Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość saraaaa W

wybór okapu kuchennego

Polecane posty

Gość saraaaa W

szukam jakieś cichego i w miarę nowoczesnego okapu do mojej kuchni jednak chyba trochę się przeliczyłam bo myślałam że absolutnie nie będę miała problemu z podjęciem decyzji a tu proszę taki psikus bo ja totalnie nie wiem co mam wybrać...pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o l a
ajj nie tylko :P przecież Franke też ma całkiem bogaty asortyment jeśli chodzi o okapy kuchenne (wystarczy wejść na ich stronę żeby się o tym przekonać) a jaką sumką dysponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niami
Franke ładnie wygląda, ale strasznie drogo. Jest dużo tańszych firm. Nie lepiej kupować tańsze? Jak u nich z jakością, opłaca się wydawać tyle kasy? Wiem, że są pralki Miele, które też są drogie, ale nie do zajechania. Jak to wygląda w przypadku Franke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRAŻYNA377
drogo, drogo takie głupie gadanie! masz dwie opcje albo włożyć kasę w coś porządnego i cieszyć się przez lata, albo co kawałek czasu wydawać grosze na jakieś dziadostwo i z całą pewnością to pierwsze po podliczeniu wyniesie cię taniej, do tego zaoszczędzisz zbędne nerwy. Ja z franke jestem zadowolona bo okapik jest naprawdę nowoczesny do tego znakomicie pochłania tłuszcze, opary i te wszystkie zapachy które wydzielają się podczas gotowania czy smażenia więc mogę powiedzieć że jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam zwykłego mastercooka
i wspaniale radzi sobie z wszelkimi osadami, zapachami oczywiście - wymieniam fizelinowy filtr i włączam go przy każdym gotowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skończcie już tę
nachalną reklamę firmy Franke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabica
W moim domu jest bardzo stary okap, chyba z amicy, ale działa sprawnie, więc jest jeszcze z niego pożytek;) Sprawdź sobie stronkę http://ww.electro.pl/. Tam jest mnóstwo sprzetu domowego w przeróżnym wydaniu:) O ile się nie mylę, okapy również mają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia1978
Witam, ten z zebrą jest boski ale znalazłam jeszcze takie z tej serii: http://www.okapykuchenne.pl/cometa-p33740.html http://www.okapykuchenne.pl/manhattan-p33741.html http://www.okapykuchenne.pl/natura_gold-p33742.html ale niestety nie są to okapy wyspowe tylko kominowe Co do marek które wymieniacie to myślę że tak naprawdę nie warto dopłacać, ja mam okap Globalo i jestem z niego bardzo zadowolona. Jest extra cichy i przy tym ma dużą wydajność. A jakością i designem na pewno nie ustępuje np okapom Franke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina1672
Śliczne są te okapy - w jednym z seriali widziałam ten manhattan - cudeńko, ale cena ufff, przerażająca. Ja jak koleżanka mam w domu okap Globalo, model Tenerio 60.4 MAX - ma piękną giętą szybę na boki czarne sterowanie - takie dotykowe :D, ale dość o jego wyglądzie zewnętrznym - najważniejsze jest to że ma super wydajność - extra wyciąga wszelkie zapachy, nic nie wydostaje się dale a przy tym jest bardzo cichy. Ma też czujnik zabrudzenia filtrów aluminiowych -nie trzeba pamiętać bo okap sam przypomni. Naprawdę super urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tora34
Cena faktycznie jest bardzo przystępna a i sam okap wygląda ciekawie - będzie pasował do nowoczesnej kuchni. Nie słyszałam jednak o tej marce, ale natknęłam się na kilka pozytywnych opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No całkiem przyjemny okap, widziała go w jednym ze studiów kuchennych w Wa-wie, ciekawie wygląda, Pani projektant mówiła, że jest spore zainteresowanie tym modelem. Powiedziała, że poleca klientom bo zaufanie, tzn, nie psuje się, nie ma problemu z montażem, jest zawsze na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emotka
