Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

sałatka na swięta

Polecane posty

Gość gość

Czy któraś z Pań mogła by podsunąć pomysł na nową sałatkę na święta. Zawsze staram się co roku robić jakąś nową wcześniej nie przyrządzaną, bo te które się robi często w ciągu roku już każdy zna, i się nimi przejadł. A do takich oklepanych na moim stole należy gyros,sałatka makaronowo-jajeczna, taka z kalafiorem,brokułami,jajkiem,pomidorem w sosie czosnkowym, sałatka z sałatą lodową,serem wędzonym,ogórkami itp.również w sosie czosnkowym i oczywiście jarzynowa....proszę drogie Panie,podzielcie się jakimś smacznym daniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna wyspa
moze zwykla salatka wiejska, mialam zaproponowac gyrosa jak zobaczylam temat ale juz napisalas, moze grecka albo z selera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grecką też często robie ale w święta domownicy oglądają się za bardziej sycącą sałatkę, a ta z selerka? Co się dodaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, co zaproponować dla ludzi, którzy jedzą takie świnstwa... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Buraki z fetą wg Jamiego 250 g buraków (Jamie używa, gotowych, ja wolę się pobawić - tym razem je upiekłam) sok z połowy cytryny kilka gałązek natki 50 g fety ocet balsamiczny od siebie dodałam nieco dobrej oliwy i garść świeżej mięty. Zioła posiekać Buraki zetrzeć na tarce o grubych oczkach (Jamie każe wrzucić do blendera). Skropić octem balsamicznym i oliwą. Wmieszać zioła Dodać sok z cytryny, doprawić solą i pieprzem. Podawać posypane pokruszoną fetą. Najlepiej smakuje porządnie schłodzona"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sałatka z awokado: awokado obrać, pokroić w kostkę, skropić sokiem z limonki lub cytryny. Do miseczki włożyć ugotowane w osolonej wodzie ziemniaki, pokrojone w kostkę i awokado, dodać jajko na twardo pokrojone na kawałki, poszarpaną sałatę i kolendrę. Doprawić solą, pieprzem oraz łyżką oliwy extra vergine wymieszaną z 2 łyżeczkami musztardy francuskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 puszki ciecierzycy (można też samodzielnie ugotować :) ) 1 puszka fasolki szparagowej - dwukolorowej (w sezonie świeża mile widziana) 10 suszonych pomidorów 2 łyżki papryczek jalapeno 2 świeże pomidory 1 puszka dobrego tuńczyka ww oleju kilka łyżek kaparów sos: 1 łyżka oleju spod pomidorów 2 łyżki oliwy cytrynowej 2 łyżki octu z pomidorów 1 łyżka octu balsamicznego 1 łyżka musztardy z suszonymi pomidorami sól (niedużo) pieprz Fasolkę i ciecierzycę opłukać i osączyć. Tuńczyka osączyć. Pomidory suszone rozdrobnić. Pomidory świeże pokroić w kostkę. Papryczki jalepeno posiekać drobno. Wsio wrzucić do miski :D, dodać kapary i tuńczyka. Schłodzić. Składniki sosu połączyć, dokładnie wymieszać. Polać sosem. Zajadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sałatka z bulguru i ciecierzycy 200 g bulguru 1 puszka ciecierzycy (400 g) 1/2 pęczka natki pietruszki 1/2 pęczka swieżej mięty 1 łyżeczka mięty suszonej (opcjonalnie) sok z 2 cytryn 3 łyżki oliwy 2 ząbki czosnku sól i pieprz do smaku Bulgur zalewamy dużą ilościa zimnej wody i zostawiamy na 20-30 minut. W tym czasie zmięknie. W misce wymieszać sok z cytryny, zmiażdżone ząbki czosnku, oliwę, miętę suszoną, sól i pieprz. Dodać odsączoną ciecierzycę, następnie bulgur. Zostawić na kilkanaście minut, żeby wszystko się ‚przegryzło’. Dodać posiekane zioła. Dokładnie wymieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sałatka z soczewicą, dynią gotowaną na parze i kolendrą kładniki 2 porcje 1/2 szklanki soczewicy (czarnej, zielonej lub pomarańczowej) 1 łyżka oliwy extra vergine 400 g surowej dyni pokrojonej w 1 - 1,5 cm kostkę 4 łyżki orzeszków pinii lub pestek słonecznika pęczek świeżej kolendry opcjonalnie: 50 g pokruszonego sera koziego Winegret balsamiczny: 4 łyżki oliwy extra vergine 2 łyżki octu balsamicznego 2 łyżki miodu lub syropu klonowego 1 łyżka sosu sojowego 1/2 łyżeczki posiekanej papryczki chilli 1 ząbek czosnku, starty Soczewicę wypłukać, włożyć do rondelka, zalać 3/4 szklanki wody, dodać oliwę, sól i pieprz. Przykryć, zagotować, gotować do miękkości przez około 25 minut (pomarańczową soczewicę gotować ok. 15 minut a zieloną ok. 20 minut). Po ugotowaniu odparować resztę płynu jeśli taki pozostał. Dynię umieścić na sitku do gotowania na parze i gotować przez około 8 minut od zagotowania się wody. Posypać solą i pieprzem, dodać do soczewicy, razem z orzeszkami pinii lub pestkami słonecznika zrumienionymi na patelni, wyłożyć na talerze, polać