Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mila1982

sałatka do grila

Polecane posty

Gość kocia mama ;)
sałatka z grilla raczej nie bedzie apetyczna ;P ale do potraw z grilla polecam : 1.brokuly (zblanszowane)+feta+sos czosnkowy 2.salata lodowa+pomidor+papryka+kukurydza+sos czosnkowy/sos winegret 3.pomidory+cebulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapusta pekińska papryka czerwona i żółta pomidory kukurydza z puszki por Kapustę, paprykę, pomidory i pora pokroić, kukurydzę odsączyć. Wszystkie składniki połączyć, dodać sól, pieprz i majonez wedle uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
no jakakolwiek salatka lub surowka, jaka lubisz, co za roznica czy mieso z grilla, czyz piekarnika lub patelni? mieso jest miesem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moja popisowa to
sałatka z czerwonej fasoli i ogórków solonych mogą być też z zalewy octowej albo pół na pół do tego przeciśnięty przez praskę czosnek, troche majonezu sól i pieprz do smaku - wszyscy wcinają :) druga to ziemniaczana - ugotowane ziemniaki kroimy w talarki, cebulę w piórka i układamy na przemian w misce polewając sosem sos: jogórt naturalny, śmietana, majonez, czosnek sól i pieprz - też proste ale mam znajomego który odpuszcza kiełbache i wcina tylko tę sałatke hhaha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moja popisowa to
kurcze i zgłodniałam przez te przepisy haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
ogolnie jestem za taka zasada, ze poniewaz ma byc duzo tlustego miecha typu kielbasy, karkowki, to salatki powinny byc orzezwiajace, z samych warzyw, siwzych, chupiacych :) bialko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
no urwalo mi :D .... bialko i tluszczyk bedzie juz w miesie, takze w salatce nie musimy powtarzac. to takie tylko luzne wskazowki, bo oczywiscie kazdy je to co lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baskimama
Ależ oczywiście, że może być sałatka z grilla ;) Grillujemy warzywa w sporych kawałkach (cukinia, bakłażan, papryka, pomidor), zgrillowane przekładamy do salaterki, doprawiamy solą, pieprzem, oliwą i balsamico. Można posypać pokrojoną dobrą fetą (taką, która się kruszy a nie maże) albo kawałkami mozarelli, doprawić szczyptą świeżego tymianku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam brokuły lekko twardawe posypane prazonymi płatkami migdałów i na to sos czosnkowy. szybkie i pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam brokuły lekko twardawe posypane prazonymi płatkami migdałów i na to sos czosnkowy. szybkie i pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
warzywa z grill sa pyszne. mozna grillowac nawet salate, ale musi to byc trarda, chrupka salata, np. rzymska, natluszczona oliwa i skropiona woda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja osobiście nie lubię
grillowanych warzyw, zdecydowanie wolę świeże. Sałatki na grilla jakie robię to coś w stylu greckiej albo brokułową z pomidorami, serem feta i sosem jogurtowo czosnkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heniaak
Ja polecam ziemniaczana. Ziemniaki ugotowac w lupinach, najlepeij dzien wczesniej. Obrane pokroic w kostke. Dodac obrany i pokrojony w kostke zielony ogorek, posiekany peczek koperku. Doprawic sola i pieprzem, wymieszac z majonezem. Proporcji nie podam dokladnie, bo robie je na oko, ale mysle, ze ogorka moze byc tyle samo co ziemniakow. No i ogorki polecam dodac przed samym podaniem bo inaczej puszcza wode i salatka bedzie plywac. Jest to naprawde prosta, ale smaczna salatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O co lotto
Zrobiłam ta sałatkę z ogorkiem i czerwoną fasola.Mi podpasowała,mojemu też,a kolega chyba sam zjadł połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fakt,swietna
jesli do grilla to polecam taka(komu jej nie sprzedamy,robi furrore):pomidory-3,4-kroimy w plastry I ukladamy na talerzu'dookola''pieprzymy,solimy;na to wylewamy sos:pol szklanki majonezu wymieszane z polowa szklanki smietany;na wierzch scieramy lub kruszymy ser feta(w zaleznosci jaki mamy,osobiscie scieram ten twardszy) i gotowe!szybkie,proste,ZAJEBISTE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fakt,swietna
aha,oczywiscie zapomnialam o najwazniejszym;) do sosu majonez.-smietana wyciskami kilka zabkow czosnku(od 1 do???? )w zaleznosci czy lubicie lagodniej czy zeby Wam twarz wykrzywialo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego miałby
Ale jaka to musi byc bomba kaloryczna, pol szklany majonezu i smietana jeszcze, a jakby smietane zastapil jogurtem greckim i dodal ze dwie lyzki majonezu, tez by bylo dobre???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babasamba
na grillu też można podpiec warzywka. wiadomo, najlepiej na tacce żeby się nie zjarały za szybko. doskonała jest cukinia, pieczarki, cebula, papryka. można ponabijac na patyczki i zrobić szaszłyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goonerette
Ja polecam prostą sałatką z pomidorów, ogórki konserwowych, cebuli - wymieszane z dużą ilością majonezu, ketchupu i czosnku. Prosto, szybko, a jak smacznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jude icek
Do mięsa z grilla najbardziej pasuje koszerna sałatka z posiekanej brukwi z otrębami i kawałkami śledzia solonego z beczki, całość posypana tartą czekoladą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miklulka
Co kto lubi, ja robię takie szybkie sałatki, których za dużo nie trzeba kroić ;) Np. ostatnio mix sałat, pokruszony serek kozi chavroux, połówki pomidorków koktajlowych i sos z ziołami. Wszystkim smakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×