Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy ktoś pomoze

SZAMBO- jak samemu zrobić na działce ?

Polecane posty

Gość czy ktoś pomoze

Witajcie! Mam problem. Kupiłem działkę rekreacyjną z domkiem i łazienką. Trzeba założyć nowy zbiornik na ścieki, ale nie wiem jak. Chodzi mi o takie z pojemnikiem w którym robi się otwory, żeby "to" się ulatniało- tak mi powiedziano. Jak się za takie coś zabrać? Jak to w ogóle wykonać, żeby działało i nie było drogie? Nie chcę zamawieć ekipy tylko samemu się tym uporać. Proszę o rady- jaki zbiornik kupić, jak głęboko wkopać? Gdzie otwory- ma to być takie szambo nie do opróżniania szambiarą. Z góry dziękuję za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś pomoże
No i właśnie dlatego pytam jak to się robi, bo mi powiedzieli o otworach i biopreparatach, które się potem wlewa do kibla. Nie wiem jak się za to zabrać, dlatego pytam, a nie kombinuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś pomoże
Facet mi radził dziury w zbiorniku wywalić. Pomysł dobry pod warunkiem, że się tylko robi siku, czy ..XXL.., ale też mi później do głowy przyszło, że płynu do mycia naczyń, żelu pod prysznic, czy środków do dezynfekcji raczej już użyć nie można... Myślałem, że może są jakieś sposoby na takie pseudo mini oczyszczalnie, żeby jednak środowiska nie zanieczyścić- zwłaszcza, że myślimy o uprawach. A chlorowana marchewka nie zachęca zbytnio :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet nie wiecie ile takich
zbiornikow bezodplywowych (pracujacych jako odplywowe) funkcjonuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet nie wiecie ile takich
moze drenaz rozsaczajacy zrob? Zawsze to lepsze niz oczyszczalnie glebowo roslinne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truposz8ona
szambo ekologiczne-ale to duży wydatek.to zbiornik i od niego odchodzą takie rury w rowkach wysypanych kamyvczkami-tzw.nitki rozsączające czy jakoś tak. my mamy ale już niw używamy bo unia europejska zafundowała kanalizację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za
przestań pier**lić! Przecież facet do niczego się nie zastosował, tylko pyta o rade nt. "pseudooczyszczalni" żeby środowiska nie zanieczyszczać. Jakie głąby przed kompami siedzą... Boszzzzz. Nawt czytać ze zrozumieniem nie potrafią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja się nie znam
ale skoro stać kogoś na działkę to i na szambo szczelne też powinno.Moim zdaniem za takie sprawy powinno się zasądzać przepadek mienia,czyli uroczej działeczki z domkiem z łazienką.W mieście nikt nie pyta,płacisz i już.A co niektórzy to śmieci do lasu albo komuś podrzucą.Najlepiej zostaw odpływ,niech ci się wylewa na działkę pod okna,co to za różnica?Tylko troszkę płycej.Porażka,nawet zwierzęta nie zostawiają odchodów na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś pomoże
Dzieki Meen. Widzisz do mnie nie ma jak dojechać samochodem, dlatego szambiara nie podjedzie, wiec szukam innego sposobu. Na 4 arach oczyszczalnia sie nie zmiesci, bo nie spełniałaby norm- z reszta nie stac mnie na wydanie 4 tysiecy- bo juz sie orientowalem ile to kosztuje. Chciałbym zrobić coś na wzór oczyszczalni, tylko mniejsze. A do gościa powyżej: Ty myślisz, że działki są tylko po 300, 400 tys ? Że jak się działkę kupi, to znaczy, że na wszystko człowieka stać? Ile Ty Gościu masz lat? 15? Istnieje jeszcze coś takiego jak ogród działkowy! Z 5 tys już możesz od kogoś coś takiego kupić. I wyobraź sobie, że nie stać mnie na ekipę za 4 tysiące, czy oczyszcalnie za 6 tysięcy, bo zarabiam 1200. Ta działka to marzenia całej mojej rodziny odkładane przez wiele lat. Teraz czeka mnie kilkuletnie spłacanie. Środowiska nie chce zanieczyszczać i po to założyłem ten temat, zeby mi ktoś coś doradził. Więc jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to spadaj. Gdyby mi było wszystko jedno, to srałbym pod krzaki i gary mył pod wężem, albo wkopał drewnianą beczkę bez dna i tam wszystko odprowadzał. Chce mieć uprawy i miejsce na rekreację, wiec chyba logiczne, że nie mysle o siedzeniu na przesiaknietej gownami ziemi. Ludzie, do cholery! Jak ktoś o coś pyta, to nie wyskakujcie na niego jakby był jakimś przestępca, tylko doradźcie w sposób kulturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś pomoże
