Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dagi7

wysokość czynszu

Polecane posty

Gość dagi7

Zamierzam kupić mieszkanie w mieście (dotąd mieszkałam na wsi), przeglądam oferty i oprócz ceny mieszkania biorę również pod uwagę wysokość czynszu. Nie wiem jednak czy wysokość czynszu uzależniona jest również od ilości osób mieszkających w danym mieszkaniu, ale myślę że chyba tak. Co wchodzi w czynsz? Czy w czynsz wchodzi zaliczka na ciepła wodę? Ile średnio płacicie za czynsz i w jakim mieście mieszkacie? Proszę pomóżcie, bo nie chcę popełnić błędu, że kupię tanie mieszkanioe, a potem będę bulić miesięcznie kolosalne sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kefir
Ja mieszkam w W-wie w mieszkaniu spółdzielczo-własnościowym, 54m, 3 osoby. Płacimy 438zł. Do czynszu wliczają się: Eksploatacja podstawowa odpis na konserwacje wywóz śmieci opłata za sieć tv ryczałt swiatło podgrzew.wody-opłata zmienna podgrzew.wody - opłata stała zimna woda i odpr.ściek. co-zaliczka opłata za użytkowanie gruntu podatek od nieruchomości dźwig-konserwacja opłata stała-woda eksploat. fundusz-odpis na remonty centr.f.remont-ocieplenie fundusz remont.dźwigowy. Ufff. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plkjh
a gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plkjh
dokładnuiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kefir
W-wa Targówek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kefir
Zaznaczam, że blok jest 30-letni. Żadne luksusy jednym słowem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alika1
Ja mieszkam w małym miescie - 11 tys., mieszkanie 67m2, cztery osoby, czynsz ponad 400 zł (ale mniej niż 450), nie pamiętam konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja place tak
w miescie ok300tyś. place czynsz 350 zl. 52m2, mniej wiecej te same oplaty standardowe co na gorze, tyle ze śmieci wywóz i wszystkie oplaty uzaleznione od liczby osob-place za 1 choc 2 mieszkaja;) poza tym w tej oplacie wliczona jest zaliczka za ogrzewanie 150zl, i za wode ciepla i zimna, co pol roku albo mi zwracaja, albo ja msuze doplacic roznice. doliczona mam tez oplate za kablowke-5zl(min liczba kanałow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak sobie płacę
63 m kw.-250 zł.4 osoby. Ale my mamy tanio,bo mamy operatywny Zarząd(mieszkanie spółdzielczo-własnościowe) Wywóz śmieci liczy się od osoby,cała reszta,za wyjątkiem kablówki od ilości metrów.Woda-tyle ile zużyjesz,ja mam tylko zimną. Wiem,bo ja to ten Zarząd.A miasto 50.000:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za 64 m własnościowe płace 376 zł do tego woda oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 m2
Mieszkanie 2-pokojowe,50 m2,wlasnościowe, Bydgoszcz - 415 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rany jak drogo
czemu tyle płacisz? To nowy budynek? Ile osób jest zameldowanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djjkk
310-co\zaliczkowo\ podatekod gruntu woda \zimna\+kanalizacja fundusz rem kablówka wywóz smieci osobno płacę prąd -170 telefon stacjonarny ok70 internet-50 TV spłata starego kredytu mieszkalnego 170 miasteczko 40 tys mieszkańców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 m2
Wydaje mi sie to norma :) Mieszkanie nie jest zadluzone, w dodatku jak pisalam - wlasnosciowe. Oplaty zalezne od Spoldzielni Mieszkaniowej: Zadzadzanie nieruchomoscia - ok. 30 zl Utrzymanie i konserw. budynku - ok. 31 zl Fundusz remont. - ok. 78 zl Dzialalnosc spol. - wychowawcza ( :O ) - ok. 2 zl Oplaty niezalezne od Spoldz. Mieszk: Pod. od nieruch. - ok. 5 zl Wieczyste uzytk. gruntow - ok. 4 zl Centralne ogrzewanie - ok. 97 zl Podgrzanie cieplej wody - ok. 47 zl Zimna woda - ok. 61 zl Gaz - 10 zl Smieci - 14 zl Winda - 21 zl Oswietlenie budynku - 7 zl Skrzynki pocztowe przedplata (maja zmieniac) - 4 zl Razem, jak pisalam, ok. 415 zl. Mieszkanie jest w bloku, kilkunastoletnim, na nowym osiedlu. Aha, zameldowane 2 osoby, mimo ze mieszkam sama. Mowicie, ze to drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 m2
