Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Loczek80

Żywność ekologiczna

Polecane posty

Witam, Mam do Was pytanie: czy kupujecie żywność ekologiczną? Jeżeli tak, to jak często i dlaczego? Jeżeli nie - to też dlaczego? Interesuje mnie to, ponieważ sama zaczęłam bywać w tego typu sklepach i kupować przeróżne przysmaki. Przyznam nawet, że na mnie żywność ekologiczna zrobiła dobre wrażenie. Pozdrawiam wszystkich - Loczek80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyglądać się będę z ciekawością odpowiedziom na Twoje pytanie, Loczku, aczkolwiek sama się tu nie wypowiem. Jestem producentem zdrowej żywności i ciekawi mnie, co też odpowiedzą eko-konsumenci... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasem kupowałam. Większość produktów bardzo smaczna - niestety również zbyt droga jak na moją kieszeń. Ale raz w czas pozwalam sobie na zdrowe szaleństwo ;) A kupowałam dla tego bo lubię takie jedzenie, w marketach nie znajdziesz takiego smaku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odpowiem, że bardzo rzadko, bo... ciężko znaleźć :( Niby mieszkam pod miastem stołecznym, ale jakoś w sklepach, w których kupuję (wcale nie takich małych) nie bardzo są takie produkty. Ostatnio znalazłam mąkę żytnią razową z ekologicznego gospodarstwa - trochę przypadkiem ale z chęcią nabyłam. Myślę, że jakby w każdym większym sklepie było \"eko\" stoisko, to taki konsument jak ja by miał większą szansę. A kto ma czas i chęci stale wpadać do \"zdrowej żywności\" po część zakupów, a do zwykłego sklepu po resztę? Jest jeszcze dodatkowy aspekt, że niektóre \"ekologiczne\" produkty, wg \"tradycyjnych\" receptur mają to tylko wymalowane na etykiecie :( a w środku rozmaicie. Z drugiej strony wiele rzeczy to rzecz gustu - w różnych regionach różna tradycja i ciężko kupić dokładnie ten smak, który pamiętamy z dzieciństwa ;) Ale żeby nie malkontencić, to na pewno się coś ruszy. Ja osobiście marzę o czasach, kiedy można będzie nabyć sok malinowy czy wiśniowy bez aronii, soku z jabłek, kwasku cytrynowego itp. Niech swoje kosztuje, ale będzie tym, czym powinien, a nie jakąś mieszanką, która koło malin stała... i tak dalej (chlebek, smalczyk, jajka, serek...) Cześć farmerko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odgrzebuję starowidło
Farmerko, może tu zajrzysz :) Chciałam Cię spytać czy certyfikaty w PL dają konsumentowi pewność, że żywność jest faktycznie ekologiczna? A może są różne certyfikaty, bardziej i mniej wiarygodne? Żywność eko jest droższa od ich zwykłych odpowiedników, i czasem zastanawiam się na ile faktycznie opłaca się w nią inwestować... I tylko ktoś kto zna temat od wewnątrz może to ocenić... Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kupuje bo za drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Otóż potencjalny nabywca musi uważnie czytać etykiety - produkty muszą mieć nazwę i numer jednostki certyfikującej oraz numer certyfikatu nadany przez w/w jednostkę. Bez tych dwóch b. ważnych informacji sprawa dyskusyjna :( Poza tym mnóstwo nieuczciwych producentów , kolokwialnie mówiąc , "jedzie" na popularnych przymiotnikach typu "BIO", "EKO" . Konsument niezorientowany da się złapać na ten haczyk. Z certyfikatem nie ma to nic wspólnego :( W Polsce jest kilka jednostek certyfikujących prowadzących kontrole rolników i przetwórców ekologicznej żywności. Tu jest aktualna lista : http://www.rolnictwoekologiczne.org.pl/13_150.html I z tego co mi wiadomo, procedury kontrolne są wszędzie takie same. Nieuczciwi ludzie są jednak wszędzie - tu jak zwykle pieniądze grają główną rolę. Słyszałam o pewnych "przekrętach" dotyczących jajek ekologicznych - o dziwo, nie rolnik w tym maczał paluszki, a zupełnie nie związany z produkcją ekologiczną zakład pakowania jaj . Ale raczej nie chcę tu o tym pisać... Sama rozumiesz :( Najlepiej zaopatrywać się bezpośrednio u producenta, ewentualnie w małych sklepach z ekologiczną żywnością - tam, gdzie