Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dociekliwapani

Whiskas- szkodliwy czy też nie?

Polecane posty

Gość dociekliwapani

Dużo naczytałam się o szkodliwości tej karmy m. in. że posiada uzależniacze, niekorzystnie wpływa na układ moczowy i na wątrobę itp. itd.... Piszę bo zamierzam kupić kota i chce się jakoś przygotować. Znam wiele osób, które karmią koty Whiskasem i nie narzekają.. Koty wyglądają zdrowo, mają błyszczącą sierść i są bardzo aktywne. Piszcie co sądzicie o Whiskasie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziattt
mam dwa koty,nie wiem co jest złego w tej karmie ale weterynarz powiedział mi że to najgorszy szmelc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeszcze nie jadłem
Nie mam opinii ukształtowanej. Kot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziattt
dobre karmy to purina,Royal,Felix,Gourment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość griszka
mój kot nawet nie chce na to patrzeć,więc kupuję wątróbkę,żołąki,nerki ....Ale suchą karmę lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kociarrka
Nie polecam. Ma pełno wypełniaczy co widać po urobku w kuwecie. Royal Canin czy Purina wcale nie wychodzi wiele drożej - kot je tego mniej, jest bardziej wartościowe. Poza tym porównaj w jakimkolwiek zoologicznym zawartość protein i ilość mięsa w dobrej karmie i w Whiskasie. W karmach supermarketowych jest go mało, i na dodatek w większości to białko sojowe - zupełnie nieodpowiedni dla kota skład aminokwasowy. Jeszcze pal licho jak dostaje to zdrowy, dorosły, dokarmiany mięsem kot (a i to nie kastrat), ale na pewno nie jest to karma dla kotek w ciąży, karmiących czy kociąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dociekliwapani
a jeśli chodzi o purinę to może być friskies czy te droższe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dociekliwapani
hello! nikt nie karmi kotów?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój dostaję kiti kat, karmę specjalną od hodowców i ewentualnie karmę puriny lub royal canin. po whiskasie mój kot był bardzo agresywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój dostaję kiti kat, karmę specjalną od hodowców i ewentualnie karmę puriny lub royal canin. po whiskasie mój kot był bardzo agresywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój dostaję kiti kat, karmę specjalną od hodowców i ewentualnie karmę puriny lub royal canin. po whiskasie mój kot był bardzo agresywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhjhjkh
moj kot je Kiti kat Whiskasa nie lubi. Natomiast pies po karamch typu Royal itd ma rozwolnienie najbardziej lubu Chappi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam mieszańca- pół persa-pół dachowca. Karmię ją suchą Kite Kat i Darling, a mokre Kite Kat. Uwielbia też wędzoną rybkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whiskas posiada getreide nie znam polskiego wyrazu ,ktory jest szkodliwy,posiadaja je wszystkie suche karmy,kot mojej corki wraca jutro z kliniki kamienie w cewce moczowowej ,dwa tak duze ze tylko operacyjnie mogli usunac,czy Whiskas czy inny producent w kazdej suchej karmie jest getreide(produkty zbozowe) ktore niszcza nerki,pecherz,jelita ,koty sa miesorzerne dlatego nie podawac suchej karmy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sllslslslsl
Wypełniacze to jeszcze pół biedy; tanie karmy robione są ze spleśniałego ziarna, które nie nadaje się już dla ludzi i należałoby je utylizować, bo dla zwierząt jest szkodliwe, znajdują się w nim rakotwórcze toksyny. Oczywiście, że ich wpływ trwa lata i to, że u kogoś widzisz zdrowego kota na whiskasie nie znaczy, że ze kilka lat ten sam kot nie skończy z nowotworem. Powiedz, chciałabyś się czuć winna widząc cierpienia ukochanego zwierzaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kotek
nienawidził suchej karmy:) lubił kite kata, skrzydełka drobiowe, wątróbkę, serduszka-chyba tyle, na nic innego ni dał się namówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dociekliwapani do milka2306
