Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość yutro

tanie i dobre potrawy -podawajcie przepisy

Polecane posty

Gość yutro

u mnie pazdzernik zapowiada sie cienko jak chodzi o finanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluski śląskie z sosem pieczarkowym,łazanki warzywno-kapuściane(niekoniecznie z wędzonką)ryż z warzywami,kopytka z cebulką,zupy,kasza gryczana z sosem pieczarkowym,krokiety z pieczarkami i serem żółtym, z kiszona kapusta i pieczarkami,knedle,pierogi,zapiekanki,Jeśli zainteresuje Cię któraż potraw,podam Ci sposób jej wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yutro
prosze podaj przepis na lazanki knedle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkddddddddddd
placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym kotlety ziemniaczane jajko sadzone z ziemniakami i mizerią teraz sezon na paprykę, jest tania więc leczo, duża lecza zrób i zapasteryzuj pulpety z miesa mielonego duszonki z ziemniaków, kapusty i boczku zapiekanki makaronowe (polecam makaron świderki+tuńczyk z puszki+kukurydza i ser zolty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghjkfghjklgghg
ryba z puszki zmieszana z zielonym groszkiem posypana ziolami i czosnkiem do tego sos uwilebiam gotowac z przeoisow na necie jak jest jakis super naprawde super przepis jest no a jakze a jak kolorowo to fajowo gotowac! http://www.youtube.com/watch?v=PYqXb_7POc0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkddddddddddd
a i jeszcze takie gęste zupy typu fasolka po bretońsku, grochówka albo kwaśnica, ona co prawda nie jest gęsta ale jest w niej dużo kapusty i podaje się ją z ziemniakami więc sycąca jest bardzo i da się pojeść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa jarzynowa krem
koniecznie z ziemniakami - warzywa jakie masz w lodowce - np marchew, pietruszka, seler, por, ziemniaki (to jest baza) mozesz dać cukinię, kalafior, pieczarki, groszekitd po ugotowaniu z przyprawami, dodaję zesmażoną na złoto cebulkę albo trochę masła, miksuję na krem, jeszcze raz smakuję i przyprawiam - zupa po zmiksowaniu smakuje trochę inaczej. i zagotowuję podaję z grzankami: pieczywo kroję w kostkę, zrumieniam na patelni na złoto, pod koniec dodaję czosnek pyszne, sycące i tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa jarzynowa krem
z mięs - tanio wychodzi drób. Np skrzydełka kurze są mięsem tanim, a mozna je przyrządzić na wiele sposobów. W dodatku nadają się jako baza wywaru do zupy np (jeśli ktoś gotuje na mięsie), obgotowane można np przysmażyć i zjeść na drugie danie oszczędnosć dla mnie to rozsądne kupowanie i nie marnowanie jedzenia, najeść sie musisz, a nic tak nie syci jak białko, na samych kluchach z sosami daleko nie pociągniesz np- kupujesz całego kurczaka, wykrawasz piersi - masz na kotlety, odkrajasz uda - kolejne porcje na obiad - np duszne w sosie z pieczarkami na reszcie rosołek mięso z rosołu do potrawki, albo pokrojone do sałatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa jarzynowa krem
czasem kupuję szponder wołowy (tani jest) - dodaję do rosołu razem z drobiem. Po ugotowaniu mięso mielę, przyprawiam, dodaję cebule ew warzywa i mam farsz do krokietów i pierogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knedle: Gotujesz ziemniaki wg potrzeby,przepuszczasz przez praskę i studzisz ,dodajesz jajko i ugotowane ziemniaki dzielisz na 4 części ,jedną część odkładasz na bok a w jej miejsce dajesz tyle mąki pszennej ile miejsca zajmowały ziemniaki,dokładasz odłożona część ziemniaków i zagniatasz ciasto,podsypując nieco maki.Jako farsz mogą być: śliwki otoczone w cukrze,jabłka,mięso mielone,farsz jak na ruskie pierogi.Formujesz niewielkie kulki ,gotujesz je kilka minut od wypłynięcia.Na słodko możesz polać sosem owocowym,z mięsem i ruskim farszem smażoną cebulką i do tych możesz podać czerwony barszcz do popicia. Łazanki kilka marchewek,kilka pietruszek,kawałek selera ,zetrzyj na tarce o grubych oczkach,podsmażasz na kilku łyżkach olej,następnie podlewasz wodą i dusisz do miękkości i całkowitego odparowania wody.Gotujesz do miękkości kapustę kiszoną,studzisz,odciskasz z nadmiaru wody i drobno kroisz.Dokładasz kapustę do uduszonych warzyw i podsmażasz razem.Osobno smażysz na zloty kolor sporą cebulę i dodajesz do kapust z warzywami ,doprawiasz do smaku pieprzem i ew.solą.Gotujesz makaron np.muszelki lub specjalny łazankowy i wszystko razem mieszasz.Możesz też do duszonych warzyw dodać pieczarki ,może też być smażona kiełbasa w kostkę lub wędzonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwkzielonaczarnaireszta
pomidorowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka8822
Tutaj masz mnóstwo przepisów - http://babyonline.pl/,przepisy,r9t0.html wszystko czego dusza zapragnie :) mój ulubiony jest na babkę piaskową, wyszła przepyszna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_90
ja mam kryzys finansowy, więc wyjadam lodówkę i inne zapasy. A jak już mam pustkę w głowie co zrobić z kawałka kiełbasy, ryżu i resztki cukinii, żeby to wykorzystać i było zjadliwe, to podpieram się cooks.pl. Tam wpisujesz, co masz w lodówce i Ci wyskakuje przepis gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Karolina
Najprościej i najtaniej można zrobić dobrą rybę z piekarnika w ziołach, albo domową pizzę, która wychodzi super tanio i jest super dobra w porównaniu z tymi sklepowymi lub restauracyjnymi. Kilka sprawdzonych przeze mnie przepisów jest tutaj: www.cookartka.wordpress.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makaron ze szpinakiem ( potrzebujesz makaronu, szpinak cebula czosnek pieprz i jogurt grecki) albo warzywa na parze . Ja je wsadzam do multocookera z panasonica i za 3 zł mam obiad :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie zawsze na topie jest spaghetti bolognese. Razem z dobrej jaokści mięsem wołowym od http://cezan-ubojnia.pl/jest to danie niemal idealne i uniwersalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam nie staawiam na to by danie było tanie tylko ważne jest to by było jak najzdrowsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co my na przykład jadamy w Party Pizza. Mają dobre pizze i niedrogie a szybko coś zjesz i smacznie także polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelia2017
Tu masz przepis na SUPER TANIE RACUCHY DROŻDŻOWE - http://kulinarnesos.pl/2017/05/16/mega-proste -racuchy/ Z tego przepisu wychodzi ich całe mnóstwo. Jeśli nie zjesz od razu po usmażeniu, to następnego dnia możesz odświeżyć w patelni lub mikrofali, zjeść z miodem lub dżemem albo podsmażyć z żółtym serem i szynką. Pycha! Polecam!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×