Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość chcę zaoszczędzić

tania chemia gospodarcza

Polecane posty

Gość chcę zaoszczędzić

mam takie pytanie, chciała bym trochę oszczędzić na chemii bo straszną kasę nam pozera, czy znacie jakieś tanie, sprawdzone proszki, płyny do naczyń, do płukania i uniwersalne, żele do wc? proszę o opinie i wpisywanie tylko sprawdzonych przez Was produktów, jeśli coś taniego odradzacie to napiszcie co i dlaczego, bo naprawdę nie wyrabiam, może można jakoś oszczędzić na tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ocet, soda i kwasek cytrynowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszki: z Rossmanna i Lidla (marka własna: Domol, Formil) + oryginalne niemieckie, które są co jakiś czas w Lidlu w mega opakowaniach i rozsądnej cenie (Weisser Riese, Omo itp.) lub polskie E Płyny do naczyń: wszelkie polskie (Ludwik, Lucek, Morning Fresh, E, K, Izo) najlepszy jest Ludwik Balsam (nie mylić z Płynem) i niektóre z dyskontów i drogerii (np. litrowy Domol z Rossmanna, W5 z Lidla) Płyny do płukania: polskie (E i K) moim zdaniem dorównują tym najbardziej reklamowanym Płyny uniwersalne: zastąp je Ludwikiem lub innym płynem do naczyń, po prostu lej minimalne ilości na miskę/wiadro wody, żeby nie było dużo piany, wtedy podłogi i inne powierzchnie nie będą matowe, a sanitariaty i tak się spłukuje wodą więc bez różnicy Żel do WC: z dyskontów (Agent Max z Biedronki, który nadaje się również jako wybielacz do tkanin i sanitariatów), muszlę możesz też wylać na noc zwykłym polskim chlorem (np. Bielinką) i potem wymyć Poza tym to tak jak pisze poprzednik: ocet, soda, kwasek - naturalne i ekologiczne środki czystości, których zastosowania znajdziesz w necie (ja np. dodaję łyżkę octu do miski z wodą i przecieram tym drewniane podłogi, żeby się błyszczały, a kwaskiem odkamieniam sanitariaty i drobne AGD Jak masz zmywarkę to polecam tabletki Domol z Rossmanna i sól Domol, lub sól W5 z Lidla, bo jako jedyne z niemarkowych nie są zmielone na pył, ewentualnie Ludwika, ale Ludwik jest chyba nieco droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z polskich środków do prania niezłe są jeszcze Perlux, ale nie pamiętam ja wypadają cenowo w porówananiu z wyżej wymienionymi, a z Bierdonki - Ultra Pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak będziesz kupowała płyn K do płukania to pamiętaj zawsze bierz gęsty, a nie rzadkie rozcieńczone, bo te rzadkie są słabe i nie czuć zapachu, a gęste są super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze kupuj duże opakowania, np. nie bierz maleńkich płynów do naczyń tylko zawsze litrowe i przelewaj w domu do małej butelki po jakimś poprzednim obojętniej jakiej marki, byle butelka była trwała i miała dobry dozownik. Jak kupujesz maleństwa, to przepłacasz za opakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Unikaj płynów zmiękczających Domol z Rossmanna, bo pranie po nich nie pachnie i nie jest dobrze zmiękczone. Nie polecam też płynów do naczyń z Biedronki (obu, czyli Tymka łącznie z tym droższym Kraftem), bo są rzadkie. Odradzam również chemię marki własnej Carrefoura robioną przez różnych polskich producentów, bo jest byle jaka (używałam płynu do naczyń i mleczka czyszczącego i były słabe, szczególnie płyn do naczyń - okropnie wodnisty). Nie polecam też żelów do WC z Lidla i Rossmanna, bo Biedronkowy jest gęstszy i ma lepsza butelkę, za to zapachowe kostki toaletowe z Rossmanna są naprawdę dobre (szczególnie takie pomarańczowe i o zapachu granatu Domol w kształcie kwiatka z zapasowym wkładem), ale w sumie w podobnej cenie są zwykłe kostki (same wkłady) Domestosa i Ambi Pur, które pasują do każdego uniwersalnego tradycyjnego koszyczka i dają więcej zapachu niż jakiekolwiek dyskontowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam kraft do naczyń z biedronki ale balsam a nie płyn. I płyny klebuszek do prania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupuję w "wszystko po 5 zł) duże szampony i w nich robię pranie ręczne delikatnych ubrań,poza tym kupuję E proszek i płyn do płukania,W-5 w Lidlu,płyn do naczyń,żel do kibelka i mleczko do czyszczenia oraz płyn do paneli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Was podczytuję i stwierdziłam, że i ja na chemię wydaję za dużo :/ tak więc zrobiłam dzisiaj zakupy w sklepie internetowym, nie będę pisała jakim bo będzie że reklama :P ale kupiłam właśnie proszek do prania E, bo vizir