Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hybcia

SOLARY SŁONECZNE-POMOCY!!!

Polecane posty

Gość hybcia

Chcemy w marcu kupic solary słoneczne takie na 4,5 osób, rzecz w tym że nie możemy się zdecydować jakie? Może ktoś ma solary i może się wypowiedzieć na ich temat ... Jaki jest koszt,które są bardzo dobre no i jak się sprawdzją, ponieważ my chcemy korzystać z nich głównie do ciepłej wody no i czasami podgrząć troszkę mieszkanie . Z GÓRY DZIĘKUJE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holy molly
moj tata ma hurtownie artykulow grzewczych, wiec tak sie sklada, ze troche wiem na ten temat :) sa 2 rodzaje kolektorow: plaskie (tansze) i prozniowe wiecej szczegolowych informacji znajdziesz w linku, z ktorego pochodzi to podsumowanie: "Wysokiej jakości kolektory próżniowe są bezsprzecznie bardzo dobrym rozwiązaniem, ale można też kupić dobrej jakości kolektory płaskie, które będą miały porównywalne osiągi co kolektory próżniowe, a ich cena będzie dużo niższa. Jeżeli czynnikiem decydującym przy zakupie jest cena, lepiej jest kupić kolektory płaskie ze średniej lub wysokiej półki niż tanie kolektory próżniowe." zrodlo: http://www.solarshop.pl/kolektory_prozniowe.html firmy, ktore polecam to: Galmet, Hawalex, Weishaupt i co do cen, to chyba powinnas wybrac sie do kilku firm, ktore zrobia ci kosztorys i potem wybrac najlepsza opcje skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjki
A slyszeliscie o takim czyms jak dofinansowanie z unieuropejskiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hybcia
dziekuje za wypowiedz holly molly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hybcia
A jestem z okolic Poznania, jeśli chodzi o dofinansowania z unii to narazie nic nie słychać, aby finansowali taki zakup w domach jednorodzinnych. Chyba, że mieszkasz w okolicy rezerwatów przyrody i tym podob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz to gdzies kiedys pisalam, ale co tam :) o dofinansowanie mozesz sie starac jezeli mieszkasz na terenie parku narodowego lub w jego otulinie, chyba, ze sa jakies inne wyjatki, o ktorych nie wiem, osoby prywatne w zasadzie nie maja takiej szansy zajrzyj na strone BOS lub BGK, maja one tzw. fundusz termomodernizacji, wspierający działania majace na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zuzycie energii cieplnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2189
Zanim załatwisz dofinansowanie tj z BOŚ to stracisz nerwy - czysta biurokracja i draństwo i jescze wydatek pieniędzy na nich ,a i tak dołożą tylko do odsetek ( chyba że wtym roku się zmieniło), Ja w tamtym roku założyłem sonnenkrafty płaskie(koszt całkowity 12000zł.-ze zbiornikiem 300l) i jestem bardzo zadowolomy. ZAKŁADAJ SUPER SPRAWA (JEŻELI PRZEWIDUJESZ ŻE MOŻE ZABRAKNĄĆ PRĄDU DO ZASILANIA POMPY OBIEGOWEJ TO ZAOPATRZ SIĘ W UPSa-kolektorów słonecznych nieda się wyłączyć-można jedynie przykryć je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2189
Z ogrzewaiem mieszkania kolektorami daj sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala2
Wiam, mam kolektory ,te próżniowe (lepiej łapią promienie słoneczne) 3 sztuki na dachu -ich cena 12 tys. Kolektory sa tylko do grzania wody ,nie mieszkania.Grzeją mi zbiornik 300 l w jeden słoneczny letni dzień nagrzeją wodę na (przyjmując że cały zbiornik jest lodowaty) 60 stop.nastawia się na ile ma woda się grzać max.ja mam nastawione na 90 stop.,przyjmujemy że przez cały dzień troszkę zużyła rodzinka do własnych cełów więc zbiornik ma teraz 35 stopni na następny dzień słoneczny woda osiągnie np.65-75 stop.Ja mam zmywarkę podłączoną do ciepłej wody wię zaoszczędzam na prądzie a woda jest nagrzana przez kolektory.Latem do baseniku dla dziecka lejemy gorącą wodę (darmowa) nie trzeba czekać aż się nagrzeje.Nie znalazłam ani jednego minusa,jesteśmy super zadowoleni 3 osobowa rodzinka.Teraz zastanawiamy sie nad wiatrakami. Brać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala2