Wydaje mi sie to norma :) Mieszkanie nie jest zadluzone, w dodatku jak pisalam - wlasnosciowe. Oplaty zalezne od Spoldzielni Mieszkaniowej: Zadzadzanie nieruchomoscia - ok. 30 zl Utrzymanie i konserw. budynku - ok. 31 zl Fundusz remont. - ok. 78 zl Dzialalnosc spol. - wychowawcza ( :O ) - ok. 2 zl Oplaty niezalezne od Spoldz. Mieszk: Pod. od nieruch. - ok. 5 zl Wieczyste uzytk. gruntow - ok. 4 zl Centralne ogrzewanie - ok. 97 zl Podgrzanie cieplej wody - ok. 47 zl Zimna woda - ok. 61 zl Gaz - 10 zl Smieci - 14 zl Winda - 21 zl Oswietlenie budynku - 7 zl Skrzynki pocztowe przedplata (maja zmieniac) - 4 zl Razem, jak pisalam, ok. 415 zl. Mieszkanie jest w bloku, kilkunastoletnim, na nowym osiedlu. Aha, zameldowane 2 osoby, mimo ze mieszkam sama. Mowicie, ze to drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52m2 2 pokojowe:ok. 320zł (zameldowana jedna, mieszkają 2 osoby) eksploatacja: 73zł odpis na remonty 46zl gaz 5zl (niezależnie od zużycia, od osoby) wywóz śmieci- 4zl opłata stała 2,5zl pakiet podstawowy TVK 4,6zl ochrona osiedla 1,6zl zimna woda:14zl (zaliczka) ciepła woda:12zl (zaliczka) ogrzewanie 150zl(Zaliczka) + ubezpieczenie 7,5zl do tego dochodzi mi tylko rachunek za prąd( 30zł) i za net.(60zl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalamido99
Gdańsk,41 m2,własnościowe,2 osoby -latem 150 zimą 250 zł, w cenę wchodzi wszystko oprócz prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to okropne
Ja mieszkam w mieszkaniu własnościowym - 50m2 i płacę 200 zł na miesiąc a do tego miedia wg. zuzycia. W sezonie grzewczym dochodzi co rowniez według zuzycia ok. 100-150 zł/m-c. Wszystkie opłaty w czynszu naliczane sa wg. powierzchni a nie według osób. Mieszkam w mieście 130 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to okropne
aha i jeszcze podatek od nieruchomości musze oplacac sama ok. 50 zł na rok, ale to zależy od miejscowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurek
A czy za swiatło na klatce schodowej itd. Też płacą lokatorzy? Jest to wliczane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak sobie płacę
Prąd administracyjny jest wliczony w tzw. opłatę eksploatacyjną,tak jak i woda np.dp podlewania trawników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na śląsku
kefir, nie wierzę ze w W-wie są takie niskie czynsze, ja na Sląsku za 52 m2 placę 400zł bez 2 zł, i to tylko sam czynsz , woda osobno, prąd , gaz itp. osobno, dochodzi do 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak sobie płacę
Wiele zależy od tego czy spółdzielnia(np)jest molochem czy jest mała.Jeśli to wspólnota,to w jakim stanie jest budynek.A wszystko zależy od sposobu zarządzania.Niezależną opłatą jest:podatek od nieruchomości(ustala go Urząd Miasta),woda(cenę ustala Rada Miasta),a już śmieci i owszem-można znaleść firmę tańszą.Ubezpieczenie-też można wybrać ofertę.No i oczywiście ogrzewanie.Dużo niższe koszty są wtedy gdy ma się swoją kotłownię.Reasumując-trzeba tworzyć małe spółdzielnie lub wspólnoty i wybrać taki Zarząd,który będzie dbał o interesy lokatorów.I pilnować na co wydają pieniądze.Ze swojej strony powiem tylko,że albo-albo.Albo się płaci i wtedy można dbać o budynek i otoczenie,albo mało płaci i czeka kiedy się zawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak sobie płacę
Acha,Kurek.Tak naprawdę płacisz za wszystko.Za naprawę domofonu,zepsuty zamek w drzwiach,wybitą szybę.Oraz:fundusz reprezentacyjny,kawkę,herbatkę i obiadek Zarządzającego:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabeelka
Małe miasteczko na mazurach, 50m, bez prądu i wody. W mieszkaniu 3 osoby - 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość q1w2e3r4t5
odświeżam temat, ile płacicie za czynsz, ile osób mieszka, jakie miasto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prywatną kamienica 3 osoby 1050 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okolice Warszawy.750 zł jedna osoba zameldowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
675 Poznan 1. Osoba, własnościowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×