Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasia 22

wystroj wnetrz- pomoge

Polecane posty

od kilku lat zajmuje sie urzadzaniem i projektowanniem wnetrz chetnie pomoge tym, ktorzy planuja wlasnie remont, sa w jego trakcie lub chca \" odswierzyc \" swoje mieszkanie . pozdrawiam bardzo serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jala
witaj jak ladnie kolorowo i tanio urzadzic kacik malucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram odpisac sie jutro , dzis niestety wysiadl mi tlen a w tej chwili pewnie juz spisz... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile za projekt pytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolu- kacik dla maluch :) wszystko zalezy od wieku i upodoban pociechy :) ale im kolorowiej tym weselej . na forum \"dyskusja ogolna\" jedna z dziewczyn poprosila, zeby pomoc jej wlasnie w urzadzeniu calego pokoju , szkoda , ze nie podalas wiecej danych o tym kaciku , ale takie uniwersalne typy to: - zawsze bierz pod uwage , ile dziecko ma lat, jesli jest male staraj sie wybierac mebelki o zaokraglonych kantach, - na podlode pod biurko, czy stolik do malowania mozezs polozyc jakas kolorowa wykladzine, latwa do zmywania - pomysl nad jakims ciekawym sposobem na trzymanie zabawek ( kolorowe kosze, pudelka, mozesz rowniez zawiesic na scianach \" torby podrozne i w nich trzymac zabawki.. wszystko zalezy od fantazji, - dobierz ciekawe , kolorowe ( dla malych dzieci \"NIE-kudlate\" tkaniny, kacik zrobi si ebardziej kolorowy, a ty nie bedziesz sie martwic o bezpieczenstwo - dolna czesc sciany mozesz polmalowac bardziej intensywnym kolorem - nie bedzie na nim tak bardzo znac odciskow raczek, czy przypadkowych :) pociagniec kredka, -jesli twoje dziecko lubi rysowac po scianach zawies na niej duzy blok rysunkowy , by moglo bezkarnie tworzyc, - pomocne sa tablice do przypinania obrazkow itp , ( zawsze to lepiej wyglada niz oblkejona tasma sciana:) - przygotuj ramki lub miejsce w ktorym bedziesz mogla zawieszac wszystkie obrazki namalowane przez maluch , bedzie sie w ten sposob czul doceniony , a obrazki w kolorowych ramkach wygladaja bardzo ladnie i zachecaja do dalszego tworzenia malych dziel sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia F
Kochana Kasiu! Jestem w trakcie wymiany kuchni. Mieszkam w starej 110 letniej kamienicy z baaardzo wysokimi pomieszczeniami - 340 cm. średnio doświetlonymi. Przez ostatnie 7 lat kupowałam sprzet wolnostąjący, na moje nieszczęście w kolorze białym bo najtańszy: piec centralnego ogrzewania, zmywarka, lodówka, zamrażarka, mikrofalówka, miksery, roboty kuchenne itd... Teraz mam dylemat jak ukryć je w zabudowie kuchni którą chciałam mieć kolorową. Czy jestem skazana na biel? Jeśli tak, to jak ją ciekawie połaczyć? Jak dobrać kolor ścian, kafelek zarówno na ścianę jak na podłogę? Chciałabym, żeby kuchnia była ciepła i przyjazna otoczeniu :) Zaznaczam, że okna są w kolorze rudym. Drzwi do kuchni również. Co radzisz? Z góry bardzo dziekuję za życzliwość. Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy jaki kolor chcialabys aby byl wiodacy w twojej kuchni. ja mialam bardzo podobny problem, z tym ze moja kuchnia jest bardzo kolorowa, ma zolte sciany, niebieskie i zielone dodatki, zoly stol i czerwone krzesla :) , aby troche zakamuflowac biel lodowki uzylam duzych magnesow , na ktore nakleilam kolorowy, samoprzylepny winyl :) a kuchenka - kilka kolorowych sciereczek i pomoglo... postaram sie rowniez pomoc i tobie i trafic w twoj gust , musisz mi tylko napisac cos wiecej o tej kuchni ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze jedno pytanie w jakim \"stylu\" urzadzone jest twoje mieszkanie? cala biala kuchnia to raczej dosc \" nowoczesne wnetrze\" :) i nie wiem czy bedzie pasowac do koncepcji calego domu. ale mozna sprobowac polaczyc kolory bialy-niebieski, bialy- czerwony, bialy - zolty ( - czerwony ) - wszystko zalezy od tego jak ty sobie ta kuchnei wyobrazasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia F
