem, więc zalęgło nam się pod dachówkami mnóstwo ptaków (wróble i chyba szpaki). Ostatnie kilka godzin spędziłem w necie na próbach identyfikacji tego "czegoś", bez rezultatu....Martwię się głównie o dzieci, czy to "coś" czegoś nie roznosi (alergia, itp...). Nie wiem nawet jak to zwalczyć, bo nie wiem co to jest. Będę wdięczny za rady. Pozdrawiam wszystkich Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na taki problem polecam Ci zglosic sie do http://insektpol.com/ jest to firma zwalczająca owady i to bardzo profesjonalna wiem bo korzystalem z ich uslug i wypedzili mi robaki z domu tak dobrze ze juz od 2 lat ich nie widze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli macie problem z robakami w domu to powinniście zgłosić się do firmy, która ich usuwaniem się zajmuje. Ja gdy miałem ten problem, zgłosiłem się do www.bogel.pl Zajmują się dezynsekcją i deratyzacją. W moim domu nie ma już szkodników, więc wam też pewnie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na robaki dezynsekcja będzie chyba najlepsza, ale musi to zrobić firma doświadczona. Ja korzystałam z usług DDD i byłam zadowolona bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja również korzystałem z usług wcześniej tutaj wspomnianej firmy www.bogel.pl i mogę ich polecić również wam. Mają sprawdzone i skuteczne metody, którymi pozbywają się robaków z domu. Firma ta ma swoją siedzibę we Wrocławiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×