czy Bonux wg. mnie ostatnio stracili na jakości, a nie dam drożej za proszek. sprawdzę z tym E :) zamówiłam też szampony, żel pod prysznic i płyn do kąpieli firmy Avea, na wizaz.pl czytałam dobre opinie o tej firmie, a czy Wy znacie te produkty? jeśli tak to jakie jest Wasze zdanie? kiedyś miałam żel pod prysznic Avea i nie widziałam żadnej różnicy po wyjściu spod prysznica, byłam czysta i pachnąca jak po Palmolive czy Fa :D a co mnie skłoniło do tego, żeby wypróbować tańsze kosmetyki i chemię? ostatnio kupiłam z ciekawości krem na noc i na dzień Nivea w Biedronce za jakieś 22 zeta, do tej pory wydawałam duużo więcej na kremy w aptece. i co sie okazało? kremy są rewelacyjna, nie mam wysypki ani uczulenia. a skóra delikatna jak pupcia niemowlaka po zastosowaniu kremów :D a sporo zaoszczędziłam, wiec chyba pora nauczyć się że tańsze nie znaczy gorsze, a droższe nie znaczy lepsze... czekam czy temat się jeszcze jakoś rozwinie, bo ciekawa jestem jakie jeszcze macie tańsze zamienniki drogich produktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre polskie kremy robi polska Tołpa, AA, Dermika i Lirene. Godne polecenia, naprawdę. Jak chcesz zaoszczędzić na żelach i płynach do kąpieli i pod prysznic to kup zwykłe mydło w kostce. Skóry ci nie wysuszy, na dłużej wystarczy i kosztuje śmieszne pieniądze. Np. Białe Jelenie z różnymi dodatkami są bardzo dobre, lub zwykłe mydła różnych firm. Ja tak robię jak chcę oszczędzić kasę na zakupach. Nadają się również do rąk jako zamienniki mydeł w płynie, do których wiele rodzin dziś przywykło. Gumowe rękawiczki z Tesco Value są naprawdę ok - tańsze od markowych, a równie mocne. Ich jedyną wadą jest to, że się trochę rolują przy rękawach, ale to nic strasznego. Papiery toalet. i ręczniki kuchenne najtańsze i najlepsze w swojej cenie są w Biedronce (Queen, nie mylić z tanimi Melodiami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla Biały Jeleń jest super. Sprawdziłam mydła i nawet żele intymne są OK. Cena bez porównania niższa od bardziej reklamowanych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plyn do wc w5 koszt 4.5zl za litr,gesty skuteczny pacnacy i wydajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Papier toal - tylko z Rossmana - duża paczka 17 zł. Do ciała - Biały Jeleń, żel pod prysznic, żel do hig intymnej, żel do mycia twarzy. Najlepszy do okien - W5 z Lidla! Do WC - Agent MAX - Biedronka Worki na śmieci - Biedronka Do naczyń - Ludwik, najlepszy i najwydajniejszy Mydło w płynie, płyn do podłóg - Biedronka Szukam jeszcze dobrego i taniego szamponu do włosów i odżywki ale to już tak indywidualna kwestia że nie da się znaleźć "z polecenia". Trzeba samemu próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayris
Ja tanią chemię gospodarczą znalazłam ostatnio na http://cosme.pl/katalog/dla-domu/ Do tej pory kupowałam w rossmannie, biedronce lub lidlu ale widzę że przez internet też można coś taniego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bdb produkty są w Kauflandzie tzn Clean maximo np.mleczko 500ml kosztuje 1.86! Zel do wc z chlorem 750 ml 2.99! Plyn do naczyn 500ml 1.59! Jest gesty i wydajny.Krochmal tez niczego sobie za 2.99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli ta Pani z wpisu" chcę zaoszczędzić" jest zainteresowana obniżeniem kosztów na tzw chemii gospodarczej to proszę o wiadomość do n.plawnicka@poczta.onet.pl tanie środki z marketów w ogólnym rozrachunku wcale nie wychodzą tak tanio bo są wg mnie są mało skuteczne , jakby słabsze- trzeba uzyć ich więcej i częściej .LEPIEJ nieraz zapłacić kilka zł więcej za koncentraty ,/ które kupujemy przez to rzadziej,/ oparte na nowoczesnych formułach i co dla nas kobiet jest ważne ,chroniące nasze ręce i sprzęty które czyścimy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia_oszczędna
myślę,że rozsądnym sposobem na zaopatrzenie się w niedrogie środki czystości jest wybranie się do hurtowni. ja np. zaopatruję się na www.ema-pol.com.pl/index.php?show=chemia wszystkie potrzebne środki chemiczne są dostępne w jednym miejscu,a na ich jakość też nie narzekam. dlatego myślę,że to wygodne,a przy tym ekonomiczne dla domowego budżetu rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w polomarkecie swą zawsze mega promocje na chemię , płyny, żele co tylko chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kararka