Kasieńko, już piszę o moim guście :) Nasze mieszkanie jest urządzone w zdecydowanych kolorach. Salon ma meble w kolorze gorzkiej czekolady z srebrem i szronionymi szybkami tudzież lampami i kinkietami. W rogu narożna wiśniowa kanapa. Ściany wanilia, łacznie z syfitem, bo w tak wysokich pomieszczeniach wygląda to korzystnie. Jedna ściana w salonie jest zielona. Na jej tle ustawiłam stół z krzesłami o waniliowych siedziskach. Zasłony w czerwone kwiaty z zielonymi listeczkami na srebrnych karniszach. Dorzuć elementy wikliny w ramach ozdób itd. Kształty geometryczne. Na podłodze panele lekko rudawe w cieniutkie czekoladowe słoje, ale baaardzo delikatne. Ogólnie bardzo nam sie podoba a gościom wprost straszliwie :D Kuchnia ... bo o nią mi chodzi w tym poście, ma być w podobnym stylu czyli nowoczesność, prostota kształtów i wyrazisty kolor, który dominuje, ale nie tłumi charakteru mieszkańców : 30 latków z 6 letnia córą i psem o wdzięcznym imieniu Szeryf :) W przeciwieństwie do bardzo dobrze oświetlonego salonu, kuchnia jest nie dość, że stosunkowo mała to jeszcze ciemna z racji mieszczącej się oficyny widocznej z jej okien. Jednym słowem wiem co sasiadka gotuje co dnia :) i tego nie zmienię. Zmieniamy wszystko poza wyburzaniem ścian które wyrównamy płytami kartonowo - gipsowymi. Przecierki nie wchodza w grę. Poza tym kształtować możemy ją dowolnie. więc wszystko zależy od Twojej inwencji. Dodam tylko, że wejście do niej jest z korytarza prowadzącego do drzwi wejściowych, który zamierzamy częściowo pokryć kafelkami, ale z tym też pewnie wkrótce się do Ciebie odezwę. Czekam na Twoje pomysły. Buziaczki Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia F
Kasieńko, już piszę o moim guście :) Nasze mieszkanie jest urządzone w zdecydowanych kolorach. Salon ma meble w kolorze gorzkiej czekolady z srebrem i szronionymi szybkami tudzież lampami i kinkietami. W rogu narożna wiśniowa kanapa. Ściany wanilia, łacznie z syfitem, bo w tak wysokich pomieszczeniach wygląda to korzystnie. Jedna ściana w salonie jest zielona. Na jej tle ustawiłam stół z krzesłami o waniliowych siedziskach. Zasłony w czerwone kwiaty z zielonymi listeczkami na srebrnych karniszach. Dorzuć elementy wikliny w ramach ozdób itd. Kształty geometryczne. Na podłodze panele lekko rudawe w cieniutkie czekoladowe słoje, ale baaardzo delikatne. Ogólnie bardzo nam sie podoba a gościom wprost straszliwie :D Kuchnia ... bo o nią mi chodzi w tym poście, ma być w podobnym stylu czyli nowoczesność, prostota kształtów i wyrazisty kolor, który dominuje, ale nie tłumi charakteru mieszkańców : 30 latków z 6 letnia córą i psem o wdzięcznym imieniu Szeryf :) W przeciwieństwie do bardzo dobrze oświetlonego salonu, kuchnia jest nie dość, że stosunkowo mała to jeszcze ciemna z racji mieszczącej się oficyny widocznej z jej okien. Jednym słowem wiem co sasiadka gotuje co dnia :) i tego nie zmienię. Zmieniamy wszystko poza wyburzaniem ścian które wyrównamy płytami kartonowo - gipsowymi. Przecierki nie wchodza w grę. Poza tym kształtować możemy ją dowolnie. więc wszystko zależy od Twojej inwencji. Dodam tylko, że wejście do niej jest z korytarza prowadzącego do drzwi wejściowych, który zamierzamy częściowo pokryć kafelkami, ale z tym też pewnie wkrótce się do Ciebie odezwę. Czekam na Twoje pomysły. Buziaczki Basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu masz moze jakis komunikator, byloby nam latwiej do siebie pisac , a jak nie to napisz mi maila na tlen np. podaj mi jeszcze wymiary kuchni :) i z jakimi pokojami sasiaduje :) moze sprobowac kontynuowac kolorystyke czerwien, zielen i biel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia F
