Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KOCICAA aa

Wasze ulubione dania

Polecane posty

Gość KOCICAA aa

Kobiety kocham gotowac, podzielcie sie swoimi przepisami i w jakiej kuchni sie specjalizujecie :) postaram sie zrobic każde danie na które mi podacie recepturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojojojoj poledwiczki z gorgonzola spaghetti z klopsikami placki po wegiersku pizza domowej roboty schab duszony w porach zupa cebulowa pierozki szpinakowe z gorgonzola kurczak w japonskiej marynacie krewetki z maslem czosnkowym sushi kielbaska zapiekana na ostro z zoltym serem i czerwona cebula fasolka szparagowa z zasmazka pasztet paszteciki schab gotowany w folii pierozki z warzywami mojego pomyslu podsmazone na patelni polane sosem sojowym poledwiczka z kurkami i serem kozim schabowe tradycyjne z ziemniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bakłażany na słodko z czosnkiem Kurczak Tsin Tao z ryżem z warzywami Warzywa po seczuańsku Szpinak z sosem ostrygowym Curry ze wszystkim:) (ryba, kurak, wołowina owoce morza, tofu, itp) Jagnięcina w łagodnym sosie migdałowym Krewetki po seczuańsku Indyk w sosie mole Spaghetti z truflami Ryba w sosie mojo verde Gumbo:) Mule w winie Krewetki w winie Risotto z musem krewetkowym Murena z grilla Lubię też sushi, ale nie umiem zrobić:) Mąż potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja specjalizuję się
w taniej kuchni:( niestety mieszkam na prowincji, tutaj tez pracuę więc zarobki mam nędzne. Bardzo lubię: karczek pieczony z ananasem naleśniki ze szpinakiem i serem roladki schabowe babka ziemniaczana placki ziemniaczane młode ziemniaki z koperkiem( okraszone skwareczkami) i chłodnikiem bądź z mlekiem zsaiadłym lub kefirem młode ziemniaki +jajo sadzone+ mizeria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja specjalizuję się
chciałaś recepturę:D podaj co Ciebie interesuje, napiszę przepis:) ziemniaki + jajo sadzone+ mizeria ---->to zrobisz bez pzrepisu:D placki ziemniaczane pewnie również:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCICAA aa
Kurczak w japońskiiej marynacie jest bardzo ciekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCICAA aa
bardzo bym chciała też sprawdzone przepisy i raczej takie "wymyślane" a nie chce po prostu wpisywac w wyszukiwarkę bo czesto coś tak jest nie tak i wychodzi sprzeczne z wygladem na zdjęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaciaaa jak robisz
placki po węgiersku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOS Na oleju lub oliwie z oliwek podsmazam pokrojona w drobna kostke wolowine czesto mieszam podlewajac woda aby sie nie przypalila. NIE SOLE. Gdy jest juz miekka dodaje pokrojona w kostke cebule czerwona papryke zielona i tez czerwona pokrojona w kostke na koncu pieczarki. Tuz po dodaniu warzyw prxzypraswiam ( przyprawa do miesa wolowego papryka sotra sol ziolowa troche soli zwyklej pieprz kolorowy 0 Mieszam dusze aby nie dodawac sosu z torebki daje sos sojowy i niewiele maki zmieszanej ze smiatana to dodaje na chwile przed dzjeciem sosu z patelni :) a maź na placki norma ziemniaki obieram ucieram dodaje lyzke smietany sol pieprz make jajko mieszam smaze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KURCZAK W JAPONSKIEJ MARYNACIE PRZEPIS Z RESTEURACJI JAPONSKIEJ Z MOJEGO MIASTA MARYNATA sos sojowy maka ziemniaczana jajko troche wody sol pieprz kilka zabkow czosnku najlepiej przecisnietego przez praske ja kroje zyletka w cieniutkie plasterki i starty imbir jak nie ma swiezego moze byc z torebki. robie z tego ciasto ma miec mniej wiecej konsystencje nalesnikowego. Kurze piersi kroje w kostkke wrzucam w ta marynate i do lodowy na kilka godzin najlepiej na 12, Smazyc w glebokim oleju az sie zrumieni to ok 5-7 minut. Podawac gorace polac sokiem wycismietym z cytryny to danie ma byc slone wiec podac tez sol i maczac w sosie sojowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do mazi na placki daje jeszcze pokrojona w kostke biala cebule pyszota ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaciaaa jak robisz
O matkooo niesamowita jesteś :-) Dziękuję : * Już Ci to kiedyś pisałam ;-). Moja droga jak gotujesz rosół i zupę pomidorową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatni przepis i zmykam bo lede do drugiej pracy dzieki za komplement ROSOL kupuje udka i skrzydelka z kuraka wolowine szponder i tak w zaleznosci od tego jaki rozol chce albo mieszany albo drobiowy jesli mieszany to wrzucam do wody nieposolonej te miesa oczywiscie przedtem dobrze wyplukane gotuje zbieram lyzka szumowiny. Sole dodaje marchewke nie za duzo bo rosol bedzie zbyt slodki korzen pietruszki cebule surowa nie przypalam nad ogniem kawalek pora i selera potem przyprawiam sol ziolowa zabek czosnku pieprz ziele angielskie i lisc laurowy i niech to sobie tam pyrkoli powolutku. jakies 1/2 godz przed zdjeciem z ognia daje tez sos sojowy zastepuje nim maggi dla ryzykantoew moge powiedziec ze daje tez troche papryki ostej zadnych ulepszaczy kostek ani bulionetek jesli tylko rosol drobiowy ta sama procedura tylko wtedy oczywiscie tylko drob skrzydla i udka POMIDOROWA po wielu probach smakowych udiwnianiu riobue tak kupuje sok pomidorowy ten pikantny i dolewam do zupy potem mieszam niewielka ilosc koncentratu choc lepiej surowe pomidory drobno pokrojone w kostke ze smietana i tez dolewam uwazac aby sie nie zwazylo. przyprawiam niewielka iloscia bazylii i oregsano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babanowiec