tak ,faktycznie nie można ich wyłączyć można je tylko przykryć,więc jak my jedziemy gdzieś nie przykrywamy ich są na dachu tylko jest taki guziczek którym sterujemy ,i przełanczamy go(doszliśmy sami do tego)mąż chciał kupic pokrowce to firam powiedział mu że nie ma!! poradziliśmy sobie sami.Super sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i po co dwa wątki
Po co ciągniesz dwa wątki na ten sam temat, nie lepiej przekierować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michasss_185
kolektorów próżniowych nie trzeba przykrywac..poniweważ sterownik która kieruje pracą kolektorów posiada taka funkcje jak chlodzenie kolektora w nocy....ja bym polecil ze swojej strony kolektory Gallo Ev najnowsza technologia no ale tez niestety troche wyzsza cena....znajomy ma cos takiego u siebie i bardzo sobie chwiali.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eJolanta
witam!podobno są kredyty na zakup solarów :1%;.a dofinansowanie z Ministerstwa.poszukuje informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ostatnio zainteresowała mnie oferta dofinansowania solarów. Jestem na etapie szukania jakiejś firmy no i oczywiście nie bardzo wiem które wybrać większość doradza płaskie. Co sądzicie, które wybrać. A czy firma viessman jest dobrą firmą Dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stonej
Sam zamontowałem sobie na domu jednorodzinnym kolektory Hewalexa, które od mniej więcej dwóch lat montujemy klientom firmy. Dom ma około 120 m. kw. Kolektorów jest pięć. Wzięliśmy kredyt z dotacją z NFOŚ (reklamowana na 45 proc - rzeczywista nieco ponad 20). Wraz z wymianą pieca kosztowało nas to 16 tys. (minus dotacja). Faktyczna dotacja jest znacznie mniejsza po odliczeniu kosztów obsługi kredytu i odsetek. Niestety większość tego co dorzuca NFOŚ "zjada" bank... Ale mino wszystko opłaciło się. Po dwóch miesiącach pracy koelktorów (ZIMĄ!) są oszczędności na ciepłej wodzie rzędu połowy dotychczasowych kosztów. Liczę, że latem zamiast ok. 200 zł rachunku za gaz zapłacę maksymalnie 50. www.solary.webnode.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolektorek
Ja polecam http://www.hetman-cb.pl/, po pierwsze dlatego że niewiele firm ma takie zaplecze merytoryczne, i nie jest to firma która powstała z powodu dotacji na kolektory jak wiele na rynku, (z racji swojej racy wiem ile wpływa zgłoszeń na firmy które chcą po prostu zarobić pieniądze przy okazji dotacji, w ogóle nie znając się na temacie, ) Wiem że Hetman ma ogromną konkurencję - często oczerniającą ich firmę na forach jak te, ale także w różnego rodzaju instytucjach, tak już mają silni gracze na wolnym rynku, My ponieważ pośrednio jesteśmy w temacie założyliśmy kolektory kilka lat temu, teraz na pewno podjęlibyśmy taką samą decyzje, pewnie przy współpracy z Hetmanem, bo to dobrze przygotowani technicznie profesjonaliści, a jeśli chodzi o cenę to z czystej ciekawości sprawdzaliśmy, i jest to chyba jedyna na rynku firma która podaje cały koszt inwestycji przed jej rozpoczęciem, także klient ma pewność że w którymś momencie nie będzie sytuacji typu "wie Pan wyszły dodatkowe koszty" . Z punktu widzenia prawnika POLECAM firmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja osobiście polecam firmę SOLARTIME. Jeżeli chodzi o mnie Szybko, Tanio i Solidnie. Jestem bardzo zadowolony z ich obsługi. Jeżeli chodzi o Lubelszczyznę naprawdę polecam. Same solary sztuk 3 które, posiadam same na siebie pracują. Na dobrą sprawę złotówki mnie to nie kosztowało, kredyt pod dotację spłacają mi oszczędności.Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy podejmowaniu decyzji o wyborze solarów nie warto się spieszyć - trzeba sprawdzić bardzo dużo ofert, wybrać tę najbardziej optymalną dla siebie, bo te, które odpowiadają jednej osobie, mogą działać inaczej u kogoś innego, w innej części kraju. Na stronie http://www.makroterm.pl/ można sobie przeliczyć koszty ogrzewania i dobrać odpowiedni wariant, a taka symulacja może bardzo pomóc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zogro
