Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
egis

wanna czy kabina prysznicowa?

Polecane posty

teraz mam wannę, ale chcę zrobić remont i mam ochotę na zamontowanie kabiny. Koleżanka jednak mi odradza, bo mówi, że kabina kest trudna do utrzymania w czystości. Nie wiem, co robić, żeby potem nie żałować, bo to niemały wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 w 1
wanne z kabiną przysznicowa polecam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawi123
ja bym wolałą kabinę ale już mój mąż wannę, więc przy remoncie zamontujemy wannę z parawanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co masz teraz
to chyba z wanną jest więcej roboty :) ja mam i to i to, do codziennej szybkiej toalety kabina jest niezastąpiona no i wody mniej zużyjesz a jak mam czas to wylegiwanie sie w wannie też ma swoje plusy :) myślę o wannnie z hydromasażem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 w 1
ceny są różne ostatnio widziałam za ok 1000 zł. poszukaj np. na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawi123
cena wanny plus stelaż plus parawan, parawan w zależności od materiału itp różnie kosztuje, za 1tys. można kupić coś ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno trudno jest doczyścić ścianki kabiny, bo osadza się na nich kamień od wody. Macie na to sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawi123
ściąganie wody po każdym prysznicu, tak słyszałam, sama nie wiem bo póki co mam wannę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy od upodobań. ja nie wyobrażam sobie życia bez czytania książek w wannie. mam wannę narożna z siedzonkiem i na tym siedzonku rano normalnie biorę prysznic (bo nie mam czasu na kąpiel). jak dla mnie sama kabina prysznicowa to ograniczanie sobie możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy, co kto lubi ja lubię się wylegiwać, to wolę wannę jak mam mało czasu, to w wannie też można wziąć prysznic (jak ktoś chlapie jak kaczka, to są zasłony sztywne (parawany) albo takie foliowe na patyku) co do utrzymania w czystości... szybciej pewnie prysznic, ale żeby ładnie wyglądał, zwłaszcza przy twardej wodzie, to zęby trzeba przy nim zjeść a na wannie zacieków z wody nie widać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteria.pl 12
Ja po wyczyszczeniu prysznica (korzysta z niego 5 dorosłych osób) nadaję się jedynie pod prysznic. Zajmuje mi to co najmniej godzinę: - wyszorowanie brodzika (nie wiem, z jakiego on jest materiału, ale mimo codziennego mycia zbiera się na nim wstrętny osad, który ciężko doszorować), - wymycie szyb z obu stron i wytarcie ich do sucha, - wymycie pozostałych plastikowych ścianek prysznica, - wymycie baterii, - wymycie i wytarcie do sucha lustra, - wyciągnięcie patyczkiem do uszu brudu ze szczelin dookoła brodzika (zbiera się coś podobnego do brudu dookoła drzwiczek od pralki) Teraz buduję dom, w którym są dwie łazienki, w obu będzie WANNA! W swoim mieszkaniu miałam wannę, której umycie zajmowało mi 5 minut każdego dnia. Decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sok jablkowy
ja mam prysznic i wanne (oddzielnie) i fakt ze czyszczenie kabiny jest dosc meczace, ale mysle ze warto. czasem praktyczniejszy jest prysznic a czasem chce sie odpoczac w wannie.... mimo wszystko polecam prysznic+wanna (2w1) mialam tak wczesniej i bylo ok, tylko dobrze dobierz kabine (tworzywo), bo ja mialam kiedys strrrraszne, takie chropowate z wyzlobionymi i wypuklymi kroplami (niby mniej mialo byc widac zacieki). przy czyszczeniu to byla masakra. teraz mam gladka, zwyjke szybki i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy od upodobań,ja mam wannę i prysznic,z wanny nie korzystamy już od dawna,planujemy ją wyrzucić przy remoncie myję prysznic cilitem w żelu,zajmuje mi to z 10 minut,a mieszkam na śląsku,więc woda twarda wannę używałam,jak dzieci były małe,chociaż czasem zatykałam odpływ i sadzałam ich w brodziku prysznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteria.pl 12
ja myślę, że mycie prysznica też zależy od jego rodzaju - ten, który jest w domu, w którym obecnie mieszkam, jest zabudowany z każdej strony - z 2 stron ma ścianki z szyb, a z 2 pozostałych z białego plastiku. Jeśli ma się prysznic złożony z brodzika i materiałowych "kotar" to utrzymanie go w czystości nie będzie zajmowało dużo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petroleum tzw
aha - nigdy otwieranych na zewnątrz drzwiczek prysznica, cała woda skapuje na podlogę :o Tylko rozsuwane, jeśli już Tęsknie za wanną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ci dobrze poradzę, jak chcesz nie żałować tylko WANNA ja dla odmiany mam kabinę ale nie jestem zadowolona, narazie nie zmieniam bo kupiłam nowe mieszkanie i tam zrobie po swojemu a tu w starym już nie dokonuje inwestycji wanna - łatwo ją umyć, można się zrelaksować w olejkach itp można z wanny zrobić kabinę - wystarczy taka przesówana ściana od krawędzi wanny do sufitu i już jest kabina na szybki prysznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kont
zdecydowanie wanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kont
już dwa razy wymieniałam kabinę prysznicową w ciągu w 10 lat dlatego odradzam większe koszty zakupu wieksze koszty utrzymania więcej pracy ...marzę o kąpieli w wannie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prysznic,ale nie z kabiną tylko z kotarą.Kotarę raz na jakiś czas wrzucam do pralki,albo kupuję nową.Z brodzikiem i baterią nie mam problemów,myje się ekspresowo.Nie lubię kąpać się w wannie,mam wrażenie,że cały brud i tak na mnie zostaje.Poza tym,nie młodnieje i np.moi rodzice mają problem z samodzielnym wyjściem z wanny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że w mieszkaniach w blokach sprawdza się wersja 2w1 czyli wanna np. ze składanym parawanem do prysznica. Ja tak mam i jest bardzo wygodnie, bo zajmuje mało miejsca, więc mogę trzymać pralkę w łazience, a nie w kuchni. Jak mam ochotę to biorę prysznic, a jak jest weekend to dla odreagowania, zapalam świeczki, otwieram wino i wskakuje do wanny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hvbkjl
natrysk mam bez kabiny, poprostu plytki lekko skosem na podlodze a na to drewniana mata(kratka) prysznic na scianie i drzwiczki szklane, to dobre rozwiazanie ale nie w bloku ;) i mam narozna wanne. oczywiscie wole wanne ale jak nie mam czasu korzystam z przysznica.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko kabina
To najlepszy wybór !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy wybór jest indywidualny tak jak ze sprzętem muzycznym czy AGD. Jednym się podoba srebrna mikrofala, innym wieża sony czy narożna wanna. Jest jeszcze kwestia praktyczności oszczędności...no i miejsca w łazience...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala czarna ..
wanna + zaslona prysznicowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×