Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mloda wege

wegetarianie

Polecane posty

Gość mloda wege

hej od miesiace nie jjem miesa, brzydzilo mnie to od dawna, ale dopiero niedawno po grillu postanowialm ze koniec na jakis czas przyanjmniej, chodzi o to ze boje sie ze zaczne chorowac, schudne itp. czy moglibyscie polecic jakies dobre ksiazki o wegeteranizmie, jakie produkty"zastepcze" jest- wiem soja, soja, soja ale co jeszcze, ja uwielbiam owode i warzywa i teraz objadam sie nimi ale chce byc rozsadna wegetarianka, i nie chce jesi zabijanych zwierzatek, ktore napewno chca zyc co wy Drodzy wegetarianie, lubicie jesc, i co mzona sycacego ugotowac na obiadek, podczas gdy rodzinka wcina schabowego, tak zeby dostaczyc witaminy, itp. z gory dziki za odp. i rady pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve66
Witaj Mloda wege!!! Chyba najlepiej poszukaj w necie jakiś artykułów na ten temat. Książki o wegetarianach często są przejaskrawione i piszą w nich ,że Ci co jedzą mięso to jacyś debile ,a wege to mądrzy i inteligentni ludzie...I wogóle jakieś herezje na temat długości przewodów pokarmowych , trawienia różnych substancji etc. Wiem co piszę bo nie jem mięsa już od 10lat i sporo lektur miałam w ręce i w sumie nic godnego polecenia. Jeśli chodzi o jedzenie to podaję Ci stronke z róznymi przepisami: http://puszkkka.spinacz.pl/ A na początek polecam dania wegetariańskie przypominające te zwykłe np. ziemniaczki + surówka + kotlecik sojowy "a la schabowy" lub w wersji "mielony" (do kupienia w każdym hipermarkecie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traaaaaalalalala
ja byłam wege dopóki nie zemdlałam :O i nie wylądowałam na pogotowiu :( strasznie sie na mnie wtedy wsciekł chłopak i odtąd pilnuje mnie , może to i lepiej ja sobie myśle,że "MIESO ROŚNIE NA DRZEWACH" nie mówie ,że wegetarianizm jest zły no ale nie każdemu to słuzy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale pomyslcie
gdyby nie chodowano tych swinek, krowek i kurek na zjedzenie, to one nigdy by sie nawet nie narodzily, po komu i po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
mozna sie zalamac czytajac takie posty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od dluzszego czasu jestem vegtarianka... hmm brak czasu na przygotownaie odpwiednich posilkow robi swoje...od pewnego czasu mam zawroty glowy, zaburzenia równowagi, duszność i ciagłe uczucie zmeczenia i senności...boje sie że ehhh jak tk dalej bedzie wyladuje w szpitalua nie chce poraz kolejny tam wrocic...ehh nawte nie wiem co mi jets ! a mzoe to przez zmeczenie albo przez to ze wciaz lapie jakies wirusy ehh..boje sie z ezlapalam anemie a nie chce ejst miesa!!! staralam sie jest odpowiednie jedzenie..ale brak czasu nie pozwlaa przygotowac odpowiednich posilkow:( co mam robic!!help!:( moz wy wiecie co mi jest:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj zasady sa bardzo proste codziennie jemy: warzywa i owoce, produkty zbozowe (razowe pieczywo, płatki owsiane kukurudziane, ryż) przynajmniej 3 razy w tygdoniu straczkowe - są wysokobiałkowe szczególnie soja więc lepiej nie przesadzać, (samej soczewicy jest cztery rodzaje, poza tym kilka rodzajów fasoli naprawdę jest co jeść), nie zapominać o tłuszczach możliwie wysokiej jakości, jak największe urozmaiceniei będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wege wege
