Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CIACHOO

WASZE NAJLEPSZE CIASTO

Polecane posty

Gość CIACHOO

Witam, zapewne każda/y z Was ma jakiś przepis na ulubione ciasto. Proszę podzielcie się na łamach forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elaśka
No ja nie nam przepisu bo mam dopiero 14 latek....ale jak wam ebdzie zalezało to zawołam mamuske:) i wam podam ale moje ulubione własniej roboty to.... -blok -snicer -zebra(to potrafie sama zrobic:P) -i takie brazowe z krem w srodku nie pamiętam jak sie nazywa:P - no i wsuystkie serniki na zimno uwielbiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torcikowa
Ja ostatnio mam ciągle zamówienia na torcik. Niby takie nic, bardzo proste w przygotowaniu a pyszne. Jest to połączenie dwóch różnych ciast (jeden spód z ciasta budyniowego, a drugi z rafaello). Robię go tak: Trzeba mieć trzy spody biszkoptowe (ja kupuję bo nie chce mi się nigdy piec :)))), które przekładamy dwoma masami: 1 masa (budyniowa) - 2 budynie o smaku toffi (smak oczywiście każdy dobiera sobie taki jaki lubi) gotujemy w 0.5 l mleka, lekko studzimy. Osobno ucieramy kostkę masła z cukrem wanilliowym i potem łączymy to powoli z budyniem. Do tego po połączeniu dodajemy 2 łyżki wódki (lub jedną łyżkę spirytusu). Wylewamy to na pierwszy biszkopt i przykrywamy drugim. 2 masa (rafaello) - Ubijamy 2 bite śmietany śnieżki, w kąpieli wodnej rozpuszczamy 2 tabliczki białej czekolady, którą po lekkim przestudzeniu wlewamy do ubitej śmietany. Do tej masy wsypujemy paczkę wiórków kokosowych, oraz paczkę migdałów (ja wsypuję te płatki migdałowe które uprzednio trochę "rozbiję" na miałko). Tą masę wlewamy na drugi biszkopt i przykrywamy trzecim. Wstawiamy do lodówki (nie ukrywam, że najlepsze to jest jak całą noc postoi w lodówce) a potem dekorujemy tort wg uznania (osobiście dekoruję bitą śmietaną białą, a wzorki robię też bitą śmietaną czarną - z kakaem, wlewam do szprycy i maluję po torcie :))) Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
A ten snicer? Co to, jak to się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ottak
NAJLEPSZE JAKIE ZNAM: RAFAELLO! SMAKUJE JAK TE RAFAELLO ORYGINALNE, PYCHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poppo
dobre jest rafaello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Torcikowa, ależ dziękuję, postaram się kiedyś zrobić ten torcik, już nabrałam ochoty:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elaśka
Sorki to snicer miało byc snicers to pewnie juz wiecie... smakuje podobnie jak ten baton a nawet lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ottak
KTÓŻ Z NAS NIE ZNA TYCH SŁYNNYCH "RAFAELLO"? I KTÓŻ Z NAS ICH NIE LUBI? JA DORWAŁAM PRZEPIS NA CIASTO, KTÓRE SMAKUJE TAK SAMO PYSZNIE. PRZEPIS RZECZ JASNA Z NETU ;) SPRAWDZONY http://www.mniammniam.pl/pu.php?p=2394

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elaśka
a moja mamcia czesto do ciast dodaje takiego toffi: kupuje się mleko słodzone w puszce i gotuje 2 godzinki... a ja cześto sama sobie jej gotuje a potem seme zjadam:P pychotka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Szkoda, że ta strona www.mniammniam jest odpłatna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Podawajcie sprawdzone przepisy, please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serniczek....
na zimno....sprawdzony,tradycyjny i mniamniuśnyyyyyyy:)...uwielbiam się delektować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
A może ktoś zechciałby napisać przepis???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, jesc mi sie zachcialo, jak czytam o tych pysznosciach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi mamusia robiła
taaaaaaaaaaaaaaaaaaakie ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Jak sie robi te tiramisu, coś mi się obiło już wczesniej o uszy, ale nie mam pojecia co to, pomózcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
Nie mogę otworzyć tej strony KAYA. Mania extra stronka, a na tto ciasto już nabrałam ochoty jutro zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu nie dziś
?????Dziś zrób, i napisz, jak smakuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
A jednak zrobie jutro, mam jeszcze pozostałości po sobotnim wypieku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zrobiłam wczoraj dwa ciasta: sernik kakaowy i biszkopt z bitą śmietaną i jagodami. Pycha, juz nic nie mam bo rozdałam po rodzinie....... A na czwartek mam znowu zamówienie na imieninowe ciasto koleżanki mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
magdalenazet, proszę podziel się przynajmniej przepisem:) tego smakowitego ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIACHOO
A ja, z braku składników, zrobiłam dziesiaj szyszki, pewnie wiecie jak to się robi, zatem nie zaśmiecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciachoo...podalam dobry link tylko nie wytlumaczylam troche bardziej szczegolowo , za co przepraszam ,a wiec Kliknij na podany przezemnie link Ukaze sie strona ze nie ma zadnych przepisow , nie przejmuj sie tym .po prawej stronie bedziesz miala Kuchnia w tym tygodniu Szukaj wedlug skladnikow Szukaj wedlug kategorii----- tu kliknij , pokaze ci sie rubryka z kategoriami . kliknij np. na ciasta i nastepnie szukaj ...powinna pokazac sie stronka z 162 przepisami na ciasta. lub tez mozesz kliknac na przepisy czytelnikow wowczas pokaze sie cale strony z przepisami kulinarnymi .Od siebie dodam ze warto poczytac wypowiedzi czytelnikow , ktorzy probowali poszczegolne przepisy . Ciachoo ..napisz mi prosze czy znalazlas stronki te mysle ze tym razem nie powinno byc problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×