Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość love is the answer

WASZE ULUBIONE DRINKI - poproszę o przepisy

Polecane posty

Gość love is the answer

Uwielbiam drinki, ale rzadko mam okazję je pijać w pubach czy klubach (głównie ze wzgledu na cenę), więc zwykle kończę na piwie. Ale chciałabym nauczyć się kilku sprawdzonych, pysznych drinków i zacząć robić je sama w domu. Mam akurat w najbliższym czasie kilka okazji, kilka imprez rodzinnych i chciałabym zabłysnąć ;) Mam do Was prośbę, podajcie mi nazwy i sposób wykonania Waszych ulubionych drinków (dokładne proporcje również, bo jestem kompletną amatorką w tej kwestii:) Będę Wam bardzo bardzo wdzięczna! Z góry dziękuję i pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedziała kobita
50ml wódki, do tego 30ml wódki a na koniec 20ml wódki. Super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateFlower
Kocham rum, rum, rum, a jednym z ulubionych drinków mojito. Mojito Składniki na 1 porcję 50 ml białego rumu pół limonki 1 łyżeczka cukru, najlepiej brązowego lub/i kandyzowany woda mineralna gazowana 12 listków mięty lód 1. Lód należy "zmielić" np. w blenderze, jeżeli nie masz takiej możliwości to trudno, mogą być kostki 2. Na dno szklanki wrzucić cukier, dosypać lodu 3. Pół limonki, jeszcze raz przepołowić lekko wycisnąć sok i wrzucić do szklanki 4. Wrzucić listki mięty, delikatnie je "drząc" 5. Wlać rum, dopełnić wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateFlower
Z rumem może być też Cuba Libre - 50ml białego rumu - pół limonki - Coca-Cola Do szkła typu highball, wrzucić 3 kostki lodu, dodać rum, uzupełnić colą,wcisnąć limonkę i wrzucić ją do środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość love is the answer
Dzięki wielkie!:) Na pewno spróbuję zrobić, bo też uwielbiam tego drinka, ale jak dotąd nie miałam na niego sprawdzonego przepisu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje ulubione
to krwawa merry, pina colada, gin z tonikiem. na to nie będę dawała przepisów, bo to podstawa. jak nie znasz, to poszukaj w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez nazwy wodka, sok pomaranczowy, sok zurawinowy , lod szarlotka: zubrowka, sok jablkowy i cytrynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drink z kaktusem
Polecam pilam to na urlopie Kupujesz sok kaktus z tymbarka do tego wlewasz tyle wodki ile chcesz lod na wierz jakas ozdoba i drink gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzymisio
tequila sunrise: duza szklanka, do niej kruszony lod(jak sie nie ma mozna normalne kostki), 40-50 ml tequili (w zaleznosci od tego jaka kto lubi moc) dolewamy sok pomaranczowy prawe do pelna, wrzycamy plasterek pomaranczy, dolewamy grenadine i chlup! pychota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witkowskii
Znam szybki, domowy drink do którego potrzeba wódki i napoju z puszki Soda Mojito, jak się połączy te dwa składniki to powstanie całkiem niezły drink :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam lekkie, orzeźwiające drinki. Mój przepis: Żubrówka Grass, sok jabłkowy (najlepiej antonówka), plasterki limonki, kilka listków mięty i dużo lodu ;) jak ktoś lubi można dać szczyptę cynamonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Snowball: 20 ml wódki, 20 ml advocata, dopełnić sprite (ok 100 ml). Pychota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PINACOLADĘ uwielbiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osobowosc Roku
Jak mi się chce to robię sobie gin z tonikiem, a jak jadę w plener, a najbardziej jak jedziemy na działkę albo nad jezioro to kupuję sobie wtedy gotowca od Lubuski, drink co się nazywa I'm cool. Ewentualnie gin ze Spritem, chociaż ja jednak wolę klasyczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gatadora
40 ml Gutt Vodka Pepper 80 ml soku pomidorowego liście bazylii Przy tej pieprzówce efekt smakowy jest super. Pierwsza klasa, tym bardziej w połączeniu z tym sokiem, mega fajny i aromatyczny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojęcia nie mam jak sie nazywa, ważne jak smakuje ;) Żołądkowa gorzka (koniecznie tradycyjna z pomarańczową nakrętką), Sprite, odrobina soku z cytryny, lód plus kilka plasterków zielonego ogórka ze skórką. Cudownie orzeźwiający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina9
Ja wam radze sprobowac czegos zupelnie nowego- drinki w parze z vaporti! To jest mega opcja. Nie pijesz ich tylko wdychasz no i 0 kaca na drugi dzien! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio rozpijam się wściekłymi psami - wystarczy czysta wódka, syrop malinowy i kilka kropel tabasco. Tu jest nawej fajnie opisane przygotowanie http://kulinarnesos.pl/2017/07/13/wsciekly-pies-shot-z-wodka/ Syrop malinowy zdecydowanie łagodzi tą wódkę. Raz użyłam syropu wiśniowego i był o wiele mocniejszy w smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina331
Ja uwielbiam mojito. Polecam klasyczny przepis uzupełnić o parę rozgniecionych malin, świetna odmiana od równie pysznej wersji podstawowej. Tylko nie przesadź z ilością wypitych drinków. Przy tak pysznych trunkach mi czasem się to zdarza. Wtedy moja tajna broń rusza do akcji – tabletki 2kc. Jestem im wierna odkąd pojawiły się na rynku. U mnie działają świetnie, niwelują wszystkie złe skutki spożycia nadmiernej ilość alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrollinka93
Ja uwielbiam Moscow Mule - w najprostszej wersji wódka z napojem imbirowym i sokiem lub syropem limonkowym. Smak jest niesamowity, warto też dodać trochę szampana, wtedy drink jest jeszcze lepszy. Po raz pierwszy piłam go w tej wersji w barze Bubbles i od tego czasu sama też przygotowuję go w podobny sposób. Polecam Bubbles wszystkim miłośnikom drineczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam czystą wódeczkę z dobrym sokiem i dużą ilością lodu. Ja co do soku to dodaje zwykle Caprio, bo najlepiej odpowiada mi pod względem smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAlinka
Ja akurat czystej nie lubię, ale faktycznie porzeczkowy caprio z lodem i wódką jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rumba

Lubię napić się szczególnie jakiegoś dobrego, słodkiego, kolorowego drinka, ale jak chyba większość z nas zdaje sobie sprawę -właśnie takie drinki są najbardziej niebezpieczne, bo pije się jak sok, a później.. kac morderca! Dlatego powoli odchodzę od alkoholu na korzyść Kavy, jakiś czas temu usłyszałam, że jest już w Polsce legalna i kupiłam sobie n kavasklep.com 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aszka

Uwielbiam malibu z sokiem caprio jabłko-aronia-wiśnia i lodem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×