Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
nji

Tani, dobry system wentylacji z odzyskiwaniem ciepła

Polecane posty

Czy ktoś mógłby mi polecić dobry i TANI system jak w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcia
Mogę ci polecić dobry, nie mogę polecić taniego, raz, że takiego bym nie kupił, dwa, że to wybór albo-albo. Jeśli szukasz dobrego zapoznaj się z ofertą niemieckich inventerów. Jeśli masz mało kasy, zacznij od jednego pomieszczenia (to możliwe), a później przejdź do kolejnych pomieszczeń. Dzięki temu sprawdzisz też sobie czy ci pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelowka
W jaki sposób można zrobić wentylacje i rekuperacje na jedno pomieszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcia
Inventery instaluje się w zewnętrznych ścianach. Powietrze z pomieszczeń wypływając zostawia całe swoje ciepło w akumulatorze. Świeże powietrze napływa przez wentylatory do pomieszczeń, przefiltrowane i ogrzewa się w akumulatorze. Prosta sprawa i super skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelowka
A nie wiesz jak wygląda sprawa serwisu? Bo może sie okazać, że serwis tylko w Berlinie, albo np. w Pradze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KONTRABANDA
mam rekuperator w domu . Piękna sprawa :) chłodzi ,ale n ie tak sztucznie jak klimatyzacja , ale prawdą jest też ,ze mimo sporej mocy jeśli n a dworze jest odpowiednio długo gorąco to i ona w końcu zaczyna wpuszczać powietrze niewiele różniące ise temp od tej na dworze . ale rzadko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcia
serwisu nie ma. sami sobie czyścimy, pod bieżącą wodą. Polecam jak najbardziej. Inventer teraz nam dosc fajnie schładza powietrze. Może nie jak klima w firmie w której pracuję, ale całkiem przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klima nie jest dla mnie dobra. Serwis jest kosztowny i zmiana filtrów- a jeśli nie ma kasy, klima jest śmiercią dla alergka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelowka
co prawda to prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcia
Jak w mojej firmie działa klima, to połowa z nas ciągle choruje. Trzeba dbać o serwis, bo inaczej to klimatyzacja jest źródłem chorób wszelakich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelowka
Na mnie źle działa nawet klima w samochodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcia
w pracy, nie dość, że klima była źle zamontowana i część stanowisk schładzała tak, że dziewczyny siedziały w swetrach, to jeszcze pracodawca jakby zapomniał o konieczności serwisowania. Przestaliśmy z niej korzystać...a wtedy okazało się, że za oknem (jednym z wielu) mają gniazdo... osy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zelowka
O masz, same nieszczęścia. Bo na jad osy też masa uczuleń i to poważnych... A straży nie wezwaliście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcia
Straż nam powiedziała, że nie ma zakontraktowanego przez miasto usuwania os i może to zrobić jak jej zapłacimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucynka25
Według mnie to jest albo tani, albo dobry. Lepiej postawić na tą drugą opcję. Na Twoim miejscu skontaktowałabym się z ap climą. Znajomemu zakładali kliamtyzacje i jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebo999
W domu mam od pewnego czasu pompę ciepła Dimplex, którą mi zaproponowali i zamontowali ludzie z firmy ETG - www.etg-system.pl . Jak dla mnie jest to super rozwiązanie. Nie ma tutaj żadnego spalania, żadnego drogiego paliwa, energia jest pozyskiwana przez pompę prosto z natury. Za zamontowanie takiego ekologicznego źródła energi, ekipa z ETG pomogła mi dostać dodatkową kasę z NFOŚiGW. Co jakby nie było obniżyło koszty samej inwestycji, która i tak zaraz mi się praktycznie zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zamontowałam w swoim domu nawiewniki okienne. :) To niedrogi, a skuteczny system wentylacji. Udało mi się je zamontować dzięki firmie http://www.nawiewniki-szczecin.pl/ . Montaż bardzo profesjonalny i niedrogi, więc polecam takie rozwiązanie każdemu. Świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hadziaj
Z polskich dostawców wybieraj, najlepszy tego przykład - http://thesslagreen.com/ Ogólnie nie ma problemów z dobrem systemu, te które produkowane są aktualnie to już wyższa półka jakościowa, więc po prostu radzę szukanie po nowoczesnych rozwiązaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DObry i tani tylko w www.istpol.pl . Zadzwoń i zapytaj co CI polecają. Na pewno znajdą coś odpowiedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdalenaKaw33
Ja ze swojej strony mogę polecić rekuperator, mamy w domu i naprawdę świetnie się sprawdza. Zużycie energii jest mniejsze, bo ciepło nie ucieka, jak w przypadku innych systemów wentylacyjnych. Ogólnie same korzyści, jednak polecam znaleźć dobrą firmę i nie zlecać tego byle komu, bo sama instalacja rekuperatora jest niezwykle ważna, Jeśli ktoś chce znać więcej szczegółów, to polecam poczytać tuta http://www.ekointegrator.pl/oferta/rekuperacja/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma się co zastanawiać nad rekuperacją, kasa zwróci się szybko. Niedawno byłem na etapie budowy domu i po przeczytaniu na czym w ogóle rekuperacja polega, bo mało kto w moim otoczeniu ma ten system, nie zastanawiałem się ani sekundy. Jedynie trzeba poszukać firmy, która ją montuje. Od siebie mogę polecić http://moyaklima.pl z Łodzi, wszystko solidnie wykonali, jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogusia82
Może poszukaj razy u jakiejś profesjonalnej firmy, która się tym zajmuje? Ja właśnie tak zrobiłam, bo mój mąż niestety z powodu ciągłych delegacji nie był w stanie uczestniczyć w każdym etapie budowy i wykańczania naszego domu. U nas akurat został założony rekuperator i mąż bardzo chwali to rozwiązanie. Jeśli może jesteś z Wielkopolski, to polecam Ci firmę http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=5999648&start=180 , właśnie oni się u nas wszystkim zajęli, muszę dodać, że bardzo profesjonalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może wentylator domowy - Helios? Wydaje mi się, że to byłaby dla Ciebie idealna opcja. Nie wiem jednak co dla Ciebie znaczy tanio, dlatego odsyłam bezpośrednio do sprzedawcy - tu masz kontakt - http://istpol.pl/Kontakt/Kontakt.html i wspólnie z nim z pewnością coś znajdziesz. Sam korzystam z takiego wentylatora domowego i jestem bardzo zadowolony z jego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy mógłby ktoś polecić jakąs firmę ze Szczecina zajmującą się wentylacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdz w tej hurtowni www.pefra.pl naprawde duzy wybor i oczywiscie fachowa porada, wiem z wlasnego doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do jakiego budynku ten system ma być przeznaczony? Dom jednorodzinny, dom wielorodzinny, hala produkcyjna? Myślę, że warto to określić zanim rozpoczniemy na ten temat bardziej techniczną rozmowę. W tej sytuacji jestem zmuszony podpowiedzieć system wentylacyjny od http://istpol.pl/, który poradzi sobie w każdej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprawdz tutaj www.ekowent-wentylacja.com.pl maja swietne wyposazenie i bardzo szeroki wybor w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×