a nie dostaje kot po tym rozwolnienia bo słyszałam że persy mają bardzo wrażliwe przewody pokarmowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sllslslslsl
Sprawdziłam: purina zawiera 16% mięsa a Royal Canin 34%. Nie chcę nawet myśleć o whiskasie. Oczwyiście najlepiej dawać kotu równocześnie świeże (gotowane albo spażone) mięso. Z karmy suchej nie wolno jednak rezygnować! Oprócz tego, że zawiera wiele cennych dodatków, pomaga utrzymać zęby w dobry stanie i przeciwdziała odkładaniu się kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kotek
ja dawałam zawsze surowe mięso-to chyba bardziej naturalne? jakoś nigdy nie protestował;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dociekliwapani do sllslslslsl
ale jaka purina? friskies, darling, pro plan, one...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dociekliwapani do milka2306...................na Persy szczegolnie uwazac, wlasnie corka takiego ma i weterynarz i w klinice wrecz zabonili jej podawanie kotu suchej karmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta karma naprawdę jej odpowiada. Zawsze widzę zmianę w jej zachowaniu i wyglądzie po zmianie karmy. Konsultowałam się też z weterynarzem. Jej matka jest persem i też była karmiona kite katem. Whiskasa odradzam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to prawda-
wszystkie te karmy ogolnie dostepne w supermarketach to maja mase uzalezniaczy, zerowa w sumie wartosc odzywczą i sa rakotworcze w dobrych sklepach zoologicznych mozna dostac karme bez uzalezniaczy czesto w podobnej senie jak te wszystkie whiskasy nie karmcie swoich zwierzakow takim gownem!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dociekliwapani
Ale przecież kitekat to praktycznie to samo co whiskas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie, a mój kot niezje surowego mięsa!!! Moja mama ma dwa dachowce....... i jedzą naprawde wszystko!!! Kotka skończyła już 20lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak można powiedzieć o wszystkich karmach.... skład jest identyczny! To prawda, że te z zoologicznego są lepsze??? no nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dociekliwapani
słyszałam również, że wiele osób chwali sobie friskies dla kotów niewychodzących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociarka to ja
Jednego kota miałam 12 lat, jadł wsztstko to co my, czyli na obiad ziemniaki z sosem, mięso, gotowane jarzyny, oprócz tego oczywiście wędliny, śmietankę, mleko i torty.... Dostał nowotwór sutka bo wielokrotnie miał młode ale nigdy ich nie odkarmiał bo je usypialiśmy. Któregoś razu powstał z tego taki guzek w piersi po niewchłonietym mleku. Teraz mamy drugiego kota, też ma prawie 12 lat, ale ten od razu były wysterylizowany. Jest wybredny i je wyłącznie gotowe karmy Kitekata, suche i te w saszetkach. Czasem zje jakieś surowe mięso czy wędliny, lecz nie wszystkie lubi. Oba koty to typowe dachowce. Wniosek: trudno ustalic jaka dieta jest zdrowsza dla kota. Wiadomo że koty danych ras mogą byc sczególnie wrażliwe i podatne na niektóre schorzenia. Co do problemów z pęcherzem i nerkami mają je przeważnie kocury kastrowane zbyt wcześnie, zanim osiągną pełną dojrzałośc płciową. Jedno jest pewne: koty nie powinny się żywic wyłącznie surowym mięsem, surowymi jajami czy rybami. Nie każdy kot też dobrze nosi mleko, niektóre dostają od neigo biegunki. Myślę że skoro koty już dawno zostały udomowione raczej ich organizm przystosował się do spożywania tego co dostają od ludzi czyli żywności przetworzonej a nie surowego mięsa, w ich organizmach może brakowac niezbędnych do tego enzymów. Wystarczy zobaczyc jak kiepsko radzi sobie domowy kot z upolowaną myszą czy ptakiem. Złapie owszem, próbuje zjeśc, ale najczęściej kończy się to niestrawnoscią bo nie umie obrac delikwenta z piór i innych takich...Moje koty już po kilku takich polowaniach nauczyły się że nie warto jeśc pierza skoro ryzukuje się tylko wymiotami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sllslslslsl
Purina One. Kite kat, frisikies to ten sam szajs co whiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×