ja znam b. dobry przepis na kurczaka po wietnamsku Filet z kurczaka pokroić w kostkę i opruszyć ziołami garam masala i papryką w proszku Rozgrzać patelnię, stopić na karmel 2 łyżki cukru, wrzucic na to pokrojonego kurczaka, obsmażyc n aduzym ogniu dosłownie minutę. Przerzucić do rondla, dodać sos sojowy i maę (ja dodajęmały kieliszek sosu, ale można dodaćwg uznania), można tez dodać odrobinę olej i wody. Przykryć i zostawic na 5-8 min, na małym ogniu już. Na patelni można zrumienić cebulę pokrojoną wpiórka, imbir, czosnek. Podawać z ryżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubię roladki z kurczaka.:) http://www.youtube.com/watch?v=n2eKDFGkw8k Z ryżem. Inne: potrawka spaghetii fasolka szparagowa botwinka rosół kotleciki z selera, czosnku, płatków owsianych leczo ryba po grecku placuszki z cukinii ser smażony i sałatka z porów. zapiekanka ziemniaczana penee naleśniki z truskawkami gołąbki w sosie pomidorowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubię roladki z kurczaka.:) http://www.youtube.com/watch?v=n2eKDFGkw8k Z ryżem. Inne: potrawka spaghetii fasolka szparagowa botwinka rosół kotleciki z selera, czosnku, płatków owsianych leczo ryba po grecku placuszki z cukinii ser smażony i sałatka z porów. zapiekanka ziemniaczana penee naleśniki z truskawkami gołąbki w sosie pomidorowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makarony i pierogi, ewentualnie naleśniki to są moje ulubione dania. Bardzo lubię jeść makarony, albo pierogi z różnymi dodatkami. A jeśli miałabym wskazać jedno moje ulubione danie to chyba byłyby to pierożki nadziewane fois gras, jakie podają w Scandale Royal. Coś przepysznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bląąąąąąąąąąadi
Danie dupy ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę. Ja nie mam czasu kompletnie na gotowanie i ostatnio jak coś jadam to zawsze na szybko. Zazwyczaj kanapka zrobiona i zjedzona w biegu. Tak czy inaczej jak juz jadam dobry obiad to w restauracji (ostatnio pod uwagę często biorę Krakowskie Przedmieście w Zabierzowie koło Krakowa). Kiedyś jak miałam więcej czasu to często lasagne robiłam :D mój specjał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gołąbki w sosie pomidorowym makaron z serem ryż z dobrym sosem pierogi ruskie naleśniki fasolkę rosół spaghetii ziemniaki pieczone smażony ser kluski śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia7741
Podam ci Parowki w kapuscie skladniki mala głowka kapusty ,10 parówek,maka ,1,5 mleka ,olej do smazenia. Przygotowanie kapuste parzymy w garku ,az liscie zmiekna .odzielamy pojedyncze liscie i scinamy grube nerwy.z parówek zdejmujemy oslonki i owijamy liśćmi kapusty .z maki ,mleka i jajka robimy dosc gęste ciasto i solimy.w cieście otaczamy parówki i smazymy na gorącym ojeju . Zapraszam na moje blogi http://koty-i-ich-sprawy.blog.onet.pl . http://autoagresja--moj-sposob-na-problemy.blog.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardzo lubię wszelkie potrawy robione z mąki to jest makarony, pierogi , naleśniki. Bardzo lubię przyrządzone na ostro, nieco mniej na słodko. Ale moim ulubionym daniem są pierożki nadziewane foie gras, które jadłam w Scandale Royal. Mówię wam fantastyczne danie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fraux
polędwiczki wieprzowe w sosie gorgonzola są the Best!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez te poledwiczki uwielbiam kosztowne danie ale warte swojej ceny :) w ogole uwielbiam gotowac i kocham w kuchni eksperymenty chyba zaloze bloga kulinarnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniuszko234
Ja tez lubie gotować. Bardzo lubię potrawy ze szpinakiem. Np. super naleśniki z farszem szpinakowym (rozpuszczam szpinak w rądelku, dodaje ser topiony, śmietanowy i szpinak, nadziewam naleśniki). Pyszne sa tez pierogi szpinakowe. Ostatnio jadłam w pierogarni Stary Młym pyszne z serem feta i szpinakiem z pieca (!) niestety nie mam przepisu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolokula
Ja bardzo lubię pierogi: gotowane, pieczone, smażone... wprost je uwielbiam. Mam kilka ulubionych miejsc, gdzie mogę je kupić z pieca dobre jadłam w pierogarni w Poznaniu przy Starym Rynku, w kierunku kupca poznańskiego. Były pyszne, chciałam zrobić takie w domu, ale nie mam dobrego przepisu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie przepadam za gotowaniem dlatego najczęściej jem poza domem. dzięki temu mam możliwość posmakowania różnych pysznych potraw. Jakiś czas temu jadłam świeże mule gotowane w białym winie w krakowskiej restauracji Le Scandale i teraz mogę powiedzieć, że potrawa ta należy do jednych z moich ulubionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×