Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wasze opinie

szybkowar-czy warto, co w nim gotować i jak długo?

Polecane posty

Gość wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasze opinie
czytałam że np 1kg kawał wieprzowiny gotowy jest w 15 minut, tradycyjnie wieprzowina dochodzi do miękkości ok 2 godz duszenia. to jak z tym szybkowarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie nie mam szybkowaru ale mam kombiwar i jestem zadowolona bo gotuje sie w nim bez uzycia np oleju czy czegos malo zdrowego. a co do czasu to poszukaj w necie cos znajdziejsz co i ile sie przyzadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybkowar dla mnie to super sprawa. Gotuję w nimpraktycznie wszystko , ale 15min. to dla ziemniaków , mięso potrzebuje więcej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem bardzo zadowolona z tego urządzenhia. Zupy zyskały lepszy smak, takze kapusta podgotowana do krokietów czy pierogów jest lepsza. Nie mówiąz juz o krótszym czasie gotowania mięsa czy gołąbków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedzcie czy lepiej
taki bardzo drogi, czy te tańsze np zallegro tak do 100zł są też dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tych co są szczęsliwymi posiadaczkami: podajcie producenta i model jesli jestescie w stanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie szybkowary działają tak samo , wcale nie musi to być jakiś super drogi. Mój pierwszy kupiłam 20 lat temu i sprawny jest nadal , trzeba mieć tylko zapasowe uszczelki. Niedawno kupiłam w plusie dwa garnki ze wspólną pokrywką za 169zł .i też jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w szybkowarze nie zrobisz chrupiącej skórki - chyba, ze od spodu trochę przyłapie;) :) Ale ostatnio mama robiła boczek i schabik na kanapki - wyszedł rewelacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kurczak ma mieć chrupiącą skórkę to tylko piekarnik , a ja każde mięso przed włożeniem do szybkowara obsmażam na patelni. Z ilością wody też różnie , jeśli robię pieczone ziemniaki to wkładam je zaraz po myciu i podlewam 1/2 szkl. wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika464
do cioci jolci....spróbuj choć raz zrobić rosół w szybkowarze- sama się zdziwisz jaki jest klarowny!!!! Też nie umiałam się przekonać dopóki nie wypróbowałam! Ja rosół przecedzam po ugotowaniu w szybkowarze i klarowny jak żaden inny....polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dad
Pieczone ziemniaki to w moim domu nazwa potrawy. Tradycyjnie robi się je na ognisku , ale ja je lubię więc robię też w szybkowarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem zachwycona tym \"wynalazkiem\" zaluje ze sie wczesniej nie skusilam a terazmam ich az trzy :) :) np. ziemniaki 5-6 minut od momentu zagotowania kapusta kiszona - 15 minut kapusta czerwona, biala - 2,3 minuty itp..... a rosol tez gotowalam i jest okey :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesiek student
Ja też posiadam szybkowar...jedyne co mogę o nim powiedzieć to to, że jest pochodzenia urlaskiego(znaczy z ZSRR jest) podejrzewam, że swego czasu był popularny wśród ludów zamieszkujących dziką tundrę(a może wciąż tak jest?). W sumie to dziś będę gotował w nim pierwszy raz....mam nadzieję, że nie przypłacę tego obrażeniami zewnętrznymi, pozdrawiam wszystkich szybkowarników i szybkowarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam szybkowar. Mój pierwszy był droższy francuskiej firmy, ale teraz już nie pamiętam jakiej, kosztował coś koło 200 zeta. Do czasu jak nie puściła gumowa uszczelka i miałam straszny problem z dokupieniem nowej. Efekt był taki, że kupiłam jeden z najtańszych szybkowarów (coś koło 75 złoty w promocji w Realu) bez uszczelki tylko z wciskaną do środka pokrywką, coś na wzór starszych szybkowarów i na