Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość remoncik

wanna czy kabina ?

Polecane posty

Gość remoncik

Remontuję dom i mam do urządzenia dwie łazienki. Jedna na górze, druga na dole. Łazienki są malutkie 2,0 na 1,60 m obie. Mąż chce do obydwu wstawić kabiny prysznicowe, bo wanna niby taka niepraktyczna. Dotąd mieliśmy wanny i chyba się przyzwyczaiłam. Od czasu do czasu biorę kąpiel. Chciałam zapytać tych, którzy mają tylko kabiny prysznicowe: Czy nie brakuje wam wanny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę sobie tak
Ja chciałabym mieć i wannę i kabinę prysznicową. Nie mam zwyczaju moczyć się długo w kąpieli, ale przyjemnie zanurzyć się w gorącej wodzie, gdy się zmarzło. Czasem trzeba coś namoczyć większego i wanna sie przydaje. Chyba, że w domku masz osobną " pralnię ". A więc może w jednej łazience kabina a w drugiej wanna z parawanem prysznicowym ? Albo choć prysznic z głębokim brodzikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham wannę, choć mnie drogo kosztuje ( podgrzewacz przepływowy i duuuża pojemność wanny dają efekt oszałamiający w rachunkach...). Latem korzystamy tylko z prysznica. Naprawdę domyta i zrelaksowana czuję się po kąpieli w wannie. Optymalnie byłoby mieć jedno i drugie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_tam
mam dużą łazienkę z wanną i brodzikiem,wanna nie jest prawie wcale używana,kiedy zmienialiśmy brodzik nie moglam sie doczekać kiedy skonczą,z tym,że fakt-czasami nie ma to jak kąpiel w pianie :),skoro masz dwie łazienki-to tak jak pisała porzedniczka-w jednej wanna,w drugiej prysznic (i jesli mogę doradzić-nie dawajcie pod prysznic "słuchawki" przytwierdzonej na stałe do sciany-takiej bez węża-mam cos takiego i problemy z myciem kabiny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i wanna be your kabina
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkamadzia
w ogole nie brakuje mi wanny ale jak bedziesz kupowac kabine to nie kupuj 80 tylko 90 , 80 sa gowniane i bedziesz sie zle czula, ja wole kabine bo wole brac prysznic, a poza tym zobaczysz jaka to oszczednosc wody !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
kabina - a ja w dodatku nowa postawie taka zeby nawet nie bylo brodzika tylko taka "typ wloski" , zeby nie miec klopotu z wchodzeniem - prysznic jest ekonomiczniejszy - pod warunkiem ze nie wybierasz tego kombajnu ze wszystkimi masazami itd - pozeracz wody - 150 litrow na minute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w domu kabine od paru lat i bardzo brakuje mi wanny, zwlaszcza zima po ciezkim dniu, mam ochote sie zanurzyc w cieplej pachnacej wodzie, ale nie mam gdzie a w kabinie to mi zawsze zimno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remoncik
Birdotaa - bardzo mnie zainteresowałaś tą włoską kabiną bez brodzika. Możesz opisać ją dokładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do większej
mała wanna do drugiej kabina, docenisz wciśnięcie wanny w mroźne dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko wanna
łatwiej utrzymac w czystosci.szklana kabina mnie zabija-jezeli nie wytre do sucha po kazdym użyciu widać zacieki.4 osoby po dwie kapiele dziennie,rachunek jest prosty:O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę sobie tak
:) , że bidortaa miała na myśli kabinę prysznicową, ale nie kupioną lecz wymurowaną, gdzie nie montuje się brodzika a kafle podłogowe zbiegają się pod lekkim spadem do kratki odpływowej. Taką kabinę można wymurować też z luksferów, a przynajmniej jedną ściankę. Gdy powierzchnia jest wystarczająco duża a kształt kabiny przemyślany, nie trzeba nawet jej zamykać czy przesłaniać. U ciebie powierzchnia łazienek niewielka więc można by odgrodzić część łazienki np ściankami z luksferów, między nimi umieścić kupne szklane drzwi i masz kabinę, dużą, wygodną i ładną. Jeśli Bidortoo myślałaś o czymś innym liczę, że sprostujesz. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie wanna
Papierowe,teraz to juz wiem,ale moja kabina tak pieknie wyglada w mojej łazience.Ech....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goła lola
wybierz wannę , a do ściany przy krawędzi zamontujcie sobie szybkę odgradzajacą - można ją odchylić do sciany , a na czas brania prysznica - ustawic równolegle do krawędzi wanny dobrze , jak w domu jest jedna wanna; czasem to jest potrzebne , posiedzieć w ciepłej wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
