Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość lkaSNFLASKF

Urządzanie mieszkania...

Polecane posty

Gość lkaSNFLASKF

pod koniec pazdziernika odbieram swoje nowe mieszkanie, nieduze bo 40,5 m, beda 2 male pokoje tzn. jeden bedzie dosyc maly ale chce zrobic malutka sypialnie, mysle ze to dobry pomysl lepszy niz gdyby mialoby byc z jednym duzym pokojem, bo stawiamy scianke....szukam jakiegos rzoiwazania dla tak malego metrazu tzn meble w kuchni, lazienka pokoje...moze ktos mi pomoze albo wklei jakies fotki dla malego mieszkanka, moze ktos ma taki sam metraż i pokaże jak ma urzadzone, nie mam za duzo funduszy juz na urzadzenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o kuchnię - mimo skromnych funduszy nie oszczędzaj - lepiej kupić porządne drewniane meble,by służyły przez lata (te są najrzadziej wymieniane).Proponuję wizytę w kilku salonach mebli kuchennych. Metr bieżący szafek drewnianych (czyli góra i dół) to koszt ok.1200zł. Górne szafki możesz wybrać wyższe (standard to chyba 74 cm czyli 3 półki, możesz mieć 90cm czyli dodatkową półkę w każdej szafce - już zyskasz sporo miejsca). Do małej kuchni idealne są garnki z odczepianą rączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małą łazienkę optycznie powiększysz jasnymi barwami i poziomymi pasami (np.kafelki w dwóch kolorach).Lustro zawieszone na przeciwko wejścia również da taki efekt (o ile oczywiście możesz je tak ulokować).No i raczej prysznic - zyskasz miejsce. Wybierając kabinę postaraj się wejść do środka i wykonać parę ruchów - sprawdzisz czy jest dla ciebie wystarczająco duża i komfortowa.Często panele prysznicowe zajmują w kabinie bardzo dużo miejsca. Pralka -wybór ogromny.Polecam Electroluxa (rzadko się psują). Nie wiem czy one również,ale są pralki tzw.Slim, czyli bardzo płytkie - 30cm przy normalnym wsadzie k.4-5kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do łazienki warto wstawić jakąś szafkę, by umieścić w niej chemię i inne drobiazgi).Na wierzchu zostaw sobie tylko to,co jest używane na co dzień.Unikniesz w ten sposób zagracenia i optycznego pomniejszenia pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozostałe pomieszczenia to trudniejsza sprawa - wiele zależy od ilości i rodzaju twoich rzeczy.Wybór mebli jest od tego uzależniony. Dużo ubrań - zabuduj jedną ścianę szafą do sufitu, powinno wystarczyć. Dużo książek - wybierz głębsze regały i ustaw książki w dwóch rzędach. Dużo bibelotów - nie ma rady, zagracisz nimi mieszkanie i z małego,przytulnego zrobi się zatłoczone.Lepiej więc pochowaj część i co jakiś czas zmieniaj "ekspozycję" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaśka
Proponuje Ci zerknąć w rozwiązania IKEI odnośnie urządzania małych pomieszczeń. W nowym katalogu są przedstawione ciekawe prezentacje z funkconalnymi rozwiązaniami. Zawsze można zaczerpnąć inspiracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pomalowania wybieraj jasne kolory - rozświetlą i powiększą optycznie pomieszczenia.Warto również na jakiś kolor (nie biały) pomalować sufit - najlepiej jaśniejszy niż ściany,by nie przytłaczał. Fajnym rozwiązaniem jest pomalowanie trzech ścian i sufitu na wybrany kolor, a pozostałej ściany na kolor kontrastowy lub ciemniejszy. Wybierając farby pamiętaj o odpowiednim wałku (jest uzależniony od farby, tzn.są akrylowa, lateksowe itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maldororka
Ja znalazlam fajny sklep z dekoracjami i meblami - http://matradecor.com Jesli preferujesz kolonialny styl, to idealne miejsce na zakupy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje wam serdecznie za
rady, w lazience chcemy miec wanne z mezem, poza tym lepiej sie czysci bo widzialam u ludzi prysznice po kilku latach, ohyda...czasem nie daja sie domyc, mamy na korytarzu taki kawalek idealny wlasnie na szafe zabudowana:) lustro duze tez dobry pomysl:)sama o tym myslalam....nie wiem czy drewniane szafki w kuchni sa ok, widzialam u ludzia i sa ze tak powiem klejace...ciezko je utzrymac w czystosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marze o drewnianych meblach
w pokoju tym wiekszym,jaka klasyczna komode itp. ja lubie minimalizm..wtedynp. wstawilabym jakas piekna czerwona czy bordowa kanape + swiece+wino i nic mi do szczescia nie potrzeba,lubie jeden element innego koloru a do drewna czerwien pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też bym chciala mieć swoje
mieszkanie chocby malutką kawalerkę ale to marzenie ściętej głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VaraderoVaradero
