Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kimlan

sałatka z zupek chińskich

Polecane posty

Gość kimlan

jakiś czas temu usłyszałam w autobusie jak kobieta opowiadała drugiej o sałatce z zupek chińskich. ma ktoś może na nią przepis? dodam że była tam kurczak i papryka+3 różne zupki chińskie. może ktoś ją zna i robił i mógłby mi przepis podać :) dziękuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syropinka 26
ostatnio kumpela chciala zrobic i kupila w tym celu nawet zupki ale.. to tyle, salatka poszla w zapomnienie a ten post mi o niej przypomnial. chetnie sie dowiem:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze bardzo.
1 zupka chinska lagodna 1 zupka chinska ostra kapusta pekinska, ewentualnie glowka salaty lodowej( ja ja wole) puszka kukurydzy puszka czerwonej fasoli 1 duza piers pokrojona w kostke, usmazona bez przypraw, tylko nie rumienic zbyt mocno majonez, ok 4 lyzek ( ja lubie winiary) makaron z zupek chinskich kruszymy drobno i wrzucamy do michy, dodajemy przyprawy do nich dolaczone, tluszczyk wyrzucamy, dalej dodajemy kukurydze, fasole, oczywiscie odsaczamy najpierw, potem pokrojona w paseczki kapuste, ew, salate i kurczka juz usmazonego. Wszystko mieszamy i dodajemy majonez, jak 4 lyzki za malo, no to wiecej odstawiamy salatke na ok 2-3h do lodowki. Pod wplywem majonezu makaron pecznieje i robi sie miekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie ten przepis z netu przerabialam-salatka cudo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozrabiam majonez ,pol na pol z jogurtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małła mi
a ja znam inszom wersję ;) 2 zupki chińskie 1 ostra + 1 łagodna 5 jajek groszek kukurydza 5-6 ogórków korniszony lub kiszony majonez do zupek dodać przyprawy oprucz tłuszczu i zalać odrobiną wody aby tylko makaron napęczniał , dodać ugotowanych jajek i resztę mi osobiście smakowała , SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frankafiranka
ja robię z tego przepisu podanego przez "proszę bardzo", ale dodaję jeszcze pokrojony drobno por. Próbowałam bez pora, ale to już nie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frankafiranka
Acha, i jszcze doprawiam solą, pieprzem ale nie można zapomnieć o curry -nadaje sałatce wyborny aromat. Zresztą najczęściej robie tę sałatkę z zupek o smaku kurczaka curry:)( i tak potem ją curry doprawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frankafiranka
Makaro kruszę na drobno, zasypuję tymi przyprawkami zupkowymi(wszystkimi) i zalewam wrzątkiem. Ale zalewam tylko niewielką ilością wody, żeby nie była zupa tylko napęczniały makaron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kot trzpiot
jak mozna jeść takie świństwo :(( zupki znaczy się ... to sama chemia !!!!!!!!!!!ohyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahtka
3 zupki chińskie 3 papryki czerwona żółta i zielona pokroic w kostkę puszka kukurydzy przyprawy do smaku i majonez nie radzę zalewac makaronu wodą bo nie smakuję makaron zrobi się mięki pod wpływem majonezu ale musi dłużej postac ta sałatka można dodac jeszcze gotowane jajko*3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jcka
ja jeszcze dodaje ananasa w kostce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smakosz sałatek
mniam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robie tak kawalek pora - ta biala czesc poszatkowana drobno kapusta pekinska - poszatkowana drobno papryka czerwona surowa - pokrojona w kostke puszka kukurydzy odsaczona z zalewy wszystko wymieszac trzy piersi z kurczaka pokroic w kostke obtoczyc w sypikch przyprawach z trzech zupek i usmazyc na zloto z tluszczem z trzech zupek chinskich smak dowolny wazne aby byly ostre do podsmazonego kurczaka dodac na patelnie pokruszony makaron ze wszystkich zupek i zalat to 0,5l bulionu (moze byc z kostki) dusic az caly bulion wyparuje (ok 5minut) zawartosc patelni wymieszac z reszta dodac dwie trzy lyzki majonezu dokladnie polaczyc ze soba i gotowe salatka dobra zarowno na zimno jak i na cieplo polecam wszystkim naprawde pychotka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robię tak: -2 zupki chińskie ostre, -szczypiorek -rzodkiewka -kolorowe papryki -piersi z kurczaka -kukurydza, Zupki zgniatam zalewam wrzątkiem wieczorem i przykrywam talerzykiem. Rano już są zimne i woda w nie wsiąkła. Kroję warzywa w kostkę, piersi z kurczaka smażę w przyprawie do gyrosa i jak ostygną dodaję do sałatki. Mieszam wszystko z majonezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwik78
wszystkie składniki w kosteczkę, lub w paski (jak kto woli;), dodać majonezu i przyprawić co smaku. PYCHOTA!!! n a p r a w d ę p o l e c a m !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwik78