sklepikarz ma "żywy " kontakt i z rolnikiem i z konsumentem . No i dba o renomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No czesc, teraz ja dam odpowiedz. Mam ogrod warzywny wiec warzywa w zasadzie nie kupuje, uprawiamy je dosc ekologicznie, opryski stosujemy tylko na ziemniaki i pomidory przeciw choroba, mamy tez kury wiec obornik laduje na grzadkach tak tez i kompost. Mleko kupuje prosto od rolnika, za pomoca farmerki robie sama sery i deserki mleczne. Mieso kupuje od rolnika od razu pol lub cwiartka swini. Nie oznacza to, ze nie chodze do sklepu i nie kupuje mleka lud miesa. Miod kupuje na targu lub w dziale supermarketu ale nie eko a fair. Pewne organizacje noprofit chca by zamiast pomocy humanitarnej dla trzeciego swiata dac tam producentom cene za produkty, ktara jest w stanie ich utrzymac. Jest to moze nie calkiem eko, ale mysle, ze jezeli dostajesz za towar cene nizsza jak cena produkcji to i tak jest cos nie tak. Pieke sama chleb moze nie eko ale i tak jestem dumna i zadowolona, ze bez ulepszaczy czy konserwantow. Pierwszy raz w moim zyciu zrobilam miesko do obklady, wiem juz , ze na pewno nie ostatni. Te eko i bio w super i hipermarketach to tak nie wierze bo jakze sprawdzic. Co innego w malym sklepie lub jak Farmerka mowila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja akurat nie kupuję eko, ale zawsze mam myśl, żeby zacząć... Staram się jedynie nie kupować jajek innych niż 1 (zera jeszcze nigdzie nie widziałam w sklepach, które odwiedzam...), poza tym często mam warzywa, owoce, przetwory i jajka ze wsi, z własnego ogródka babci i od jej sąsiadek :p Chciałam natomiast wtrącić słówko o produktach fair trade. Tak sę złożyło, że kupiłam kiedyś przypadkiem taką kawę w sklepie kuchnie świata, bardzo mi zasmakowała i przez jakiś czas ją tam kupowałam. Dopóki nie znalazłam takiej samej w moim markecie, ale... o połowę tańszej :o A z tego co wiem, cena jaką dostają producenci jest stała, natomiast jak widać sprzedawcy nie są calkiem fair, bo windują ceny, a nie ma to przełożenia na cenę jaką dostają producenci... Być może zamieszałam, ale w każdym razie chciałam tylko się podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami w temacie (nie do końca) fair trade w polskich sklepach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki bywalczyni, na szczescie ja mieszkam zagranica, tutaj fair trade jest troche inaczej reklamowane. Nie chce nikogo obrazic ale polak potrafi nie nadarmo jest takim powiedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knutsel - w Polsce ta żywność nie jest wcale reklamowana, i pewnie większość ludzi w ogóle nie wie, że coś takiego istnieje... Produkty niby są oznaczone, ale są jedynie w niewielu sklepach (tak wynika z moich obserwacji). Nigdy specjalnie nie zwracałam na to uwagi, z tą kawą wyszło przypadkiem, a po drodze przeczytałam gdzieś artykuł na ten temat, z którego wynikało, że właśnie nie do końca fair trade jest fair... I to się w pewnym stopniu potwierdza w naszych sklepach... Zresztą pewnie wszędzie tak jest, przecież droga produktu od producenta do konsumenta jest długa i jak się okazuje sztywne (niby gwarantowane) w tym całym układzie są tylko ceny jakie dostają producenci, ci którzy mają być chronieni... A cała reszta (kolejni dystrybutorzy, importerzy, hurtownicy i sprzedawcy detaliczni) mogą dyktować swoje ceny. Czyli jeśli jest większy popyt i ceny kawy są wyższe, to wszyscy mogą więcej na tym zarobić niż ten "chroniony" producent... Chyba że to też jest tylko jakaś propaganda, a prawda leży gdzieś pośrodku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapituluje, wywieszam biala flage, To co piszesz to nie wiedzialam, jednak czlowiek uczy sie cale zycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, no bez przesady, po prostu pomyślałam, ze choć nie do końca na temat, ale skoro zostało to poruszone to i ja się podzielę. Jak napisałam, sama nie wiem co jest na 100% prawdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie, tez czesto mam z tym dylemat. Ostatnio ktos sie na mnie obrazil, gdy powiedzialam, ze nie daje pieniedzy na organizacje charytatywne ani zadnych darow dla "tych malych murzynkow", ze jestem rasistka i ze z Hitlerem reke moge sobie podac, ale co ma piernik do wiatraka to do teraz nie wiem, ale to to juz calkiem nie na temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze powiedziawszy wole sie truc pestycydami niz ekologiczna zywnoscia z mykotoksynami. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odgrzebuję starowidło