wiesz co jeśli masz mala kuchnię to polecam Ci wielofunkcyjne urządzenie varadero zamiast dziesiątki garnków i sprzętów agd może kosztuje sporo ale patrząc ile zaoszczędzisz na wyposażeniu jest tanie :) tutaj mozesz poczytac wiecej o mozliwosciach varadero v-dero.pl lub v-dero.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do kuchni proponowałabym ci meble z mdf-u zamiast drewnianych. Dół może być nawet ciemny, ale góra jasna w połysku. Optycznie takie rozwiązanie nie zaciemni kuchni, bo to co mamy na wysokości wzroku jest jasne. Jeśli wybierzesz fronty z widocznym usłojeniem, to ułożonym w poziomie, kuchnia będzie wydawała się jaśniejsza. Płytki jasne, ale z delikatnym rzucikiem, są łatwiejsze w utrzymaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelka Broker
Ja swoją malutką kawalerkę urządzałam ze Studiem Prostych Form i wyszło naprawdę pięknie, mimo żenująco małego metrażu. Jak się dobrze wszystko zaplanuje, to w każdyhc warunkach może być pięknie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milenaaasc
Ojjj, Znam ten ból. ja też urządzałam małą kawalerkę. Nomen omen to nie lada wyzwanie dla logistyki i dla portfela. Też myśłałam nad rozwiązaniem wykorzystującym ściankę działową, przedzieliłam salon z otwartą kuchnią robiąc wypialnię. Mały pokój dla dziecka. Zaangażowałam w tym celu ekipę (www.zuw-walawski.pl/)ponieważ mieli bardzo korzystne ceny i wiedziałam od znajomych, że idą one w parze z dobrą jakością. Meble zrobiliśmy sami - szafę wnękową, która nie zabrała przestrzeni, a szafki kuchenne wzieliśmy na raty, tak samo jak meble do pokoju Małej. Masz jakieś jeszcze pomysły, juz urządziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, urządzanie kawalerki może spędzić sen z powiek, ale w sumie też nie musi :) Świetny pomysł z tą ścianką działową, sama też taką zrobiłam, ale w salonie, żeby nieco oddzielić kuchnię. Potem szafki na zamówienie na wymiar, bo to się do kawalerek moim zdaniem najbardziej opłaca. A zamawiałam tu: http://www.meble-wojcik.com/. Daję namiar, bo wiem jak ciężko jest znaleźć solidnego producenta...poza tym kupowałam tu też meble, więc może się komuś przyda galeria, fajne mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasach to najlepiej zacząć urządzanie mieszkania od wymiany zamka w drzwiach albo instalacji czegoś porządnego. Polecam Ci porządne wkładki antywłamaniowe z http://www.jeden-klucz.pl/ - to jest porządna konstrukcja, która skutecznie zabezpieczy twoje mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od siebie mogę polecić obrazy do mieszkań z galerii artoffice ;) świetna opcja bo mają możliwość wynajęcia obrazów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto podpatrywać inspiracje, choćby w internecie jest tego cała masa :) W takich małych wnętrzach świetnie sprawdzają się spokojne ciepłe i stonowane kolory takie jak: http://viewer.zmags.com/publication/7a7cd228#/7a7cd228/1 Ten producent ma także piękne wzory delikatnych tapet - idealne do subtelnej ozdoby naściennej lub optycznego wydzielenia miejsca do wypoczynku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śliczne kolory w tym wzorniku :) najbardziej podoba mi się Złoty Piasek H15, bardzo lubię ciepłe i przytulne wnętrza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A hydraulikę i kafle w kuchni masz już zrobione? Ja właśnie skończyłam pozbyłam się dziś prawie 10 tys. za materiały i robociznę, nawet mi się z tego cieszyć nie chce chwilowo, chociaż jak wybierałam firmę http://line-poznan.pl/ to wiedziałam, jak ta robota jest wyceniana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja podczas urządzania domu zaczelam do kupna firan, np www.salonyfiran.pl obczajcie jaki maja fajny wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinaska
Zawsze są tańsze zamienniki. Co za różnica jaką farbą pomalujesz, jak już wyschnie na ścienie, to i tak nie ma znaczenia. Możesz się chwalić, że decoralem, ale czy to ktoś zauważy jak nie powiesz. Wątpie. Ja w takiej sytuacji wybrałabym tańsze materiały do wykończenia mieszkania, a poszłbym w kierunku dekorowania. Nawet własnoręcznie wykonananych dekoracji, które wzobogacą wnętrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja urządzałam salon wraz z pomocą http://www.batdom.pl/ze,0,9/zestaw-zt3.ehtml :) bardzo dobra współpraca, cudnie wyglądają mebelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, u mnie na głównym miejscu http://www.batdom.pl/kp ,0,8/stol-st7.ehtml :) bałam się zakupów przez Internet, ale okazały się rewelacyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogusiaz
Urządzanie mieszkania to zawsze fajna sprawa i bardzo angażująca. Jeżeli chcecie spróbować swoich sił w projektowaniu to koniecznie zajrzyjcie tutaj: http://zbudujmyto.pl/ tam jest gotowe narzędzie do projektowania więc można się sprawdzić co i jak. Czy dacie radę to sami zrobić czy trzeba wynająć fachowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszyl
Dziś urządzenie małego mieszkania nie jest już aż tak kłopotliwe. Mamy "bezproblemowy" dostęp do wielu rozwiązań. Mnie zainspirowały projekty ze strony http://optimumart.pl/projekty/. Nie zapominajmy o tym, ze małe mieszkanie jest "mniej wymagające".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×