Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grana

rodzice przyjezdzaja-jakie ciasto podac?

Polecane posty

Gość grana
pomóżcie, bo mam pustkę w głowie. dodam, że nie jestem kulinarnym geniuszem, wiec poleccie cos prostego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akalinka
kup ciasto w "zetce", są tak pyszne że każdy ci wybaczy że sama nie piekłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grana
ale ja wolę sama, żeby rodzice widzieli jaką fajną córeczkę mają. kupne, by znaczyło, że sie nic sie nie postarałam na ich przyjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób Rafaello
ja je uwielbiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grana
to mama robi, chciałabym coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto ze sliwkami
kruche ze sliwkami, chcesz przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiś czas temu znalzałam przepis na ciasto w którym była masa toffi- zrobiona z gotowanego mleka w puszce. Suuuper! tylko nie wiem gdzie linka zapodziałam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grana
dziewczyny, a podajcie przepisy. na przepisach mi zależy...zebym wiedziała co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brownies 80 gr masla 80 gr gorzkiej czekolady 330 gr cukru 3 jajka 100 gr maki Brownies piecze sie w kwardatowych lub prostokatnych blachach z wysokim brzegiem. To jest porcja na blache 20 cm x 20 cm x 4 cm (jeśli masz inny rozmiar blachy - przelicz proporcje) Rozgrzac piec do 180C. Blache wysmarowac maslem. W srednim garnku na malym ogniu rozpuscic maslo z czekolada, zdjac z ognia, dodac cukier i jajka, dobrze wymieszac widelcem, dodac make, wymieszac, az nie bedzie widac maki, przelac do formy, piec 35 minut lub az do momentu, gdy ciasto sie lekko wzniesie i zacznie pekac, a powierzchnia ma cienka skorupke. Ostudzic w blasze15-20 minut, kroic na kwadraty, podawac cieple, najlepiej z lodami. Brownies powinny sie mazac przy krojeniu i wygladac w srodku jak nieupieczone ciasto. Nie nalezy ich przepiec, bo beda niedobre. przepis pani Magdaleny Basset

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grana
super, dzięki na pewno sprobuje, tylko, że jezeli trzeba podawac je na cieplo, to raczej mnie wypali, bo ju musze dzień wczesniej je upiec. ale super, brzmi rewelacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasto ze sliwkami
Margaryna "Kaśka" 1/2 kg mąki cukier waniliowy 3 łyżeczki proszku do pieczenia 3 żółtka + całe jajko szklanka cukru 2 lub 3 łyżeczki śmietany owoce: śliwki lub jabłka, jeśli jabłka to rozgotowane:) 3 żółtka + całe jajko + szklanka cukru + 2 lub 3 łyżeczki śmietany miksujemy do rozpuszczenia cukru całkowitego, siekamy margaryne z mąką cukrem wan, i proszkiem do pieczenia, dodajemy wyrobioną masę jajeczną i ugniatamy aż będzie się odklejało od rąk, można podsypać w razie potrzeby trochę mąką, takie ciasto wkładamy do lodówki na 3 godzinki lub na krócej do zamrazalnika, wyjmujemy, walkujemy połowe i na brytfanne , potem owoce, (jeśli sliwki to połówki zaokrąglonym do dołu) drugą część ciasta na owoce i do piekarnika na około 45 minut, sprawdzamy wykałaczką czy ciasto dobre, smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grana
dzięki wszystkim bardzo za rady. upiekłam dziś ciasto jogurtowe z bakaliami. czekam wlasnie jak ostygnie i go sprobuje. troche niskie mi wyszło, nie wiem co źle zrobiłam. może mam po prostu za dużą blaszkę i cała masa się "rozmyła". dam znac czy dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grana
hej, ciasto wyszło super. pyszne. ale nie wyrosło, a w przepisie było powiedziane, że urosnie. wiecie może dlaczego tak sie stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
Ciasto prościutkie -2 szkl mąki tortowej -szkl cukru -6 jajek -cukier waniliowy -szkl oleju -łyżeczka proszku do pieczenia -kisiel np.wiśniowy -2 jabłka Oddzielić białka od żółtek, ubić z nich pianę, potem stopniowa na przemian dodawać żółtka i cukier.Miksowac około 2 min.Potem dodać cukier waniliowy i proszek do pieczenia, miksować dodając po trochu przeisaną mąkę a na końcu dodać olej dobrze wymieszać.Ciasto podzielić na 2 części jasną wylać do foremki, a do 2 dodac kisiel i wymieszac.Jabłka obrać pokroić na kostkę i wymieszać z masą kisielową, wyłożyć na jasne ciast.Włożyć do nagrzanego piekarnika do 200 st i piec około 30-40 min.Można polać czekoladą albo cukrem pudrem.Pycha!A jak chcesz aby było bardziej kruche to dodaj budyń waniliowy w proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba się domyślam
Ja mam przepis na ciasto jogurtowe,które piecze się w cegiełce.może też miałaś taki przepis ,a wylałaś je na dużą blachę? pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×