Farmerko, dziękuję 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowysacz100
Jeśli szukasz sklepu ze zdrową żywnością, przechodzisz na dietę, lekarz przepisał ci zdrowe żywność to proponuję sklep ze żywnością ekologiczną. Odnajdziecie tam naprawdę ekologiczne towary. Kupuję artykuły wyłącznie w tym sklepie, albowiem reflektuję zdrowo żywić się. Gorąco zalecam wszystkim, którzy reflektują nabywać ekologiczne jedzenie bez konserwantów - http://sklep.dietering.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fert
Najwyższej jakości ekologiczną żywność znajdziesz w sklepie www.singluten.pl .W ich ofercie polecane są produkty posiadające certyfikaty zdrowej żywności co w przypadku osób, które ze względu na swój stan zdrowia muszą się odpowiednio odżywiać jest ważne. Duży wybór i cena to kolejne zalety, które zadecydowały, że często korzystam z ich oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysiala
"Mam do Was pytanie: czy kupujecie żywność ekologiczną? Jeżeli tak, to jak często i dlaczego? Jeżeli nie - to też dlaczego?" kupuję żywność ekologiczną, kiedyś kupowałam w małym sklepiku który był w moim mieście, potem właściciel przeprowadził się i zaczęłam kupować w sklepie internetowym marketbio. Kupuję żywność ekologiczna dlatego, że zależy mi na swoim zdrowiu, nie chcę faszerować się chemią i rożnego typu konserwantami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odświeżam wątek żeby nie dodawać nowego, zwłaszcza ze temat jest jak najbardziej na czasie. Ja mogę polecić Wam ta stronę zwłaszcza jeśli też kupujecie kawkę ekologiczną https://ekoitalia.pl/ Polecam, zawsze duży wybór, dobre ceny i najlepsze produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy chcecie poznac prawdziwy smak, jakości i prawdziwej kawe, zdecydowanie polecam odwiedzić też ten sklep https://ekoitalia.pl/ Jesli chodzi o mnie to moje najlepsze kawowe zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izkaSSJ
Ja żwyność kupuję zazwyczaj na lokalnym tagowisku a inspirację czerpię z bloga ZdrowoŻercy ;) Lepiej się chyba nie dało ! :) Spróbujcie makaron z cieciorka polecam <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przyznam ze nie piłam jeszcze takiej kawy, ale zachęciłyście mnie i na pewno wypróbuję. Ponieważ też zaczęłam przykładac wagę do tego co jem i piję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takiej sytuacji, polecałabym coś jeszcze lepszego https://ekoitalia.pl/ Tutaj znajdziecie naprawde rewelacyjne kawy, do tego bardzo eko i bardzo zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję żywność ekologiczną w Swojskiej Piwniczce i jestem zadowolony z tego sklepu. Raz, że produkty są naprawdę smaczne, dwa, że ceny są tam mega fajne. No i jest to sklep online, więc produkty mogę wybrać nie wychodząc z domu a przesyłka dotrze bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja żywność ekologiczną kupuje na lokalnych targach a nie w specjalistycznych sklepach. Jest tańsza i z pewnością zdrowsza od tego co dostaniemy, w sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję w Eko-Krainie: http://eko-kraina.com.pl/. Mają duży wybór i co ważne, dość tanio w stosunku do konkurencji. Zamawiam tam po parę razy w miesiącu, również świeże produkty, w tym mięso, owoce, warzywa. Zawsze dochodzą na czas, pyszne i świeżutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×