Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bede robić remont

Stare drzwi w blokach

Polecane posty

Gość bede robić remont

Mam w mieszkaniu takie komunistyczne drzwi, pomalowane na biało farbą olejną. Wygląda to nie ciekawie. No i chcę coś z tym zrobić w Castoramie można kupic nowe drzwi łazienkowe, pokojowe itp. juz od 200 zł, a ościeznice kosztują 130 zł. Trzeba jeszcze tylko wywalic stare oscieznice i wstawić nowe, a to podobno nie jest trudne i razem z chłopem byśmy sobie poradzili. To co radzicie, bawić się w malowanie czy oklejanie, czy wymienić drzwi i ościeżnice na nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olympus to kupa
jak juz robicie remont to bezwzględnie wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawniej by było PRL -owskie. A jak się decydujecie na wymianę , to oczywiście całość i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie kupiłam mieszkanie i za niecałe 2 tygodnie wchodzę z remontem generalnym - bezwzględnie drzwi do wymiany w pierwszym rzędzie. Przed kupnem obejrzałam ok. 30 mieszkań - nowe drzwi nadają mieszkaniu całkiem inny charakter. Oczywiście - jesli wymiana - to wszystkich drzwi, nie tylko jednych. Do tego progi i list

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestety wszystkie panie maja
Jak masz kase to kup nowe drzwi a jak nie masz kup opalarke, opal te drzwi do drewna ( podejrzewam, ze drewniane bo takie w tamtych czasach zazwyczajsie mialo drzwi) i polakieruj. W ten sposob bardzo ladnie mozna odnowic drzwi pod warunkiem ze nie sa jakies krzywe i wypaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic bardziej
błędnego , chyba że w starym budownictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Też miałam takie drzwi w bloku z początku lat 80-tych. wymieniłam wszystko i z wymiany drzwi zrobił się remont całego mieszkania. Stare futryny miały inny kształt i na podłodze/parkiet/zostały duże szpary. Przy wyrywaniu starych futryn w wc kafelki na jednej ze ścian odpadły i trzeba było przyklejać nowe. Ogólnie dużo roboty. Jak już się zdecydujesz na wymianę całości to polecam futryny regulowane czyli takie, które można rozszerzać i obejmują ścianę. Są droższe ale nie ma potem problemu, że np. między glazurą a futryną zostaje szpara, którą trzeba jakoś załatać. Możesz jeszcze wymieniź same drzwi a futrynę zostawić starą ale to da się zrobić tylko wtedy kiedy zdecydujesz się na białe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stare drzwi w blokach nie są robione z drewna - mają li i jedynie drewnianą ramę wewnątrz. Nigdy nie opala się ich opalarką, bo to po prostu płyta pilśniowa lub inne badziewie - spłonie szybciutko. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
futryny mozna pomalować, bez problemu tylko trudno jest dopasować nowoczesne drzwi do futryn (zawiasów) sprzed 20-30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stare drzwi w blokach - jak ktoś słusznie zauważył - nie są z drewna, tylko przeważnie z kilku warstw płyty pilśniowej. Ja też jestem za wymianą. Licz się z tym, że nowe futryny będą miały inne wymiary niż te stare i trzeba będzie podkuć np. beton, żeby nowa futryna weszła. Zwróć uwagę na głębokość futryn - te stare (pewnie metalowe) są płytkie, a nowe (zapewne drewniane) mają większą głębokość (będą inaczej leżeć). Poradzicie sobie razem z mężem, w najgorszym przypadku odleci pół ściany i trzeba będzie zakładać stelaż na część ściany znajduącą się nad drzwiami - niestety to przerarbiałam... Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do drzwi Porta - faktycznie - warto je rozważyć, bo proponowany jest szeroki wachlarz produktów w różnej rozpiętości cenowej. Generalnie najlepsze i najefektowniejsze są drzwi drewniane, ale cenowo wychodzą od 1000zł za skrzydło (najtańsze są sosnowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marakasek
aniawioletta pisała drzwi sosnowe??? a te które ty podałeś to płyta wiórowa...ja już wolę takie sosnowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie coś na temat okładzin
na stare futryny? porta takie ma polega to na tym, że nie trzeba wypruwać starych metalowych futryn tylko zabudowuje się je ładnie + nowe drzwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hameer
:) No właśnie to jest takie głupie myślenie. Wolę sosnowe z założenia, że jest to drewno. Po pierwsze to jest najtańsza półka drewnianych i trudno znaleźć coś ładnego w tej cenie. Po drugie nie każde drewniane są bardziej trwałe! Myślicie że jak ktoś się nazywa stolarzem i rzeźbi to drzwi będą służyć przez 20 lat? Znajdzie mi stolarza, który da choć roczną gwarancję na drzwi z drewna:) Jak ktoś szuka mocnych i naprawdę dobrze wyglądających drzwi zewnętrznych to PORTA ma naprawdę duży wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chabereczka
ja mam u siebie Portę z płyty 4 lata i chociaż kosztowały nieco ponad 600 to wyglądają wciąż jak nowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzattttaa
