Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lexa

slimaki

Polecane posty

Gość lexa

W moim ogrodzie jest plaga.Cz ktos zna sposob aby sie ich pozbyc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczka31
J a je skrzętnie zbieram i wynoszę z ogródka nad pobliskie jeziorko, tam będzie im lepiej, a i moje rabatki ocaleją!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzieci Neostrady
Ugotować!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
na dwoch kamyczkach poloz deseczke w grzadkach albo blisko miejsc gdzie wystepuja slimaki - codziennie rano znajdziesz pod nia slimaki - beda sie kryly przed sloncem pod ta deseczka - wtedy mozna je pozbierac i wyniesc z ogrodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobno ....
nalać do miseczki piwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to prawda, nalej piwa do jakiegos pojemnka i zakop go troche w ziemi, zapewniam ze ślimaki tam wpadną i sie utopią:) a jeżeli nwet to nie bedzie pomagac to jest dobry środek na rynku, o nazwie \"ślimax\" :D posypac go tam gdzie one są , zjedzą go i zdechna:) i po ślimokach! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idmin
Też mam plagę ślimaków w ogrodzie, a za ogrodem mam zarośla. Kiedyś zbierałam i wyrzucałam je w zarośla za płot i tego żaluję bo strasznie dużo ich się namnożyło. Teraz stawiam wiadro z wodą wsypuję trochę soli, robię solankę , rano zbieram slimaki i do wody, zdychają. Nazbieralam już 5 dużych wiader, zbieram też za płotem ile się da i mniej już włażą na ogród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
widac wasz poziom ekologicznej kultury - co nie zrozumiale i nie wygodne to zniszczyc i zedrzec z powierzchni ziemi - kit tam z ochrona natury - najwiekszym szkodnikiem w naturze jest czlowiek a w dodatku sam sobie szkodzi - wiadomo ze jezeli wyniesiesz za plotek to ci przypelzna znowu - to tak samo jakbys im wstawil tabliczke z napistem "lazenie po trawie zabronione" - trzeba je wynosic w oddalone miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bez przesady
co? jaka ochrona natury? może stonkę też mam wynosić w oddalone miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoły romuś
jaka ochrona natury ? Nie wiem , skąd jesteście , ale ja jestem z podkarpacia. Dobrych parę lat temu jakiś idiota sprowadził ślimaki - te bezskorupowe - żeby zżerały odpady jabłek z sadu , a raczej wielkiej plantacji - a ślimaki się rozmnożyły i wymknęły się spod kontroli. Rozpełzły się po całym województwie i dosłownie wszystko , wzystko wyżrą z ogrodu - nie tylko truskawki i marchew , ale i szczypiorek , rzodkiewkę , szałwię , kwiatki - z niektórych roślin same badyle zostają. Więc nie chrzań o ochronie środowiska , bo to już jest plaga. Na ślimaki dobre jest wapno , które ma jeszcze taką zaletę , że odkwasza ziemię. Ale te skurwysyny i tak wrócą , wcześniej czy później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
ty romus wcale nie jestes wesoly tylko niegrzeczny - u ciebie wlasnie sasiedzi postapili jak ostatni durnie ale nie gadaj ze tak jest wszedzie - jezeli mnie pytasz jak skutecznie wyprowadzac slimaki z ogrodka to odpowiadam : miedzy grzadkami nie wszedzie oczywiscie na malych kamykach ustawiasz deseczki i slimaki tam wlasnie chowaja sie przed sloncem - i JEST TO NAJBARDZIEJ EKOLOGICZNA ochrona ogrodka - co z tego ze wsypiesz trutki wszelkiej masci! potem je zjesz a co do stonki -tak tak kochana zbierasz recznie jezeli chcesz miec ogrodek bez chemii - przeciez ja wam nie mowie o obszarach sadowniczych i gospodarstwach rolnych nastawionych na produkcje - wiec prosze nie mieszac ani pojec ani metod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
ty romus wcale nie jestes wesoly tylko niegrzeczny - u ciebie wlasnie sasiedzi postapili jak ostatni durnie ale nie gadaj ze tak jest wszedzie - jezeli mnie pytasz jak skutecznie wyprowadzac slimaki z ogrodka to odpowiadam : miedzy grzadkami nie wszedzie oczywiscie na malych kamykach ustawiasz deseczki i slimaki tam wlasnie chowaja sie przed sloncem - i JEST TO NAJBARDZIEJ EKOLOGICZNA ochrona ogrodka - co z tego ze wsypiesz trutki wszelkiej masci! potem je zjesz a co do stonki -tak tak kochana zbierasz recznie jezeli chcesz miec ogrodek bez chemii - przeciez ja wam nie mowie o obszarach sadowniczych i gospodarstwach rolnych nastawionych na produkcje - wiec prosze nie mieszac ani pojec ani metod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bez przesady
mam zbierać ręcznie stonke i wynosić ją w oddalone miejse? wolne żarty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krecik w okularach
hehe tak , deseczke , ślimaki się tam będą ukrywały w dzień , a w nocy wszystko zeżrą; tu nie chodzi o winniczki , tylko te unicestwiacze , bezskorupowa plagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wac
Mam swój sposó z jednego tysiąca robie 2 i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×