Jeszcze jedno Meen- nie wiesz może czy są jakieś maszyny do wypompowywania "ręcznego"? Tzn. takie zbiorniki do małych pojemników? Takie np o pojemności 1, czy 2 m3? Bo kurcze tylko takim czymś by można podjechać. Samochód się nie zmieści, z resztą nie wolno wjeżdżać autami, a działkę mam daleko od drogi. :/ Kurde poradźcie coś ludzie- jak to cholerstwo usuwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś pomoże
Dobra. Zamykam temat. Życzliwych osób raczej na takich forach nie znajdę. Lepiej pogadać z hydraulikami. Może oni znają jakieś sposoby na rozwiązanie problemu nie łamiąc prawa. Większość z Was widzi już we mnie jakiegoś szambonurka, co to najchętniej zrobiłby se z szamba basen. Dziwne, czemu w naszym kraju ludzie tak strasznie nie znoszą innych ludzi i są tak wrogo do innych nastawieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybacz, ale trochę to nie logiczne (może za mało danych), kupiłeś działkę z domkiem, to jak materiał dowozili na budowę?. 2m 3 to nie jest taki mały pojemnik :).....chyba pora dnia Ci nie sprzyja. Cyt" z resztą nie wolno wjeżdżać autami" skoro nawet autami nie wolno to może i szamba nie wolno ...są takie tereny gdzie jest zakaz, i nie chodzi o żadna złośliwość z mojej strony. Zaczynam nie chwytać tej sytuacji......możliwe, że powinienem [ziewam} :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njghjmncgh
robisz sobie takie szambo ekologiczne- czyli kopiesz dol wykladasz materialem i ra zna jakis czas wsypujesz srodek ktory przetwarza to na wode (moglaby byc do podlewania roslin niespozywczych), nie bedzies ztam caly rok wiec ono samo bedzie wysychalo po czasie (jak w wakacje jest slone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghcd
poza tym sorry ale jako takie rzeczy mzoan pytac na kafeterii? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
njghjmncgh Dla mnie to bardziej dół gnilny niż szambo ekologiczne ....ale jakieś rozwiązanie może być, bo jeśli chodzi o roślinki , to lepiej zbierać kompost na boku z odpadów spożywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet nie wiecie ile takich
jesli woz asenizacyjny Ci na dzialke nie dojedzie to jak ktos dal rade postawic na tej dzialce dom?? Drenaz rozsaczajacy moze by sie tam zmiescil (ze 100m2 max zajmowalby)... zalezy, czy dom stoi na srodku dzialki, czy z boku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do autora......jeżeli zajrzy :). Ile jest do tej drogi gdzie samochody jeżdżą, to w "m" czy "km". Może jest jeszcze pomysł, bo jak jest problem to trzeba myśleć a nie panikować :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak słów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