może ktoś z czytających przerabiał problem okapu do zabudowy a raczej wkładu okapowego? Ciągle się mówi o szerokości okapów, że okap ma być przynajmniej tak szeroki jak kuchenka a najlepiej szerszy? a co z głębokością? Kuchenka ma zazwyczaj 50-60cm głębokości a taki wkład około 30cm? Czy to wystarcza?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drobi-inka
Z tą szerokością jak kuchenka to nie tak do końca, otóż naj najważniejsza jest moc ciągu, trzeba ją prawidłowo obliczyć i dobrać do kubatury kuchni, można wybrać okap o większej wydajności, używać go na 1 i 2 stopniu wtedy będzie cicho pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina1679
Dorbi-inka ma rację, najważniejsza jest wydajność silnika, a nie powierzchnia ssąca, im większa wydajność tym lepiej, pod warunkiem że głośność nie jest zbyt dużo, max przy wydajności 800m3/h około 60dB - wówczas będziesz mieć pewność że oakp będzie cicho pracował, niestety żaden to zabudowy Ci tego nie zapewni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, potwierdzam, ja mam np. okap nad wyspą okrągły, średnica to oka. 38 cm, kuchnia otwarta na salon... Mimo, ze powierzchnia ssąca nie obejmuje całej kuchenki to i tak okap nie ma problemu z pochłanianiem oparów. Ma mocny wyciąg, wiec para nawet nie zdąży się rozejść po domu. Podobały mi się takie okapy ale obawiałam się właśnie tego, ze zapachy będą uciekać, ale pewna mądra Pani ze sklepu www zapewniła mnie, ze moje obawy są nieuzasadnione, teraz wiem, że miała absolutną rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie śmierdzi
Pamiętajcie że okap nie wciągnie wam wszystkich zapachów! Osobiście w kuchni gdy dużo gotuję na święta i nie chccę zebny zapach roznosił się pod domu (np. ryby jak czasami wtrafi się zbuk czy pies pusci bąka ;]) Wiec kupiłam sobie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=982483762 Moja sasiadka tez jujuż używa gdy przyszła do mniei zauwazyła że nie roznosi się zapach po całym mieszkaniu Polecam osobom co nie luibią zapachu w całym mieszkaniu - o wiele lepszy od briese czy innych odświeżaczy co tylko maskują te inne niechciane zapachyu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariola110
Proszę o zamieszczenie lub przesłanie inf o pochłaniaczu zapachów. Niestety dopiero dzisiaj weszłam na ten temat na forum, a link do allegro jest już nieaktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_lola
Wiecie, zależy co dla kogo ważne. Dla mnie baaaardzo ważny jest design, od sprawdzania parametrów są faceci :D Zdecydowałam się na okap GLOBALO, spory ich wybór jest na www.globalo.pl No i mają w swojej ofercie czarny okap!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym proponowała zajrzeć do magicznej planety. tam pomogą wybrać coś odpowiedniego. wiadomo, że jak nie gotujesz zbyt często to nie potrzebujesz wyciągu o supermocy, natomiast w przypadku ślepej kuchni takie urządzenie jest jak najbardziej wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MebleNierdzewne.pl
Witam, Zapraszam do zapoznania się z naszą aktualną ofertą okapów wentylacyjnych wykonanych ze stali nierdzewnej. Oferta dostępna pod adresem: http://www.meblenierdzewne.pl/okapy-wentylacyjne_m4 Wykonujemy również okapy według indywidualnego zapotrzebowania klienta. Towar dostarczamy na terenie całego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piolun
Ja mogę sobie pozwolić na wydatek góra kilkuset złotych. Czy za taką sumę można kupić już jakiś sensowny okap kominowy? Chodzi o to, żeby nie wyglądał anachronicznie, a do tego był funkcjonalny. Sterowanie sensorowe byłoby miłym dodatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukaj Faberów.
Powinny być już od kilkuset zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remiksak
jak kilkaset złotych to szukałbym w przedziale cenowym 500-600 zł ale lepiej teleskopowy bo one są tańsze a funckjonalnie podobne np OTS 635 I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueswayshoes
Ważne jest przede wszystkim to by okap cicho pracował i spełniał swoją funkcję. Nie ukrywam, że kwestie estetyczne są również ważne. Ja w swojej kuchni mam okap Whirlpool i jestem zadowolonaz tego zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×