prawdę nie mogę narzekać! Gotuję w nim dosłownie wszystko, począwszy od rosołu a na mięsie kończąc. Jeżeli chodzi o rosół to wrzucam wszystko co potrzebne (zgadzam się z Miką464 i Frostką że jest super), zamykam i po 30 min mam smaczny, klarowny rosołek, a jeśli chodzi o mięso, to pierwsze podpiekam je na tłuszczu, np. wołowinę czy wieprzowinę z dwóch stron zarumienię, a potem wlewam tak na oko pół szklanki wody dodaje przyprawy, wrzucam mięso i po maksimum 30 min gotowe. Ziemniaki 5, 6 minut, kasza, ryż, również. Prawdą jest też, że smak i aromat zup jest o wiele intensywniejszy niż zupa gotowana tradycyjnie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniferbar
Mój pierwszy szybkowar kupiłam niedawno na allegro,a gotuję już 20 lat.Powiem wam REWELACJA!!!Nie ważna jest marka ani cena(za mój 12 litrowy zapłaciłam 145 zł. z przesyłką). Gotowałam już bigos-wrzucasz wszystko do gara i gotujesz 40 minut po otwarciu dodaje cebulę usmażoną i koncentrat ewentualnie doprawiam. Rosół -30 minut. Nie polecam gotować kaszy przypala się.Ten garnek kupiłam z myślą o psach.Chciałam gotować 1 kg. kaszy i 3 stupki,żeby było szybciej-niestety niewypał. Zupa jarzynowa,kapuśniak po 30 minut. Naprawdę super!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniferbar
Powiedzcie mi proszę czy białą głowę kapusty na gołąbki można ugotować w szybkowarze i jak długo?.PILNE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linka50
Jestem od niedawna szczęśliwą posiadaczką szybkowaru Niemieckiej firmy Fissler. W mojej instrukcji są podane przykładowe czasy gotowania dla II stopnia, ale nic nie pisze czy po osiągnięciu ciśnienia i temperatury należy zmniejszyć dopływ ciepła czy całkowicie wyłączyć. Moja kuzynka ma identyczny szybkowar i po osiągnięciu I stopnia (dla warzyw, ziemniaków) lub II stopnia dla mięs całkowicie go wyłącza i czeka aż spadnie ciśnienie i pokrywa da się otworzyć ale ona ma płytę ceramiczną, która po wyłączeniu jeszcze dość długo utrzymuje ciepło. Ja niestety mam gaz i nie wiem jak powinnam postępować. Jak wy to dokładnie robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zakupiłam szybkowar firmy Fagor 4l plus 6l komplet dwóch szybkowarów, są super, jest instrukcja do gotowania także bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka81
Ja od prawie roku mam szybkowar - dostalam pod choinke od Rodzicow to CUDO! Moj to dwa garnki - 3l i 6l i jedna pokrywa - calosc firmy ELO. Polecam goraco! Rosolek w 15 minut od zassania pokrywy, bigos 25 minut, grochowka (z suchego grochu) ok. 15-20 min, no a teraz wlasnie "walcze" z golabkami... Moj debiut wiec sama nie wiem jak to wyjdzie. A o szybkowarach powiem jedno - swój kocham miloscia dozgonna! Jak sie "skonczy" od razu kupie nastepny! Nie ma chyba lepszego garnka jak sie lubi gotowac, a nie zawsze czas jest... Ja pracuje ale codziennie na obiadek jest "swojskie" jedzonko - proszkowych zupek nie toleruje... Takze goraco polecam niezdecydowanym! Szybkowar do najtanszych garnkow nie nalezy, ale ta wygoda i zaoszczedzony czas sa po prostu BEZCENNE!!! pozdrawiam pasjonatka gotowania i pieczenia... ;) edka81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123S
Do wielu zalet należy jeszcze dodać to że skrócony czas gotowania oznacza też oszczędność energii. Doprowadzamy do odpowiedniej temp. i zmiejszamy gaz aby temp. była tylko podtrzymywana. (Śmieję się że można by gotować na świeczce) Następnie zestawiamy i czekamy aż się sam otworzy a gotowanie trwa dalej bo temp. jest ponad 100*C. Kapusty na gołąbki nie da się w nim gotować, trzeba zrobić to tradycyjnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majwi