Mój numer gg:1364798 Rozkład mieszkania: 82 m2, na planie kwadratu. Trzy pokoje z kuchnią, łazienką i długim wąskim korytarzem z którego wchodzi się do każdego z pokoi. Może bardiej obrazowo: otwierasz drzwi wejściowe, po prawej stronie drzwi do łazienki w kształcie jamnikowatym. Kolejne drzwi to własnie drzwi do kuchni. Na końcu korytarza, na wprost drzwi wejściowych drzwi do sypialni które chcemy zamurować i postawić tam na postumencie współczesną podświetlaną fontannę. Po lewej stronie od drzwi wejściowych drzwi do pokoju córki który jest już urządzony w stylu makx kolorowym :D i na przeciwko drzwi do kuchni - drzwi do salonu. Napewno zastanawiasz się gdzie będą drzwi do sypialni skoro chcemy je zamurować. Postanowiliśmy wybić je właśnie w kuchni, żeby nikt nam niepotrzebnie nie właził z butami do pokoju biegnąc przez ten długaśny korytarz :D Wszystkie drzwi w ramach oszczędności miejsca są przesuwne, chowane w ścianach. Podsumowując. Kuchnia jest kwadratowa ale ma dwie pary drzwi : wejściowych do niej plus drzwi do sypialni. Do tego nalezy dorzucić okno z niskim parapetem na 3 ścianie, więc pozostaje do urządzenia fragment ścian , a tam gdzie okno to chyba tylko stół z krzesłami bo więcej się nie zmieści. Uffff ... ale się rozpisałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planuje zmienić przedpokój ale nie bardzo wiem jak. Jest prostokątny długi, wąski I ciemny. Jak go poszerzyć i rozjaśnić ? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przedpokoje to udreka , zazwyczaj sa dlugie i nie bardzo wiadomo co z nimi zrobic, a moze sprobojesz pomalowac go w dwa odcienie tego samego koloru laczac je np pod skosem:) albo zawiesic kilka luster :) wszystko zalezy od tego jaki masz gust :) jednak zastanow sie jakie chcesz zeby to pomieszczenie spelnialo wlasnosci czy ma byc tylko \"wejsciem \" czy rowniez beda ta jakies szafkinp na ubrania pozdrawiam bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój przedpokój nie może być tylko wejśćiem. Na jednej z dłuższych ścian są szafki do samego sufitu oklejone tapetą a na przeciwko jest ubikacja, zeby przejść z jednego pokoju do drugiego lub z pokoju do łazienki musze przejść przez cały pokój. Myślalam o tym aby były dwa odcienie w jednym kolorze , ale myślałam tez o dwóch różnych kolorach na dłuższych ścianach jaśniejszy (zeby poszerzyć) a na pozostałych ciemniejszy zeby skrócić, ale nie wiem co to mają być za kolory zeby pasowały do reszty myślałam o żółtym ale taką mam juz kuch nie i nie wiem ze to by pasowało pokoje mam białe a łazienke ciemno zieloną, nieche tego robić zbyt kosztownie bo mieszkanie jest wynajmowane. Pozdrawiam i dziękuje za porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nie maluj przeciwleglych scian roznymi kolorami ( to zazwyczaj optycznie skraca pomieszczenia :) o co bys powiedziala o jakims ciekawym i jasnym odcieniu brazu ( i moze o 2 lub 3 tony ciemniejszym - moglabys pomalowac sciany tym jasnym ( nie wiem jak wyglada ta tapeta ale moglabys pomalowac tym samym kolorem rowniez szafki , a tym nieco ciemniejszym zrobic cos w stylu \"listewki\" na karzdych drzwiach , jesli natomiast chcialabs uzyc dwoch kolorow mozesz sprobowac np jasnego i cos w rodzaju \"rdzawego\"brazu. bardzo ciekawie moglyby wygladac malutkie, kwadraciki i prostokonty nachodzace na siebie ( jasniejszce i ciemniejsze ) jesli chodzi o rodzaj farby poradz sie jakiegos specjality w sklepie:) on ci pomoze dobrac cos co nie bedzie wymagac wielorazowego nakladania na sciane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirelka
