Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anka szklanka pur blanka

ZAMIAST KOSTEK ROSOłOWYCH CO???pytanie do wege

Polecane posty

Gość anka szklanka pur blanka

co stosujecie zamiast kostek rosołowych które jak powszechnie wiadomo nie są zbyt zdrowe a nawet można zaryzykować stwierdzenie że są bardzo niezdrowe poprzez zawarte w nich glutaminian sodu i rybonukleotydy: inozynian sodu i guanylan sodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka szklanka pur blanka
tak ale jakimi przyprawami bardziej wymusic smak zupy np grzybowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ęą
grzybami suszonymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj warzywa por seler marchew pietruszke cebule i ewentualnie sos sojowy zanmiast maggi mozna tez zabek czosnku ;) a z przypraw ja daje do rosolu sol ziolowa ziele angielskie lisc laurowy szczypte papryki i odrobine lubczyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lody pistacjowe
o ile sie orientuje sa takie mieszanki organiczne -bio bez tych dodatkow, rozgladaj sie po rossmanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w ogole nie uzywam kostek
rosołowych, nie lubie tez zup na wywarach miesnych. grzybowa jest pyszna ze smietana ( pieprz i ol do smaku).Oczywiscie włoszczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lody pistacjowe
gotowanie zup na bulionie moze sie zakonczyc osteoporoza, a ta jest nieuleczalna, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iljona17
ja gotuje zupy na WODZIE. dodaje ziol swiezych i swoich warzyw z ogrodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakich ziół najczęściej
używacie ? Zawsze mam z tym problem.. :-) W jakie powinnam się zaopatrzyć ? Które zioła do rosołu ? Które do pomidorowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jasny szmelc
zaden problem, uzywasz takich ziol, jakie ci smakuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jasny szmelc
poprobuj sama, poczytaj przepisy, na to nie ma zadnych sztywnych regol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana śmietana
no wlasnie są sztywne reguly zeby pomidorowa smakowala jak pomidorowa ,jak wiadomo przyprawy potrafią wyciągnąc smak potraw i to ze przyprawa jest dobra do grzybowej to nie koniecznie do pomidorowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchnia to nie apteka poza tym kazda rodzina ma swoje smaki i jeden dodaje lubczyku do pomidorowej, drugi w zyciu by tego nie zrobił jak chcesz, to wertuj ksiązki kucharskie, tam są dokładne, aptekarskie przepisy jak masz smak i trochę polotu, gotuj sama i szukaj swoich ulubionych smaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam starą ale sprawdzoną
Kuchnię Polską masz tam przepisy "bazy" do większości jadanych w naszym pięknym kraju potraw, wytłumaczone jak zrobić, a i wiele nowego można sie nauczyć. Dla mnie większość tych przepisów jest do zmodyfikowania, bo lubię lżej i nie lubie monotonii w kuchni. Ale jako podstawa wiedzy kucharskiej jest wg mnie cenna :) PS. Całkiem niedawno nawet nauczyłam się pozbawiać kurczaka kości, też dzięki Kuchni Polskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam starą ale sprawdzoną
i w tej książce kucharskiej nie ma nawet wzmianki o kostkach rosołowych, wegetach i przyprawach do.. do odoby wyżej: może za często jesteś na kafe, skoro tak cię tu wiele rzeczy drażni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smak przedszkolnej pomidorowej pamiętam do dziś :D sekret to -> liście selera i to duuużo ;) rosół to słodycz czyli więcej marchwi w stos. o reszty warzyw und krojona w cienkie plasterki podpalona cebula und natka pietruszki sekret krupniku to lubczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za różnica co napiszesz
