Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość makarona

Sposób na twardą wodę???

Polecane posty

Gość makarona

Przeprowadziłam sie kilka miesiecy temu do nowego miasta i jestem zszokowana tutejszą wodą. Nigdzie jeszcze nie spotkałam tak twardej wody. Kamień osadza się wszędzie, kwiatki doniczkowe mi umierają, ubrania są szorstkie mimo, że używam kalgonu i plynu do plukania. Skóra nam się strasznie wysuszyła, a mi ostatnio włosy wypadają i się zastanawiam czy to też nie przez tą wodę. Stąd pytanie, jak sobie można radzić z tym problemem, są jakieś filtry na to? Możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarona
odświeżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w jakim to mieście tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarga do wodociągów. Może trzeba na nich nasłać kontrolę? Woda pitna musi spełniać pewne standady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarona
W Kędzierzynie Kożlu. Jakieś inne rady? Używa ktoś filtrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zalozone urzadz enie zmiekczajace wode. Jestem bardzo zadowolona.Pisalam juz o tym kiedys i mnie okrzyknieto ze sie reklamuje wiec nic wiecej nie powiem. Ale u mnie zdalo egzamin na szostke.nie jest to filtr tylko urzadzenie wytwarzajace pole magnetyczne. Bylo znacznie tansze od foltrow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarona
Może byś jednak napisała coś konkretniej. Bardzo mi zależy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjkz
Z własnego doświadczenia: 1.) Nie spotkałem się jeszcze z miarodajnym efektem działania tzw. magnetyzerów na wodę twardą, zwłaszcz po jej podgrzaniu (wówczas najbardziej wytrąca się kamień z wody twardej). 2.) Najpopularniejszym i z pewnością skutecznym sposobem zmiękczenia wody jest zastosowanie zmiękczacza jonowymiennego. W naszym kraju jest już bardzo dużo firm trudniących się uzdatnianiem wody, które mają takie urząsdzenia w ofercie (wystarczy użyć wyszukiwarki) orientacyjna cena to 2 - 5 tys. zł (różni producenci, różne modele, rózne gabaryty) Tak, osobiście pracuje w tej branży, ale bynajmniej nie zamierzam reklamować swojej firmy z apośrednictwem tego forum. Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwłaszcza łoniacz
Brita jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logus
Tak a propo britty: W tym wkładzie w środku jest żywica zmiekczająca jonowymienna + węgiel aktywny. W efekcie woda jest zmiękczona i przefiltrowana (węgiel dodatkowo usówa chlor i poprawia smak). Britta ma jedną małą wade: jej wkład jest bardzo mały i przy konkretnie twardej wodzie wystarczy na bardzo krótko, są też i podróby britty i wydaje mi się, że jest w nich to samo, ale taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makarona
Natia, zależy kto co rozumie przez normalną wodę... Może masz taka od zawsze i się poprostu przyzwyczaiłaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filtry
Pracuje w firmie zajmującej sie oczyszczaniem wody w tym miedzy innymi sprzedażą systemów do zmiękczania wody jesli ktos jest zainteresowany takim urządzeniem , prosze pisac lus str firmy celsiuswigo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arianna Czerwińska
Problem twardej wody w Polskich domach to nic nadzwyczajnego... Wystarczy poczytać http://www.zmiekczacze.com/twarda-woda. Chyba najlepiej w takim przypadku zainstalować porządny, sprawdzony zmiękczacz. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to może być kwestia np. przemysłu który jest w okolicy. U nas tak było i kupiliśmy sobie taki spejcjlany filtr domowy od firmy która jest specjalista jeśli chodzi o ouzdatrnianie wody http://gc2000.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam ScaleGuard. To jest niezwykle tania inwestycja biorąc pod uwagę wydłużenie użyteczności sprzętu podłączonego do wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz zamontować filtr narurowy to wtedy wydłużysz życie pralki i zmywarki. Ja mam taki bo już miałam tak suchą skórę, że nie mogłam wytrzymać i mąż zamówił taką instalację w firmie http://dualfiltry.pl od tamtej pory problem zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój brat sobie kupił do zmiękczania wody w rurach taki mechanizm jak Calmat, to niemiecki produkt marki CWT GmbH. Na stronie www.calmat.pl jest instrukcja działania. Montaż jest bezinwazyjny, nie trzeba rur nawiercać, czy odkręcać. Nakłada się to na przewód i tyle. Też mam w planie to kupić, bo u mnie rury są już tak skorodowane, że nie wiem czy da się uratować ale warto spróbować. Calmat oprócz tego, że zapobiega tworzeniu się nowego kamienia to też rozpuszcza ten co już się osadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uporałam się z twardą wodą kupując zmiękczacz Viessmanna w firmie 3e-heating. To solidny, niemiecki sprzęt więc na pewno będzie służył przez lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marajanka
Zainwestuj w jakiś zmiękczacz wody (np. Hydro Plus). Prawda jest taka, że teraz już prawie każdy musi sobie taki filtr montować bo woda jest coraz gorsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie super sprawdzają się filtry do wody. Dzbanek ze standardowymi wkładami. Można też zamontować takie filtry bezpośrednio przy rurach, tak że filtrowana woda leci prosto z kranu, ale to trudniejsze technicznie. Dzbanek jest ok - herbata smakuje dużo lepiej, jest klarowna, w smaku ta woda jest dużo lepsza i można ją pić bezpośrednio z dzbanka z przyjemnością. Zauważyłam też, że cięte kwiaty stoją dłużej jak do wazonu naleje się filtrowanej wody. Polecam spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie pomogła dopiero stacja do zmiękczania wody którą zamówiłam w firmie http://gc2000.pl czajnik się odkamienił i woda już jest normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×