Cześć Kasiu! Chętnie skorzystam z twojej pomocy. Zamierzam przeprowadzić mały remoncik w pokoju dziecka (1,8 m-cy). Napiszę do ciebie na priva. Beata Proszę o jakieś namiary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ines-1977
Droga kasiu 22 :) Jak wspaniale, że jest ktoś taki jak Ty! :-) Ja oczywiscie też po poradę. Chodzi mi mianowicie o kolory w sypialni. Pomalowaliśmy ściany na pomarańczowo(sufit biały), meble w sypialni to: na jednej całej ścianie szafa wnękowa(dł. ok 3,2 m) ze wstawioną w 1/3 wysokości szybą "mleczną" ,zakończona biurkiem(1,2 m)- Wszystko w okleinie w kolorze podobnym do klonu(tzn. jasne), na przeciwnej scianie stoi łoże małżeńskie(160/200) z bocznymi szafeczkami. Łoże jest w kolorze wiśnia primavera, szafeczki tez tylko mają szuflady w kolorze klon (http://www.brw.com.pl/ - zestaw sypialniany fantazja). Rozkład pokoju jest nastepujacy: na przeciwko wejścia ściana z dużym oknem, po lewej od wejścia ściana z szafą i biurkiem po prawej łoże i szafeczki. W planach mam kupienie kapy na łoże, jakiś firaneczek czy zasłoneczek, chodniczków, może jakieś pastele na ścianę. Chciałabym abyś mi doradziła, jakie kolory i wzory mam dobrać do takiego wnętrza. Lubię jak w mieszkaniu jest dużo światła i przestrzeni. Co byś mi zaproponowała. Z góry dziękuje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobot
mam sypialnię 2, 2 x 5 m. okno i drzwi na krótszych ścianach. łóżko, szafa, szafki nocne muszą być. kolor wybraliśmy kogel-mogel. jak ustawic meble? co na ściany? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inga -1977 mi osobiscie bardzo podoba sie zestawienie pomaranczowy- fioletowy - ale do tego trzeba byc w 100% przekonanym :) w kazdym razie jest to kolor bardzo kontrastowy i nadaje wnetrzu charakter jesli jednak nie za bardzo lezy ci na \"sercu\" fioletowy mozesz sprobowac z \"cieplymi brazami\" lub \" jasna, spokojna zielenia\" ciekawie z pomaranczem wyglada rowniez zolty :) dodatki no coz : poddam ci kilka pomyslow w formie linkow, zebys mogla mniej wiecej zobaczyc o czym mowie:)wiec nie bedzie zamieszania- ale pamietaj ze to tylko pomysly i nie musisz tego odtwarzac. http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=19&productId=40785&langId=-27&parentCats=10109*10242- swiece sa zawsze bardzo dekoracyjne :) i nie tylko..... warto je kupowac http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=19&productId=10922&langId=-27&parentCats=13716*13721 - takie male lusterka rozjasniaja pokoj , sa dosc ciekawym \"elementem na scianie \" a do tego ich ramki mozna pomalowac na taki kolor na jaki sie zdecydujesz - co do dodatkow http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=19&productId=16082&langId=-27&parentCats=13716*13721 - kilka takich tworzyloby element dekoracyjny nad \"glowa\" lozka - powiesic mozna je poziomo, pionowo lub nawet ukosnie :) http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=19&productId=17583&langId=-27&parentCats=10111*10270 - takie lampki postawione na podlodze rozswietla wnetrze w niepowtarzalny sposob - idealne na romantyczne wieczory zaslony i pled, czy jakies