Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AnnMarie

Suche powietrze w pokoju?

Polecane posty

HEj! W pokkoju mam bardzo suche powietrze," nie ma czym oddychać"-najgorsze są noce - nie otworze okna bo za zimno a z zamkniętym sucho w gardle. Macie jakieś sposoby na tego typu problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup nawilżacz do powietrza - może być elektroniczny lub ceramiczny wieszany na kaloryferze. Tańsza wersja to powieszenie na noc mokrego ręcznika na kaloryfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na żaden kaloryfer
tylko po prostu rozwiesić w pokoju np na oparciu krzesła mokry ręcznik lub prześcieradło też mam suche powietrze w mieszkaniu i przede wszystkim na noc zakręcam trochę grzejniki, dobre wietrzę przed snem i mam nawilżacz elektryczny ale gdy nawilżacza nie miałam to wieszałam mokre prześcieradła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madrakamilka
pieknie musialo wygladac twoje mieszkanie z tymi przescieradlami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na żaden kaloryfer
oczywiście że niepięknie ale wolałam to, niż wieczne infekcje i kaszel. Ten sposób polecił mi lekarz, u którego wylądowałam przy którymś tam zapaleniu krtani Jest bezpośredni związek między przesuszeniem błon śluzowych a infekcjami Poza tym- nie wiem, czy umiesz czytać ze zrozumieniem - wieszałam te prześcieradła na noc - a wtedy najczęściej śpię i nie zależy mi tak bardzo na estetycznym wyglądzie wnętrza tylko na komforcie snu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madrakamilka
to nie byl przytyk. Moze i ja sprobuje z tymi przescieradlami? dzieki za porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na żaden kaloryfer
ok, przepraszam też :) chodzę dziś jak bomba tykająca :/ w temacie - polecam elektryczny nawilżacz ultradźwiękowy, można już niedrogo kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceramiczne pojemniki na wodę wieszane na kaloryfer to wydatek 10-15 zł za sztukę, więc nie majątek no i prądu nie ciągnie, tylko trzeba wodę dolewać co 2-3 dni (zaleznie od wilgotności powietrza i temperatury) no i wietrzyć trzeba i obniżać temp. na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki ceramiczny
wieszany na kaloryfer i wystarczy, są też dostępne ze stali nierdzewnej , te drugie mają ten plus ,że się nie zbiją jak ceramiczne , w obu przypadkach trzeba pamiętać o częstym ich myciu żeby woda z nich nie śmierdziała i żeby się coś tam nie zakociło, do tych elektrycznych i ultradźwiękowych najlepiej nie lać kranówy tylko wodę destylowaną , bo kamień jak się nagromadzi to potrafi czasem takie urządzenie zepsuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecma kupić na grzejnik takie pojemniczki odświżacze, co wlewa się co jakiś czas wodę i wtedy nie ma uczucia tej suchości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecma kupić na grzejnik takie pojemniczki odświżacze, co wlewa się co jakiś czas wodę i wtedy nie ma uczucia tej suchości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pokoju mam odświżacze w postaci pojemniczków specjalnych z wodą, i jestem bardzo z nich zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
macie nawilżacze? jeśli tak to jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonik
Kiedyś miałam taki prowizoryczny, ale ostatnio kupiłam sobie taki porządny marki Boneco. Koleżanka zachwalała, więc zakupiłam. Na razie jestem zadowolona z zakupu, bo mój mały synek wreszcie przesypia całą noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlotteeeeeeeeeee
Ja mam zwykły taki ceramiczny nawilżacz na grzejniku. Ale na noc stosuję jeszcze wodę morską, disnemar, bo gorzej się oddycha w nocy. No i dobrze też często wietrzyć mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgZa
Ja polecam nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza Tom Stadler Form. Wart swojej ceny. W sezonie grzewczym wilgotność nie spada poniżej 40%, dodatkowo powietrze jest filtrowane z różnych alergenów, wreszcie się wysypiamy i rano nie mamy kataru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się, że ozonowanie to najlepsze wyjście. może suche powietrze w twoim pokoju to faktycznie przez bakterie? Warto sprawdzić, też dużo nad tym myślałam, a znajomi korzystali z airozone, sa bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terence45
Bardzo szybko uda Ci się przywrócić właściwy poziom wilgotności, stosując nawilżacz ultradźwiękowy marki Rivere, który kupisz w https://4kidspoint.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trasia
U mnie w pokoju stoi nawilżacz powietrza z jonizatorem, włączam sobie na kilka godzin ,czasem zapominam, że chodzi, bo go nawet nie słychać. Jak chcecie sobie kupić taki sam to jest to model Ultrasonic U200 z Boneco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy kupić jakiś lepszej jakości nawilżacz powietrza, ja korzystam z nawilżacza parowego firmy http://www.sternal.com.pl/ dużo lepiej się oddycha mi teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawilżacz to jedynie na krótkąmetę. Często problemem jest zapylenie a tu pomaga tylko odpowiedni filtr. Takie na przykład są wykorzystywane do odpylania przez profesjonalistów:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawilżacz elektryczny sobie kup. One bardzo dobrze działają i świetnie nawilżają powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez uwazam, ze zakup nawilzacza jest najlepszym rozwiazaniem. Ja mam Oskara marki Stadler Form i jestem z niego bardzo zadowolona, mega wydajny i bezawaryjny. Naprawdę konkretny, porządny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewlka
Taki detektor wilgotności powietrza jak ten ze smarthome24 warto mieć w domu, ja posiadam już dwa lata taki i przyznam szczerze, że nigdy nie sądziłam, ze takie urządzenie może byc przydatne, a teraz bez tego sobie nie wyobrażam domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gochaka
Myślę by kupić coś takiego do pomiaru wilgotności powietrza w domu, ten z linku mi się nawet podoba, fajnie opisany jest. Czy warto kupić takie urządzenie? jak dokładny jest pomiar? jak już mam kupić to coś porządnego, jak ten ze smarthome24, nie jakiś bubel z marketu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawilżacz powietrza na pewno przyniesie ulgę, można je dostać m. in. w sklepach medycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalinamaj
U nas w domu też powietrze jest bardzo suche. Dwa miesiące temu też na świat przyszło nasze długo wyczekiwane maleństwo. Bardzo często właśnie występuje u niego suchy nosek, położna która była na wizycie stwierdziła że w domu jest po prostu suche powietrze i to mu szkodzi. Zamówiliśmy też z mężem właśnie ten detektor wilgotności powietrza ze SmartHome24 mam nadzieję, że się sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie lekarz powiedział, że żadnych nawilżaczy bo w nich grzyby się robią. Tylko ręczniki mokre albo pieluchy żeby szybko parowalo. I zmieniać w ciągu nocy. Temperatura do spania 18 stopni. Wilgotność 55 do 60 procent. Kupiłam higrometr i kontroluje. Przy alergiku to ponoć podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×