hej - tak dokladnie tak wyglada kabina jak ja opisalas - jest to bardzo wygodne - i powiedzialabym ekonomiczne wannymialam - nawet taka wpuszczana w podloge - okrutna rzeczywistosc : myc ja mozesz z glowaponizej podlogi i pupa wystawiona do sufitu :)))))))) taaaaaa slicznie wyglada to na obrazkach ale sama myc sie nie chciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooooo
Do jednej lazienki wstaw kabine do 2 wanne, czasami fajnie sie jest wymoczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 łazienki, 2 możliwośći. Do jednej wanna, do drugiej prysznic i juz. Wanna jest prajtyczna dla dziecka, w końcu wyrasta z plastikowej wanienki i podobno trudno go kąpać w brodziku, no chyba, ze jest on ogromny pod wzgledem głebokości i rozstawu scianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara58
ja przez 24 lata miałam w bloku wanne,mija już 5 lat jak mam prysznic i nigdy jeszcze nie żałowałam tego.Wybierz sobie tylko brodzik głeboki z możliwościa zatykania korkiem,ja tego nie mam i bardzo żaluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mi sie wydaje
że jedna wanna musi być. Ja bym się nie umiała wydepilować pod prysznicen, a tak siadam sobie na wanience i jest wygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem z krakowa ale
Są takie kabiny (czy może raczej parawany) do zakładania na wannę tzn stoisz w wannie a "kabina" jest głównie po to żeby nie pozalewać wodą łazienki. Kiedy chcesz tylko wziąć prysznic, zakładasz ten parawan. Kiedy chcesz się wymoczyć, zdejmujesz i masz wannę. linki: - http://www.ceramikaplus.com.pl/go/_category/?idc=60_4 - http://www.saunylaznie.pl/group.php?group_id=60&poz=30 -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj wykapać psa pod pryszn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
do poprzedniczek - tu nie chodzi o rodzaj zaslonki przed pryskajaca woda - chodzio to zeby sie umyc wlazisz pod prysznic nawet nie podnoszac nogi bo nie ma brodzika i do tego oszczedzasz wode bo pod prysznicem mniej wody zuzyjesz - remoncik zeby bylo ci cieplutko to na scianie przywieszasz grzejnik suszarke - powiesisz szlafrok to sie ogrzeje, recznik wysuszy i cieplo w lazience dodam, ze pojecie ciepla jest subiektywne - ja np nigdy nie ogrzewam lazienki - no i nawet w zimie nie wlaczylam ogrzewania bo ze wzgledow klimatycznych nie musialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też w mniejszej łazience mam prysznic, w większej wanne. Każdy może wybrać to co lubi. Przyznam, że wanny nie pozbyłabym sie. Jest praktyczna i po prostu potrzebna. Czasami trzeba coś umyć, wyczyścić jakiś kwaitek, czy półki z lodówki, uprać firanki.. Kąpiel najczęsciej bierzemy w wannie, ale chyba głównie dlatego, że jest w większej łazience, a poranna toaletę uskuteczniamy w tym samym czasie i możemy z mężem jeszcze chwilkę rano pogadać;) W małej łazience gdzie jest prysznic jest za ciasno na dwie osoby :O No i mamy szklaną kabinę.. a jak ktoś już wspomniał.. żeby ładnie wyglądała to po każdej kąpieli trzeba ja do sucha wytrzeć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remoncik
Dzięki za porady. Będę obstawała przy wersji: na dole wanna, na górze prysznic. Lubię się pomoczyć w wannie zwłaszcza w zimowe wieczory. Wodę mamy z własnego ujęcia, a zimą podgrzewana jest przez centralne, więc wychodzi tanio taka kąpiel. A ile przyjemności!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po kazdej kapieli
pod prysznicem do czyszczenia kabiny uzywam myjki zakonczonej gumą, wodą schodzi i nie ma zacieków (nie wiem jak to fachowo się nazywa, ale mam nadzieje, że wiecie o co chodzi :-D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasacz
Ja mam i wanne i prysznic. Częściej jednak korzystam z wanny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o ciekawsze bardziej nowoczesne poszycia do wnętrz do polecam krion (tutaj do kupienia - http://krionpolska.pl). Tworzywo ma dużo zalet których żaden inny materiał nie posiada i najlepsze w tym kompozycie jest że łączy skrajności. Trochę jak kamień a trochę jak drewno, można dostać w intensywniej bieli ale też w całej gamie innych barw, tworzywo jest eko bez żadnych domieszek, lekkie ale ultra wytrzymałe i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rownież polecam krion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×