oj oj oj, coś mi się tu porobiło niedobrego, to może jeszcze raz od początku:) a ja robię troszeczkę inaczej, przepis dostałam dziś od koleżanki i przed chwilką skończyłam robić tą sałatkę, przyznaję, że jest pychota, a do tego szybciutka w wykonaniu:) polecam wszystkim a szczególnie tym, którzy na takie rzeczy maja bardzo mało czasu. a przepis wygląda tak: 1 zupka pikantna 2 łagodne 1 por 5 kiszonych ogórków (takich średnich) puszka kukurydzy 5 jaj majonez kilka łyżek, to już wedle upodobania (jedni lubią więcej inni mniej) Zupki pokruszyć, dać przyprawy i zalać wodą, następnie pokroić wszystkie składniki w kosteczkę, lub w paski (jak kto woli;), dodać majonezu i przyprawić do smaku, a tak w ogóle to raczej nie trzeba przyprawiać, bo przyprawy z zupek nadają pyszny smaczek:) PYCHOTA!!! n a p r a w d ę p o l e c a m !!!! i życzę SMACZNEGO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robię tak: 3 pikantne zupki chińskie 1 łagodna przyprawa do kurczaka 25 dkg pieczarek 3 papryki (żółta, zielona, czerwona) kukurydza 2 piersi z kurczaka 3 jajka łyżka majonezu Zupki razem z przyprawami zalewam gorącą wodą, zostawiam do ostygnięcia. Drobno pokrojonego kurczaka z przyprawą smażę. pieczarki też muszą być pokrojone w drobną kostkę i usmażone. Jajka i papryka także w kostkę... gdy wszystko przestygnie, mieszam i doprawiam majonezem... pycha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smakoszek
Moj przepis: 2 zupki chinskie (łagodna + pikantna) pierś z kurczaka (ugotowac trzeba) papryka czerwona kapusta pekińska puszka kukurydzy majonez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiniusia 87
A ja robie wersje dla wegetarian ....pychotkkkkaaa 3 zupki chińskie o smaku kurczaka curry 5 jajek groszek kukurydza 5 ogórkó kiszonych kapusta pekińska 1 czerwona papryka majonez Gorąco polecam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wegetarianska o smaku kurczaka
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten kurczak to pewnie rósł
na polu, w ziemi, jak ziemniaki... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniska17
jak ktoś nie chce niech nie je, a zupka jest pyszna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialy_karzel
A czy próbowaliście zrobic ta salatkę z tuńczykiem z puszki zamiast z kurczakiem? Zastanawiam się, czy taka modyfikacja będzie jadalna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyska123
ja robię ja troche inaczej: podwójna pierś z kurczaja - pokroic w kawałki i podsmażyć z duża ilością przyprawy gyros, wystudzić cebula - 1 duża lub 2 mniejsze - zeszklić na oleju i wystudzić 2 ogórki zielone surowe - obrać i pokroic w kostkę puszka kukurydzy 2 zupki chińskie pokruszyć, wsypac przyprawy 2-3 papryki czerwone - pokroic w kostke kapusta pekińska - drobno pokroic do tego majonez i jeśli jest za łagodna to dodaje jeszcze przyprawę do gyrosa. sól i pieprz tylko psują smak. Według moich znjomych ta sałatka jest doskonała jako "zagrycha" pod wódeczkę ;) SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyska123
jeszcze jedno - ja uzywam zupek takich, które maja cieniutki makaron. Najlepsze są zupki ostre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram autora./
2 zupki kurczak lagodne 2 zupki kurczak ostre pomidory na drobno ogórki na drobno papryka na drobno kukurydza majonez. ot cala moja tajemnica:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elasz
Ja robię sałatkę według tego przepisu i dodam, że każdy jest nią zachwycony. Jak nie mam zbytnio dużo czasu, to zmaiast piersi z kurczaka, dodaję szynkę z kurczaka. SAŁATKA Z ZUPEK CHIŃSKICH Składniki: - 4 zupki chiński (2 łagodne, 2 ostre), pierś z kurczaka, kapusta pekińska, kukurydza, papryka, mały majonez Kapustę pokroić w cienkie paski, paprykę w kostkę. Pierś z kurczaka też pokroić w kostkę lub paski, dusić na małym ogniu. Wszystko razem wymieszać. Na końcu dodać makaron z zupek, drobno potłuczony. Makaron prażyć na oleju, na małym ogniu przez ok. 3 minuty. Wszystko razem wymieszać, dodając majonez i przyprawy z zupek. Odstawić w chłodne miejsce na kilka godzin. UWAGA: Można dodać puszkę fasoli czerwonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LovinQ
ja robie zupełnie inną i muszę powiedzieć, że jest pyszna. - 2 zupki chinskie - ogórki konserwowe - fasola czerwona w puszce - kukurydza w puszcze - piers z kurczaka - 4 kóleczka ananasa - majonez - jogurt naturalny -miod Sam makaron, bez przypraw zalewamy wodą i zostawiamy na jakis czas pod przykryciem. Smażymy kurczaka z małą ilością miodu.Odcedzamy makaron i dodajemy kurczaka , odcedzona fasole i kukurydze oraz pokrojonego ananasa i ogorki. Doprawiamy do smaku ciagle mieszajac. Dodajemy jogurt z 3 łyżeczkami majonezu. Rzadne przyjęcie nie może się bez niej obejść. Smacznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×