Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jolla

sprzęt AGD- pralka i lodówka-poradzcie!

Polecane posty

Gość jolla

W niedługim czasie muszę kupić lodówkę i pralkę.Zaczęłam już rozglądać się w sklepach, ale po rozmowach z kolejnymi sprzedawcami zauważam,że każdy z nich ma swoją wersję i poleca to co jest mu na rękę sprzedać.Proszę Was o rady, którą firmę wybrać.Słyszałam już różne wersje,że najlepszy Whirpool, potem,że Bosh, potem,że tylko Polar itd.Nie znam się na tym i nie chcę zostać nabita w butelkę.Proszę o pomoc, podzielcie się swiomi doświadczeniami w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek
Dołączam się do pytania, też jestem zainteresowana kupnem. Może jest tu jakis specjalista i nam doradzi. Myślę, że kazdy tu na forum może się wypowiedzieć na temat sprzętu jaki posiada o jego słabych i mocnych stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *
Witam :) Moim zdaniem najlepiej wybrać nasz stary sprawdzony POLAR. W razie czego części są tanie. No bo do Whirlpoola to już dużo droższe...U mnie w domku wszystkie sprzęty to Polary i jesteśmy bardzo zadowoleni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolla
dzięki za odpowiedzi, może ktoś jeszcze jest za polarem, mnie kilka osób odradzało tą firmę, bo podobno mocno awaryjna.A co na temat Bosha, Simensa czy Amici?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy pralke Bosha. Zalety: - nie byla zbyt droga - montowana w Polsce (a co za tym idzie wszystko w instrukcji i na obudowie po polsku i zrozumiale) - latwa obsluga - nawet moj M. sie w mig nauczyl obslugi - czesci tez sa tanie (no bo produkowane w Polsce, programatory robia np w Lodzi) - nie psuje sie (zasiegnelismy porady u fachowcow) - cykl prania jest stosunkowo krotki Reszte sprzetu mamy Amiki i tez polecam - glownie za cene, ale tez za to ze jest polska i nieawaryjna praktycznie. Moi rodzice od pol roku maja tez pralke Amici i sa bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolla
A co myślicie o Elektroluxie? Asieńka jesteś z łodzi, ja jestem z okolic.W jakim sklepie kupowaliście sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie jestem z Lodzi, ale z tego co wiem, to Electroluxa pralki bym nie polecala. Za to oni robia dobre odkurzacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzanka
Cześć. Ja w tamtym roku miałam też podobny problem, bo musiałam kupić pralkę, lodówkę i kuchenkę. Mam znajomego w serwisie AGD i on polecił mi MASTERCOOK. Tak więc mam te trzy rzeczy jednej firmy i naprawdę jestem zadowolona:) !!! Jest to polska firma - Wrozamet i części też są tanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzanka
Acha - i Mastercook należy do dość tanich a dobrych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lustro
ostatnio kupowalam lodowke- kupilam whirpoola- skusilo mnie to ze 7 lat gwarancji na podzespoly,a ogolnie dwa, i do tego fakt iz serwis znajduje sie w poblozu mojego miasta. A jednak dostarczyli mi uszkodzona,dopiero 2,przywieziona oryginalnie zapakowana dzialala:) Zastanawialam sie jeszcze miedzy lodowkaindesit i bosha(ale bosh byl energetycznie kategori b) a indesit zadroga :( Musisz zworcic uwage na wiele rzeczy. Takze porownaj ceny tego samego sprzetu w roznych sklepach. Natomiast kilka lat temu,albo i wiecej kupilam pralke-bosha i jestem do tej pory zadowolona. Jesli chodzi o polara, wczesniej w lodowkach porala byly zawodne agregaty,a pralki podobno psuly sie po 2 latach,po gwarancji.ale od niedawna polar jest na podzespolach polara.wiec wszystko sie zmienilo.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam
a ja mam i pralkę i lodówkę Amici i z alego serca nie polecam, kupione zaledwie 3 lata temu , do pralki serwis przyjechał już 4razy, do lodówki 2. Znajoma ma sklep agd /szkoda że wcześniej się nie poradziliśmy/ poleca whirpoole,mastercook i polar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amica
ale mnie pocieszyłyście, właśnie kupiłam sobie lodówkę Amici, jutro ją odbieram.Mam nadzieję,że może nie ma reguły i może nie bedzie awaryjna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pralka- Brandt Lodówka -Whirpool jestem b. zadowolona z obu. Bezawaryjne, chociaż mają dopiero po 3 lata i wszystko jeszcze przed nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzanka
A ja i tak polecam Mastercook. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucheniki
mastercook polecam- mam srebrną-śliczna lodówka- Argo chyba- naprawde dobra- też srebrna a nad pralną jeszcze myśle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miało być kuchenki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kixa
he, a ja wlasnie chcialam odradzic lodowke Amici. Mam dwa lata i jakas dziwna jest - problemy z uszczelkami, non stop woda w srodku, no i juz raz zerwis reperowal cos w programatorze. Z tego co wiem to Amici warto kupowac kuchenki jedynie, bo są naprawde bardzo dobre (mamy) - to mowilo duzo sprzedawcow zreszta, a zaraz po Amici Wrozamet ze swoim Mastercookiem (jesli chodzi o kuchenki produkcji polskiej). Pralke mam Boscha sciagana z Niemiec i tez ponoc pochdzi mi wiele lat, bo taki to nigy dobry produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak lodówa to tylko Amica, podbija rynki szwedzkie a oni cenią funkcjonalnosc i bezawaryjnośc, ponadto bardzo enrgooszczedne i przyjazne srodowisku (oczywiści wszytko zależy od klasy). Jeśli chodzi o prali to wszytko zależy od klasy i wymiarów oraz typu (wolnostojaca lub zabudowa) Dobre są Bosha ale żrą prad, natomiast bardzo wysokiej klasy są produkty Gorenje ale też kurewsko dorgie. Wszystko zależy od funduszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Mój facet właśnie tydzień temu zakupił sprzęt AGD do naszego mieszkanka. Wybrał Siemensa. Jako dociekliwy elektronik zrobił najpierw rozeznanie i wybierał między Siemensem, Boshem a Aristonem. Ja słyszałam, że jeżeli chodzi o pralkę to najlepszy i bezkonkurencyjny jest Electrolux ale ja mam złe doświadczenia :( Mam nadzieję, że sprzęt się będzie dobrze spisywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lodowka - ARISTON - to moja druga już i nie dlatego że się psuje, tylko dlatego że mam 2 start w zyciu :) Polecam ją . Energooszczędna, niezawodna, dobrze mrozi, ma system \"wyrzucania\" ciepłego, wilgotnego powietrza po każdym otwarciu - dzięki temu wolniej się oszrania i lepiej mrozi. Odmrażanie to przyjemność i jest BARDZO ESTETYCZNA - SUPER Aristona mam też kuchnię i płytę gazową oraz okap - są na medal :) Pralka - miałam Candy - była ok. Teraz mam Whirpoola ( 6 zmysł ) jest dobra tylko głośniejsza od Candy. Ale szybsza w obsłudze i ma się dobrze. Ma mały pobór prądu i wody - przy licznikach na wszytsko to ważne. ŁAdna :) Odkurzacz polecam Philips - mały, zgrabny, poręczny, ma 2 stopniowy system filtrów . Wiecie co ? Tak na prawdę to wiele z tych sprzętów jest robione na tych samych podzespołach i nie ma juz wielkich różnic w awaryjności i ekspooatacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolla
dziękuję wszystkim o wypowiedzi i proszę o następne.Dziś też byłam w salonie AGD i oglądałam Gorenje, fajne, ale kurcze drogie i podejrzewam,że jakby się zepsuło to kupę kasy to kosztuje. Zwróciłam też uwagę na Masterclassa w sumie ceny znośne, mam jeszcze około miesiąca,pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogę doradzić tylko tyle, mam zaprzyjaźnionego sprzedawcę w sklepie agd: kuchenki mastercook są lepsze i tańsze niż amica, moi rodzice mają amicę i niby wszystko jest ok, tylko zapalacz w pokrętle od początku nie działa jak trzeba, miałam pralkę simensa i byłam bardzo zadowolona, teraz używają jej moi rodzice a ja kupiłam whirlpool 6 zmysł no i cóż, nie rzuca na kolana, chodzi dosyć głośno, często coś w niej dziwnie strzela, ogólnie mówiąc jest jakaś niepewna, tylko tyle że ładna, proponowałabym simensa lub bosha bo to praktycznie to samo (ta sama firma produkuje, tylko simens bardziej mi się podoba, jeśli chodzi o lodówki też są super) odkurzacz mam zelmera bardzo sobie chwalę no i tyle byłoby moich rad ( świetną firmą jest miele - niemiecka marka, ale niestety w Polsce mało znana bo bardzo droga, trzeba jednak przyznać że nie ma żadnego porównania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do lodówki nie poradzę, bo sama nie kupowałam, a do tych, przez które \"przeszłam\" zawsze miałam jakieś ALE. Natomiast z całą pewnością polecam pralkę Zanussi - poza drogimi modelami można kupić również tańsze (sama taką kupiłam za ok 1000 zł w promocji w Macro - bo był to nowy model w sklepie :) ), a cenią sobie ją przede wszystkim, że: - łatwą w obsłudze, bardzo czytelne symbole/znaczki na przodzie - chodzi w miarę cicho (to też zależy od ustawienia) - ma całkiem pojemny bęben (spokojnie wystarczający na mieszkanie 2-3 osób) - jest energooszczędna - można robić \"mniejsze\" prania na 1/2 ilość wody Polecam naprawdę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do lodówki nie poradzę, bo sama nie kupowałam, a do tych, przez które \"przeszłam\" zawsze miałam jakieś ALE. Natomiast z całą pewnością polecam pralkę Zanussi - poza drogimi modelami można kupić również tańsze (sama taką kupiłam za ok 1000 zł w promocji w Macro - bo był to nowy model w sklepie :) ), a cenią sobie ją przede wszystkim, że: - łatwą w obsłudze, bardzo czytelne symbole/znaczki na przodzie - chodzi w miarę cicho (to też zależy od ustawienia) - ma całkiem pojemny bęben (spokojnie wystarczający na mieszkanie 2-3 osób) - jest energooszczędna - można robić \"mniejsze\" prania na 1/2 ilość wody Polecam naprawdę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beser
polecam pralkę whirpool, mam wąską, otwieraną od góry, za chyba 1700zł, od 2 lat, bardzo eksploatowana i bez zarzutu, moi znajomi tez mają taką samą i te same uwagi, przy 800 obrotach odrobinkę skacze, nie należy do najcichszych, amica moich rodziców - i pralka i lodówka już były ze 2 razy w serwisie w ciągu 2 lat, ich 2 lodówka whirpoola bez zarzutu.. i polecam kuchnki ariston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okazja
Napewno nie kupuj w dużych hipermarketach (nawet w promocjach). Podam przykład: niedawno była oferta w euro kuchenki mastercook za 1450 zł, identyczną kupiłam w Płońsku za 1100 zł. Kolega kupił aparat cyfrowy i przepłacił jakieś 200 zł, bo w małym fotograficznym sklepie był identyczny (dodam że sklep mieścił się w tym samym hipermarkecie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tkaninka
kup pralkę Indesit,jest super,kosztowala ok,1500 zl,no jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tkaninka
kup pralkę Indesit,jest super,kosztowala ok,1500 zl,no jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anomalia
a ja z koleji kupowalam wyposazenie calej kuchni w media m, dali nam spory upust bo zamiast 15 tys zaplacilismy 12 wiec roznica znaczna:) Jetsem z Krakowa:):):):) Lodowka Elektorlux super! A w kuchence mastercooka raz dwa popsul sie piekarnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodówka-zanussi
u mnie działa 9 lat bez żadnej awarii (nie licząc złamanej półki-moja wina:)) a pralka candy -tfu tfu ,odpukać bez zarzutu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×