aż mózg się lasuje jak się czyta te gówna !! nie mówię tu do wszystkich... Ludzie czy bozia rozumu wam poskąpiła to trzeba być totalną 13 !! człowiek się pyta o o prostą rzecz i zamiast odpowiedzieć np: szambo zamknięte to ok 2000zł oczyszczalnia 4000zł ew. zbiorniki po oleju opałowym 1000 lub 2000L tyle że zabezpieczyć przed naporem ziemi... itd... to się czepiacie byle gówna (dosłownie) o co Cię qrrr... obchodzi jaki ma dojazd, jak daleko jest droga i jak wybudowali mu domek ... co Cie to obchodzi i po co się tego czepiasz ?? a jak już się chcesz czegoś czepić to wysil się troszeczkę i sobie pomyśl .. a może dojazd był ...?? tylko zarząd działki w którym siedzą takie inteligentne osoby jak ty dodał parę działek i przez to nie ma dojazdu... albo wyznaczono parkingi a na ścieżkach wmurowano ograniczniki by dalej nie jechać ... powodów może być dużo ... a ty musisz się już czepiać... takie osoby powinno się tępić, bo pomóc nie pomogą bo są imbecylami i gówno się znają, ale chcą się wykazać i o gównach piszą, czepiają się by tylko zaszkodzić lub wqrrr człowieka który rzeczywiście potrzebuje pomocy ... brak słów na takiego dekla i coraz częściej tak w necie jest, że nie można znaleźć normalnych wypowiedzi , tylko każdy się czepia, może dlatego że został wcześniej tak samo potraktowany, albo po prostu jest wredny... sorrki że nie na temat, ale ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość santos666
no niestety , ludzie sa obecnie niedowartościowani i mówią to co wiedzą a nie wiedzą co mówią.... jak sie nie pomądrzą to żyć nie mogą....takie gooopie pajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość george...
brawo dla kolegi j.w. bo takich móndroli to na każdym forum jest 3/4 -g...się znają a doradzają ćwoki, szkoda że żaden nie podpisze się z imienia i nazwiska...... pozdrawiam normalnych !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem za przydomową oczyszczalnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Ja też! Przydomowa oczyszczalnia jest tańsza i nie ma z nią takich problemów jak z szambem. Koszty szybko się zwracają. My za wywóz szamba płacimy 200 zł miesięcznie to bardzo dużo jak dla mnie. Za oczyszczalnie tyle się nie płaci, dlatego zastanawiam się nad zakupem biologicznej z http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/pl/ Na początku trzeba trochę wydać ale z czasem to się zwróci poza tym słyszałam że można starać się o dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak na marginesie. Budowa szamba obojętnie jakiej pojemności WYMAGA POZWOLENIA NA BUDOWĘ !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeRRRRs
Dokładnie tydzień wstecz zamontowano mi oczyszczalnię przydomową. Za opróżnienie szamba o pojemności 10 m sześć, płacę 160 zł. Oczyszczalnia przydomowa typu drenażowego to koszt około 8 tyś zł. Mój teren to ziemia bardzo gliniasta więc źle przepuszczalna. Spowodowało to dodatkowe koszty bo trzeba było więcej piasku i tłucznia aby woda miała gdzie wsiąknąć. No i większa praca koparki. Polecam taką oczyszczalnie zamiast szamba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre i niedrogie oczyszczalnie mają w http://www.zbiorniki.szczecin.pl/, znajomy montował na działce i to dobre rozwiązanie jest. Warto jeszcze wpaść do urzędu, aby zapytać o formalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Demertis23
To moi znajomi też początkowo brali się za szambo ale później zdecydowali się jednak na przydomową oczyszczalnie. Nawet chyba na tą http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/ podobno dużo lepiej na tym wyszli niż na zwykłym szambie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam: http://www.szambo.go3.pl/ , korzystałem, zamawiałem, jestem zadowolony. Ogólnie to tylko zbiorniki betonowe, przestrzegam przed PCV!!! Warto dołożyć więcej do betonowych, naprawdę sporo korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
frukko sruko idz spamowac gdziesi ndziej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorąc pod uwagę koszty wykonania i obsługi sądzę że najlepszy będzie zbiornik bezodpływowy kilka tys litrów. ze 4 spokojnie wystarczą i w razie potrzeby szambowóz zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×