od paru dni jestem właścicielką szybkowara FAGOR. Namówiła mnie teściowa. I zdecydowanie miała rację!!! To gar super szybki. Bezpieczny, łatwy w obsłudze. Dzisiaj robiłam w nim zupę ogórkową na kurczaku. Czas gotowania około 15 min Po otwarciu smietana i przyprawy do smaku. SUUUPER wyszła. Testowałam również zrazy wołowe, gotowałam 40 min. ale to chyba za długo. Wystarczy 30 - zależnie od rodzaju mięsa wołowego. Z grzybami suszonymi dusiłam ..ale smak!!!! Warzywa na sałatkę około 8 min. Super. Same ochy i achy. Polecam z całą odpowiedzialnością, cenny czas zaoszczędzony. Natomiast same ziemniaki obrane to około 6 min. Zawsze bałam się tego gara że wybuchnie itp., teraz wiem , że to nie miało sensu. Teściowa to super kobieta, poleciła, przekonała i jest szybka robota z obiadem. Mam 6 litrowy, i już myślę o zakupie mniejszego do mięsa, gulaszy, bitek. Polecam i życzę super gotowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia2
Ja też stawiam na Fagor. Mam taki od jakiegoś czasu, a ostatnio kupiłam dla mamy na prezent, trochę inny model, bo to naprawdę fajna sprawa. A jaki model to zdecyduj sama , zależy ile gotujesz, czy chcesz sam szybkowar, czy zestaw, czy z sitkiem do gotowania na parze, ile litrów 4? 6? 8? czy w zestawie 4+6 l? Jaką kwotą dysponujesz? Ja ten zestaw fagora kupiłam na allegro, ale ta firma z której kupiłam sprzedaje na stronie internatowej nawet chyba w niższej cenie. Możesz sobie obejżeć różne modele: www.ronatsklep.pl (agd drobne, szybkowary) Polecam bo sama jestem zadowolona, że o mamie już nie wspomnę;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr.Pp
Jeżeli chodzi o szybkowary i przepisy na nie to polecam http://szybkowary.com - teraz mają chyba jakieś świąteczne promocje nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia2
Słuchajcie dziewczyny, bardzo byłam zadowolona przed świętami, jak robiłam rybę w garalecie -w szybkowarze! Na dole gotował się wywar z warzyw, w tym samym czasie na parze robiła się rybka- kilka minutek. Potem wyjełam warzywa na talerz, rybkę ozdobiłam, dodałam żelatyny do wywaru i po schłodzeniu wylałam na rybkę. Roboty niewiele a danie smaczne:) Przydał się bardzo, również przy gotowaniu warzyw do sałatek w hurtowych ilościach;) Acha, w tym sklepie co wcześniej podawałam można też uszczelki kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -asia-
Od dziś mam szybkowar Fagor 6l, ten z dodatkowym sitkiem do gotowania na parze. Kupiłam na allegro za 179zł + 24zł kurier.Duży plus, że nadaje się na indukcję. Pierwsze co ugotowałam, to rosół. OK, i to z mrożonych pałeczek kurczaka. Czas 22min. SUPER !!! Na początku obawiałam się, że coś jest nie tak, bo po zmniejszeniu grzania płyty, po pewnym czasie zaczęła oprócz pary pryskać z zaworu woda i kapała też z zaworu bezpieczeństwa. Okazało się, że powodem było za mocne grzanie. Musiałam zmienić na minimum i było ok. Będę testować nowe przepisy. Pozdrawiam forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia_"
Bardzo prosze o pomoc w sprawie Fagora Future komplet6l+4l, czy pokrywa ma tak "luźno"chodzić po zamknięciu szybkowaru?dzięki za odpowiedź!!!bo takiż zakupiłam i po zamknięciu pokrywa luźno chodzi i nie wiem czy mam garnek reklamować. PS. Bardzo pilne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -asia-
Do jutra jestem jeszcze poza domem, ale jak tylko wrócę to sprawdzę. Wydaje mi się, że po zamknięciu są lekkie luzy, ale podczas gotowania, kiedy ciśnienie wzrasta wyskakuje taki "dzyndzelek", blokujący pokrywę i wszystko jest szczelnie zamknięte. Sprawdź czy pokrywka zawiera uszczelkę :) Możesz spróbować nastawić trochę wody, a jeśli wolisz, to poczekaj na moją odpowiedź do jutra. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia_"
uszczelka jest, dodam jeszcze żeby zamknąć mniejszy garne ( 4l) to trzeba mocniej "trzasnąć" po przy normalnym zamknięciu wogóle nie załapie.Dzięki za każdą odpowiedź, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×