winegretem (wszystkie składni wymieszane) i posypać kolendrą. Można posypać serem kozim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sałatka ziemniaczana z avocado Ziemniaki Avocado papryczki jalapeno marynowane pomidory czerwona cebula sos: świeża kolendra (niedużo) jalepeno marynowane (kilka plasterków) natka (sporo) ocet ryżowy + odrobina winnego sok z cytryny 1 ząbek czosnku sól pieprz Składniki sosu zmiksować Ziemniaki ugotować, ostudzić, obrać, pokroic w kostkę. Avocado wydobyć ze skórki , pokroić Cebulę posiekać drobno Pomidory pokroić Wszystkie składniki sałatki wymieszać, posypać plasterkami jalapeno. Polać sosem. Schłodzić. Zajadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zimowa sałatka z komosą ryżową Czas przygotowania: 35 minut + 20 minut pieczenia Składniki na 4 porcje: 2 szklanki komosy ryżowej zwanej quinoa 1 duża pietruszka 1 duża marchewka 1 kwaśne jabłko 2 średnie buraczki 1 szklanka orzechów laskowych, podprażonych na patelni i posiekanych pęczek pietruszki, posiekany 2 łyżeczki oleju Składniki na dressing: 4 łyżki oliwy lub oleju z pierwszego tłoczenia 2 łyżki syropu klonowego lub miodu 2 łyżki soku z cytryny 1 łyżeczka kminku podprażonego chwilę na suchej patelni 1/4 łyżeczki chili 1/2 łyżeczki soli Przygotowanie: Piekarnik rozgrzać do 200 stopni. Komosę zalać 1 litrem osolonej wody i gotować przez około 20 minut na małym ogniu do czasu, aż wchłonie wodę i będzie miękka. W tym czasie buraki, marchew i pietruszkę wyszorować, natrzeć olejem i ułożyć na blasze do pieczenia wyłożonej papierem. Piec 15 – 20 minut. W czasie kiedy warzywa pieką się, a komosa gotuje, jabłko pokroić na bardzo drobną kostkę oraz wymieszać wszystkie składniki dressingu. Ugotowaną komosę przesypać do dużej miski i kilka razy porządnie wymieszać widelcem. Zostawić do ostudzenia, w tym czasie warzywa korzeniowe pokroić w drobne paseczki na jeden kęs. Następnie dodać je do komosy razem z orzechami, jabłkiem, natką i wymieszanym dressingiem, porządnie wymieszać. Dobre na ciepło, ale jeszcze lepsze na zimno lub po podgrzaniu następnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ojej naprawde spodobało mi się kilka przepisów, dwa wypróbuje na pewno w święta a inne może na nowy rok....a czy ktoś ma pomysł na sałatkę z krewetkami??moje dzieciaczki bardzo lubią te małe koktajlowe, szukałam w google przepisów ale nie znalazłam nic ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paczka mrożonego bobu – lub, w sezonie, świeżego (pół kilo) 2 – 3 jajka Pęczek szczypiorku Bób ugotować w osolonej wodzie, obrać Jajka ugotować na twardo, obrać , schłodzić i drobno pokroić szczypiorek pokroić sos : sok z 1 cytryny (może być mniej) oliwa z pestek winogron spooro pieprzu sól pół łyżeczki ulubionej musztardy, ja daję Dijon Jaja wymieszać z bobem i schłodzić. Sok z cytryny, oliwę i musztardę połączyć, doprawić solą i pieprzem Wymieszać ze szczypiorkiem Sosem polać bób i odstawić, żeby wszystko porządnie się przegryzło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana a może spróbujesz czegość nowego na święta, niż tradycyjne sałatki warzywne??? Polecam Ci wyrafinowaną sałatkę z grillowanych warzyw :). Mam nadzieję, że masz grill elektryczny w domu :). A jak nie to równie dobrze, możesz je upiec. Spróbuj tego :) http://www.polomarket.pl/pl/przepisy/salatka-z-grillowanych-warzyw.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyga759
Ja często robię porową lub warzywną wszystko na bazie własnych produktów http://florexpol.eu/233-marchew. W piwnicy posiadam z zbiorów warzywa i je wykorzystuje . Racja bo groszek, kukurydza trzeba kupić w sklepie ale większość mam swoje ekologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc ja w święta często ratuję się cateringiem od www.lasuch.waw.pl z Legionowa. Mają naprawdę smaczne potrawy, świeże i ładnie przygotowane. Do tego dobre ceny catering i słuchają sugestii klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiosenna sałatka ze świeżych ogórków Ogórki myjemy i obieramy, po czym kroimy je wzdłuż na bardzo cienkie plasterki. Sprawdzi się przy tym dzieleniu obieraczka bądź mandolina do jarzyn. Cebulę również kroimy, w talarki, szczypiorek i koperek szatkujemy. Odstawiamy do lodówki przygotowane warzywa i zioła na pół godziny. Przed samym podaniem mieszamy sok z cytryny ze szczyptą cukru, soli i pieprzu, dolewamy olej. Łączymy delikatnie całość sałatki i od razu serwujemy na stół. Polecam ciekawe przepisy z Frisco https://www.frisco.pl/dziennikkulinarny/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×