no cóż każdy organizm inaczej reaguje na bezmięsną dietę :) i nie ma reguły, przedwczoraj mineło 13 lat odkąd nie jem mięsa. Raz w roku kontrolnie robię sobie badania krwi, oddaję też krew do pck, mam wyniki lepsze niż przeciętny zjadacz mięsa. Stan zdrowia nie jest wykładnikiem wyłącznie diety, do tego dochodzi tryb życia, ilość spożywanych produktów, jakość, nałogi i używki. w mojej diecie jest miejsce na ryby, ale nie czesto (ciągły brak czasu na gotowanie :)) nabiała, jajka, mleko, soja. Odżywiam się w zależności od tego ile mam czasu i co mam w lodówce, staram sie również stosować wskazania z diety Montigniac, nie przepadam za słodyczami ale uwielbiam wszelkiego rodzaju owoce, jogurty, makarony, ryże. Nie uprawiam regularnie sportu, dużo chodzę i i tak mam jakieś 4 kg do oddania.Nigdy nie chorowałam i nie choruję na grypy ani przeziębienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wege wege
aaaa i dodam że nie wymyślam co będę jeść, i nie pilnuję żeby spełaniać jakieś normy, od alkoholu nie stronie, popalam, ale nie jadam chipsów, fast foodów itp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
Witaj mloda wege ! Ja mam męża wegeterianina, więc mogę podać kilka przepisów na smaczne dania. -kotlety z soczewicy:soczewicę namoczyc na noc, rano ugotowac , zmielić ją (dodać przyprawy jakie sie lubi np wegetę), dodac jajko, ząbek czosnku, sół , pieprzi tyle bułki tartej aby sie dobrze kleiło i formowało kotlety i usmażyć. -kotlety ryżowe:ryz ugotować, dodać przyprawy, jajko surowe i troche tartego żółtego sera aby się dobrze kleił ryż.obtoczyć w bułce lub sezamie i usmazyć. -kotlety jajeczne:6 jaj na twardo zemleć lub drobno pokroić dodać psól, pieprz, szczypiorek świeży, jajko surowe, bułkę tartą i obtoczyć w płatkach kukurydzianch i na patelnie. -kotlety z kalafiora:kalafira ugotowac w osolonej wodzie, dodać przyprawy, jajko surowe, koperek,i obtoczyć w bułce , smażyć. -kotlety z cukini:obrać cukinie ze skórki, pokroić na 1 cm plastry, posolić i odstawić by puściła sok, potem odcedzić i maczać w mące ,roztrzepaych jajkach , i bułce tartej i usmazyć.Można posypać serem żółtym lub szczypiorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
Mozna tez zrobic pierogi z soczewica czy z cieciorką .jest duzo dań dla wege .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda - dawaj więcej, szczególnie kotletów, ja rzadko kotlety robiłam, i nie mam pomysłow co synowi na obiad, wiecznie nie moze na zupkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
Witaj majaja ! Kotlety wege mozna zrobic praktycznie ze wszystkiego wystarczy tylko dobrze doprawić do smaku i jest lepsze niż mięsko:) Teraz w sklepach pojawiły się też gotowe kotlety sojowe - jest to produkt suchy , który sie gotuję 3-4 min i obtacza w jajku i bułce tartej ,usmazyć i palce lizać.Ja robię mężowi placki ziemniaczane z tartą cukinią polane sosem do spagetti Napoli, posypuje tartym serem żółtym i szczypiorkiem , do tego mizeria i ziemniaczki i obiadek gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
Kotlety gryczane -2 szkl kaszy gryczanej -łyzka oleju -1/2 szkl ugotowanej pszenicy -cebula -2 łyżki natki pietruszki - jajko lub 1/2 szkl rozmoczonych płatków owsianych -sól -pieprz (lub inne przyprawy które lubimy) -olej do smazenia SOS: -cebula -1-2 jabłka -3-4 sliwki suszone -1,5 szkl soku pomidorowego -sól, pieprz, oregano Kasze gryczanąugotować w litrze wody z łyżką oleju.Pszenicę i kaszę zemleć.Do masy dodać przesmazoną i pokrojoną w cebulę kostkę, natkę i przyprawy.Uformować kotleciki, obtoczyć w bułce i usmażyć.SOS:Pokrojoną cebulkę