tak, też znam ten sklep i też kupuje u nich, nie tylko chemię! ale owszem zgadzam się - mają dobrą chemię no i cena wydaje mi się jest konkurencyjna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszek kupuje persil i nawet piore ciuszki dzieci a omo nie uzyeany bo mezus jest uczulony a plyn do mycia naczyn tansze jak lucek to sama woda to wole ludwik lub pur bo po fairy zostawal mi smak na naczyniach a do lazienki to chemie z lidla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chemia niemiecka jest dobra i wydajna chyba ze wolicie ekologiczne sprzatanie do mycia okien mikrofibra tylko musi pisac ze do okien bo inne nienadaja sie do okien jest kilka rodzaj mikrofibri i ja czyszcze okna szyby w samochodzie od kilka lat bez pynów do szyb soda oczyszczona ma 500 zastosowan w domu i tak samo ocet Niezwykłe zastosowania zwykłych rzeczy http://boungler.pl/forum/showthread.php?tid=1641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ekologiczny uniwersalny spray do czyszczenia 1/2 szklanki octu spirytusowego lub 5 łyżek kwasku cytrynowego 1/2 szklanki przegotowanej wody 10 kropli cytrynowego olejku eterycznego Wszystkie te składniki wymieszaj w butelce z atomizerem. Spryskaj sprayem blaty, zlew, stoły oraz inne urządzenia kuchenne, czy też armaturę w łazience, aby usunąć bakterie, kamień i brud. Roztwór z octem można przechowywać do 12 miesięcy, zaś ten zawierający kwasek cytrynowy tak długo jak nie zacznie nieprzyjemnie pachnieć. domowy płyn do podłogi czyli woda +ocet+ olejek cytrynowy - rewelacja ! Nic nie śmierdzi . Jeśli piekarnik jest brudny i zapieczony, ale jeszcze nie jakoś strasznie, to zacznij od czegoś łatwego. To moja ulubiona i wielokrotnie sprawdzana metoda. Wieczorem rozgrzej piekarnik do jakiś 50 - 60 stopni. Weź dużą miskę lub garnek. Zmieszaj mniej więcej szklankę płynu do mycia naczyń z torebką sody oczyszczonej i dolej ok 3/4 szklanki octu. Jeśli spróbujesz zrobić to w małej misce, to zawołaj do kuchni dzieci, bo będziesz miała dla nich gotowy eksperyment naukowy. Soda z octem będą buzować tak bardzo, że w parę sekund większość mieszanki wyleje się na blat i efektownym strumieniem spłynie po szafkach na podłogę. Można już wyłączyć piekarnik i zwykłą gąbką do naczyń lub pędzlem malarskim (będziesz bardzo dokładna i dotrzesz we wszystkie zakamarki) nakładać mieszankę sody octu i płynu na całą wewnętrzną powierzchnię piekarnika. Zamknij piekarnik i idź spać. Rano, po upływie 12 godzin, wyjmij wszystkie ruszty, blachy itp - umyjesz je osobno np w łazience, gdzie łatwiej będzie wszystko spłukać. Weź gąbkę do naczyń, taką z twardszą stroną lub ewentualnie aluminiowy czyścik i szoruj miejsce przy miejscu. Wcale nie musisz mocno dociskać. Szybko się przekonasz, że większość brudu zaskakująco łatwo łatwo schodzi. Na koniec kilka razy wytrzyj piekarnik mokra ścierką, żeby dobrze usunąć resztki sody, płynu i octu Kiedy skończysz, rozgrzej piekarnik do jakiś 150 stopni i wyłącz. Gdy przestygnie zajrzyj do środka. Ewentualne białe zacieki, to miejsca w których płukanie nie udało się całkowicie. Wytrzyj je dokładnie, ale nie martw się - ewentualne resztki wcale Wam nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala_89
Najtańsze środki czystości można kupić w sklepach, które sprowadzają te produkty z Niemiec, np. na chemia-forma.pl. Sama od wielu lat je tam zamawiam i jestem zadowolona, bo tanim kosztem mogę wysprzątać cały dom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrej jakości chemię znajdziesz też w www.domowy.expert. Zamawiam stamtąd chemię do siebie i do firmy i jestem bardzo zadowolony zarówno z ceny jak i z efektywności produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torters
Iron master - tam wszystko ogarnialiśmy, 30 zł od kg prania. Sory, ale ja w warunkach domowych nie chcę się bawić w jakieś dziwne metody doprowadzania ciuchów do czystości, tym bardziej kiedy chodzi o rzeczy faktycznie drogie. Po co to komu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuje większość chemii niemieckiej w tym sklepie internetowym http://czysto-w-domu.pl , jest tanio a przede wszystkim duży wybór b. dobrej jakości produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśl, że taniej jest kupować w internecie. W sklepach stacjonarnych trzeba szukać okazji. Ja polecam sklep e-chemia.eu. Jest tam szeroki wybór chemii. a więc nie tylko proszki, płyny, ale również preparaty specjalistyczne, środki dla dzieci oraz chemia samochodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×