dekoracyjne poduszki, mozesz dobrac rowniez w kolorze \"dodatkow\" i wiesz co mi wlasnei do glowy wpadlo- a co bys powiedziala na zielone i brazowe dodatki- powinny swietnie pasowac do tych mebli i w \"glowie\" lozka zrobic samej dekoracje :) troche bedzie to pracochlonne, ale moglabys sprobowac zrobic dekorace z galezi ( moga byc sztuczne ) takie wysokie do sufity, rozwidlajace sie , wystajace z zaglowia .... no nei wiem tak mi wlasnie do glowy wpadlo ... meble, ktore masz sa tak ladne ze wzroy, ktorych moglabys uzyc to albo \"natura\" albo totalna awangarda :) jak sie dobudze bardziej , a ty mi powiesz co o tym sadzisz i na jakis \"styl\" , kolor czy droge dekoracji sie zdecydujesz zaczniemy myslec o detalach i juz konkreteach pozdrawiam kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobot >> nie bardzo mam jak wyslac ci jakis rysunek czy cos. ja bym postawila centralnie lozko i jakos wtedy pomyslala z reszta mebli :) nie znam ich wymiarow , no ale jak podasz mi wiecej szczegolow to postaram sie cos wymyslic i podrzucic jakis pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, jakie kolory ścian najlepiej pasują do pokoju nastolatki (11lat). Pokój to typowy tramwaj: długi i wąski (2m x 4,8m). Jest ciemny, bo okno wychodzi na północ. Jak go rozświetlić? A może specyficzne oświetlenie?Tylko jakie?Muszę jeszcze dokupić nowy tapczanik (narazie ma biurko, komodę,regał na książki i szafę).Nie mam pojęcia jak to wszystko pomieścić żeby ładnie wyglądało w tym \"tramwaju\".. Prosze o jakies rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, jakie kolory ścian najlepiej pasują do pokoju nastolatki (11lat). Pokój to typowy tramwaj: długi i wąski (2m x 4,8m). Jest ciemny, bo okno wychodzi na północ. Jak go rozświetlić? A może specyficzne oświetlenie?Tylko jakie?Muszę jeszcze dokupić nowy tapczanik (narazie ma biurko, komodę,regał na książki i szafę).Nie mam pojęcia jak to wszystko pomieścić żeby ładnie wyglądało w tym \"tramwaju\".. Prosze o jakies rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza_24
Hej Kasiu! A ja z moim ukochanym otrzymaliśmy mieszkanko, jednak całe jest do remontu. Kuchnia ok 10m, łazienka gdzies tyle samo, 3 pokoje- 2 duże ok.25 metrów i jeden podłużny ok 15. No i korytarz. mieszkanie jest dość jane, bo są duze okna. Jeśli masz jakieś pomysły to byłabym wdzięczna za podpowiedx. Ja myślałam o bordowym korytarzu z podwieszanym sufitem ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jeden pokój chcemy mieś dzienny, drugi sypialnia a ten najmniejszy - komputer , ksiązki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfia_mamo faktycznie bardzo waski i dlugi jest ten pokoj :) nie wiem jakie zainteresowania ma twoja cora , ale tak pomyslalam sobie ze moze fioletowy :) to znaczy jedna sciana , reszta biale albo jedna pomalowac pod skosem na rozowo ... sama nie wiem duzo kolorowych dodatkow - niebieskie, rozowe, purpurowe, fioletowe - dziewczynki lubia rozowy kolor- zazwyczaj - a zeby rozjasnic go zawsze mozna zamontowac jakies ciekawe oswietlenie typu punktowe lub jesli masz jakies stare zyrandole to male odnoweinie ich np. malymi krysztalkami ( oplec nimi po prostu zyrandol ) sama nie wiem , bo ciezko tak mowic bez obejrzenia np. mebli. no ale to nic . zawsze mozesz napisac do mnie na maila jakby co :) pozdrawiam - kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izo nie wiem jaki jest wasz gust wiec ciezko tak na sucho... jesli napiszesz cos wiecej postaram sie pomoc ( mozesz pisac na maila wnetrza@buziaczek.pl) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×