Również polecam turbosolary z Makrotermu. Fachowo wykonany sprzęt, polecam jeśli ktoś myśli o inwestycji długofalowej :) bo jak ktoś się napali na już, to niestety może się rozczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulo323
Hej :) Kilka tyg. temu montowaliśmy u brata kolektory właśnie z Makroterm. Bez zastrzeżeń wszystko działa pięknie i należycie. A jeśli chodzi o dofinansowanie to warto poczytać na www.odnawialnecieplo.pl/ można poczytać i zagłębić swoją wiedzę Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsdfsdf
Sama zastanawiam się nad kupnem i w związku z tym mam pytanie do posiadaczy solarów. Dajmy na to mam zbiornik 300l i co wtedy gdy woda nagrzeje mi się a ja jej nie zużyję??? Muszę ją wylać? Czy kolektory się same wtedy wyłączają? Nie wzrasta ich zuzycie gdy np. w zbiorniku przez dłuższ czas zalega gorąca woda? Wiem , że trzeba dolewać jakiś środek do solarów . Co jaki czas się to robi? I jaka jest jego cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alenieuki
to jak by było takie opłacalne to co druga willa by miała. Przy 4-5 osobach koszty się nie zwrócą , a trzeba pamiętać konserwacja takich solarów jest bardzo duża. Nakręcają ludzi bo to w miare nowe metody ogrzewania ,ale nie przy naszych cenach! NIE warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja oddam Aphtin!
Moim zdaniem się nie opłacają w naszym klimacie. Jak już chcesz zainwestować w porządne ekologiczne źródło ciepła to proponuję pompy ciepła, czyli tzw. ogrzewanie ziemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasia kasia
u nas 2 osoby w domu.. chętnie założylibyśmy ale podobno nieopłacalnewode grzejemy piecem gazowym junkers, bo okazało się, że zbiornik przy 2 sztukach..drożej wychodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasia kasia
A ja oddam Aphtin! ZONK pompa ciepła nam! akurat się nigdy nie zwróci! koszt ok. 50 tys. trzeba płacić za prąd ok. 1000 pl a za gaz do grzania i gotowania płacimy 150 pl/2 m-ce/ + opłata abonamentowa 50 pl kupujemy węgiel za 6 tys. na sezon/ ubiegłoroczny/ + drewno do rozpałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja posiadam kolektory firmy makroterm i spokojnie mogę powiedzieć że latem wystarczają na ogrzanie wody a zimą wspomagają ogrzewanie. Jeśli chodzi o rachunki to już zaoszczędziłam jakieś drobne pieniądze a jak to mówią grosz do grosza a będzie kokosza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Są na rynku kolektory płaskie wysokiej klasy PREMIUM ,niemieckie z gwarancją na parowanie. Kupiłem cały zestawy marki KBB Oem Solar na zbiornikach niemieckich a do firmy na nierdzewce. Nie wiem skad jesteś , ja dokonalem zakupu w Firmie Kater Grupa Zakupowa, mają bardzo dobre ceny + montaż. podaje stronę, namiar znajdziesz w zakładce kontakt. www.kater.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grodnik
Jeśli potrzebujecie kogoś kto zajmuje się montażem instalacji energooszczędnych i pomoca przy wnioskach unijnych o dopłaty polecam kontakt z firmą KAMAR z Milanówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę w drugim wątku ta firma polecana. Skoro tak to jeśli ktoś korzystał z ich usług, proszę o informację jak się z nimi współpracuje i jak cenowo to wygląda. Dzięki , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×