Ja remontując mieszkanie wybrałam drzwi z Pol-Skone. U mnie się sprawdzają zarówno jeśli chodzi o jakość jak i wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akfo
Ja nie przewiduje na razie remontu ,spróbowałam okleić drzwi, kupiłam okleine 90 cm , nowe klamki, listewki wkoło szyby i powiem wam że wyszło super, tylko trochę roboty z tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jbk
ja mam stare biale futryny i nowe brązowe skrzydła. jak ktos wspomnial trudno dopasować nowe drzwi do starych futryn i to prawda, ci co montowali musieli ucinac stare zawiasy i wstawiac nowe ale sie udalo i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mieszkam w bloku
i za chiny nie zamierzam płacić za remont więcej niż to konieczne, wstaliśmy niezbyt drogie drzwi z mdfu, z DRE i tyle. po co mi parkiety w bloku, panele wystarczą. farby tez te z niższej półki, trochę więcej inwestuje w meble, tkaniny, drobiazgi, sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę zmieniać drzwi
Parkiet już był, kiedy kupiłam mieszkanie. Ładny, solidny, dębowy. Paneli nie cierpię, wolałabym byle jaką wykładzinę. Uważam, że montowanie trwałych elementów wysokiej jakości ułatwia życie i oszczędza wysiłek włożony w remont, bo efekt jest trwały i nie zamierzam co kilka lat renowować wnętrza. Widziałam drzwi z mdfu i takie futryny - gospodyni czyścioszek szorowała je mleczkiem i po niedługim czasie zmatowiały i nabrały chropowatości a futryny są pozadzierane przez wnoszoną nową kanapę, wystarczy chwila nieuwagi i ta okleina sięzadziera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mieszkam w bloku
no ok, rozumiem. ja nie zamierzam mieszkać tu całe życie, więc robię tak, by było praktycznie i ładnie, ale bez przesady z cenami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę zmieniać drzwi
Nie jest tak tragicznie. Cena surowych sosnowych drzwi jest niewiele większa niżtych z mdfu, nawet po dodaniu zaprawy i lakieru a mogędopasować je idealnie do podłogi. Jak nie masz zamiaru mieszkać w bloku, to ok, ale pomyśl, że inni nie mająwiększego wyboru i inwestują w mieszkanie by móc ładnie mieszkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są firmy mające w swojej ofercie m.in. drzwi sosnowe surowe. Są tańsze, nawet od 250zł, mozna je samodzielnie zabejcować na dowolnuy kolor i polakierować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helenuśka
Ja też chciałam chłopa namówić żeby sam zamontował :) on to w sumie taka złota rączka jest i pewnie by dał radę. Mimo wszystko machnęliśmy ręką na samodzielność i kupiliśmy portę z montażem. Kiedy się rozglądaliśmy za skrzydłem sąsiad z naprzeciwka wymieniał właśnie drzwi i po tym co zobaczyłam stwierdziliśmy, że lepiej zapłacić więcej i odpoczywać w spokoju :) Wprawdzie mówi się że kto nie kombinuje ten nie ma, ale w tym przypadku nie kierowaliśmy się taką opinią :) i nie żałujemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katakumba50
Helenuśka ma rację. Miałam podobny dylemat i naprawdę mniej zachodu wychodzi zamawiając drzwi nowe z montażem. Zamawiałam na e-porta.com.pl i gdyby nie to, to bym na święta miała swoje ukochane socjalistyczne drzwi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helenuśka
Katakumba? a jakie wstawiałaś? Ja mam Opal Plus, bardzo ładnie wykończone...wyszło mi prawie 1300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katakumba50
Chciałam Opal ale bardzo podobne i nieco tańsze były te o nazwie Roma. Ten odcień lepiej komponował się z mieszkaniem. W sumie to do dziś mam dylemat czy dobrze wybrałam jeśli chodzi o model. Strasznie dużo drzwi mają w porcie i trzeba się napocić, żeby się na coś zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bziumelka
Temat juz dawno nie odswiezany ale ze akurat odnawiam swoje drzwi to podziele sie informacjami. Moj blok jest z 75roku futryny metalowe i drzwi stare, wymienic juz nie moglam wiec postanowilam odnowic. Framugi zeszlifowalam papierem sciernym dwa dni roboty od rana do wieczora a framug mam 6szt, pozniej wyrownywanie nierownosci i szpar kitem do metalu firmy Dragon (2-3 warstwy) pozniej pomalowalam (walkiem) biala matowa farba colours dwie warstyw. Efekt - super!! Roboty duzo ale koszt niecale 150zl a jak bym miala wymienic te framugi to koszt bylby ok 1,5-2tysiecy, wiec roznica ogromna. Teraz odnawiamy drzwi, mąż je szlifuje papierem sciernym, wymienimy klamki, szyby i tez malujemy na bialy matowy... jaki efekt zobaczymy narazie trwaja prace:) Ale naprawde przy odrobinie pracy mozna uzyskac cudowny efekt polecam wszystkim ktorych nie stac na duzy remont lub go nie moga wykonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciówa
Buzimelka, masz rację ja tak zrobię, za duże ryzyko z wykuwaniem futryn, a malując matem i wymieniając szybkę wraz z listwą drzwi będą naprawdę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×