akurat niespodzianka w przypadku "słodyczy" zupy - daje ją korzeń pietruszki :) marchewka w dużych ilościach sprawia że zupa jest mdła poza tym sprawdzona rada mojej babci: do zupy pod koniec gotowania dać szczyptę cukru - wspaniale łączy smaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie o rosol do vege ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sobie nie wyobrazam zupy
bez kostki czy wegety, chyba ze gotuje zupe na kosci czy miesie to wtedy nie dodaje albo dodaje odrobine do smaku, oczywiście wszystko gotowane z warzywami. Chemia moze ale co z tego? codziennie jemy chemie, slodycze ktore uwielbiacie to tez chemia albo mieso ze sklepu czy tez maslo tez jest nafaszerowane chemia wiec nie przesadzajcie. Jak gotujecie na samych warzywach zupe to musi byc niedobra i bez smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to z tego, że dbamy o swoje zdrowie - w naszych możliwościach, czyli nie używamy chemii tam, gdzie nie jest to absolutnie konieczne vegeta i kostki rosołowe nie sa absolutnie konieczne w kuchni chyba, że ktoś nie ma zupełnie smaku albo jest wyjątkowo leniwy i nie chce mu sie normalnie gotować, to bez kostki ani rusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktos kto jada kostki i vegete
to ma zaburzenie smaku i nie czuje. wywar z warzyw bez miesa ani kosci ma wyrazny smak warzyw. Przyprawy typu vegeta zabijaja prawdziwy smak potraw nie mowiac juz o tym co robia z naszym organizmem......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lody pistacjowe
gotuj dania w szybkowarze, wtedy nie bedziesz potrzebowala tylu przypraw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja jestem
Ostatnio oglądałam rewolucje na talerzu w tvn style i tam te kobietki podały fajny sposób, rosół nalewamy do pojemnika na lody i zamrazamy i otrzymujemy naturalne kostki rosołowe rzecz jasna bez chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indiana masalaaaaaaa
ja odkryłam niedawno, że w tych sklepikach ze zdrową żywnością są takie kostki(bez chemii całkowicie) - gotuje w nich kostkę sojową oraz zupę. Jest też tak taka w proszku(dużo tańsza ale też ok) tylko teraz ejstem w pracy i nie pamiętam jak się nazywają dokłądnie:( ale jak wejdziesz do takiego sklepiku na pewno znajdziesz. Poza tym przyprawa coś tam masala chyba indiana masala albo jakos tak.....jest super...dodaję ją do wszystkiego:) tylko że to już nie jest kostka rosołowa a przyprawa po prostu:P do spaghetti, zupy, sałatek, zamiast tych wszystkich sosów kupnych np do sałatek, to daję te przyparwe plus kilka innych i jest całkiem ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indiana masalaaaaaaa
to ja jestem - to w jaki sposób jest bez chemi, skoro jset to zamrozony rosół, a ten rosoł wcześniej musiałjakoś powstać, prawda??:D na mięsie albo na kostkach rosołowych, no chyba ze na warzywach, no ale wtedy już wiemy jak ugotywac rosół bez chemii :) może nie zrozumiałam, tego co chciałaś przekazac - jak tak to soryy, ale z tego co zrozumiałąm, to błędne koło:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barlinka
odświeżam, nieco temat, ostatnio natrafiłam na bulion krakusa, rewelacyjny jako baza do zup, bez wzmacniaczy smaku, zupa wychodzi na nim dużo bardziej naturalna, smakuje dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikando
sama się zaciekawiłam tymi bulionami krakusa, i w sumie ostatnio sprawdziłam skład w sklepie. ku mojemu zaskoczeniu i te warzywne i drobiowe mają bardzo przyjazne składy! bez tej całej tablicy mendelejewa, konserwantów, wzmacniaczy smaku. myślę, że fajna opcja na zdrową i szybką zupkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polarissza
Ja też nie kupuje kostek rosołowych bo zawierają sama sól z jakimś łojem . Gotuje rosół sama albo po prostu ten bulion używam krakusa. Jak nie mam czasu i muszę mieć obiad na szybko to dobra alternatywa dla rosołku i sosów. Ostatnio kurczaka na ryżu piekłam z tym bulionem. Pycha wyszedł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×