usmazyć na oleju, dodać starte jabłka i pokrojone w paski suszone sliwki, oregano, sól, pieprz.Zalać sokiem pomidorowym i dusić ok.10 min i polac sosem kotlety.Mozna podawać z ziemniakami albo z pieczywem. Albo mam jeszcze przepis na wegetariańską kiełbaskę na kanapki: -2 opakowania sera fety -łyżeczka żelatyny -3 ogórki małosolne lub kiszone 1/2 szkl marynowanych pieczarek -po pól straka papryki żółtej, czerwonej i zielonej Żelatynę namoczyć w niewielkiej ilości wody.Gdy napęcznieje, rozpuscić podgrzewając na małym ogniu i ostudzić.Miąższ papryki, ogórki, pieczarki pokroić w kostkę.Ser zemleć lub rozgnieść widelcem dodać warzywa, pieczarki i teżejącą żelatynę.Wymieszać i wyłożyć na folię aluminiową.uformować wałek, owinąć folią i do lodówki aby masa stężała.do masy mozna też dodać rzodkiewke, szczypiorek i tylko co lubicie.Taka roladę mozna podawać do chleba. KUKURYDZIANE PLACKI: -puszka kukurydzy -płaska łyżka maki -garść startego żółtego sera -jajko surowe -słodka papryka -vegeta -olej do smażenia Kukurydze osączyć dodać jajko mąkę i ser, wymieszaćmasę(powinno byc dość gęste) doprawic przyprawami i formować placki.Smażyć na złoty kolor i podawać mozna np. z keczupem. FRYTKI Z KABACZKA: -duzy kabaczek -przyprawy -olej do smażenia Obranego kabaczka pokroić na słupki wielkości frytek.rozgrzac olej i usmazyć frykti posypać przyprawami.Proste tanio i smaczne!:) -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
WEGETARIAŃSKIE KLOPSIKI: -cebula 9 łyzek oleju - sól, pieprz -25 dag ryżu białego i np. brązowego łyzka curry -1/2 łyżeczki kminku -4 łyżki maki -40 dag fasolki mrożonej szparagowej -płaska łyzeczka cukru -50 ml octu winnego - puszka białej fasoli lub czerwonej -20 dag jogurtu -10 dag sera feta -sok i skórka z cytryny 1.Posiekaną cebulke zeszklić na łyżce oleju.Dosypać ryż i smażyć minutkę/Potem zalać około 600 ml wody, posolić , przykryć i gotowac na małym ogniu około 25 minut.Kiedy ryż wchłonie całą wodę przyprawić solą, pieprzem, curry oraz kminkiem.Wymieszać z maką i ostudzić. 2.Fasolke gotować 15 minut, dobrze ją osączyć i smażyć około 2 min na 6 łyzkach oleju.Opruszyć cukrem, dodac ocet i 4 łyzki wody , zagotować.Dodać osoączoną fasolke z puszki oraz szparagowa i wymieszać. 3.Jogurt połączyć z sokiem i skórka z cytryny, przyprawić solą, pieprzem.Z masy formować kuleczki, usmażyć i podawać z fasolką , pokruszoną fetą oraz sosem.Trochę roboty ale danie jest pyszne! ZYCZĘ SMACZNEGO!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
tereklo !! Nikt ci nie krze tego czytać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mięsko jest pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda28w
tereklo -nie mam zadnego problemu a tak sie składa że w mojej diecie jest białko zwierzęce bo to mój mąż jest wege a nie ja :) Ktoś poprosił o przepisy to je podałam a ty sie uczepiłeś(aś) że powielam temat!Bez komentarza! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda - dzięki, terekło - problem z Tiara polega na tym , ze wątek umarł śmiercia naturalną, ja przyznaję że przepisy to zbieram wręcz maniakalnie, odkąd mam małe dziecko musze troszke inaczej komponowac menu i jest problem :) Np. do tej pory nie zwracałam większej uwagi na zawartość wapna w diecie, a teraz muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceha
Polecam "Wszystko o wegetarianizmie -wegetariańskie okruchy", "Jedz i żyj zgodnie z porami roku" oraz "Kuchnia wegańska"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×