Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marika 33333

Apostazja a pogrzeb na katolickim cmentarzu

Polecane posty

Gość Marika 33333

Mam problem. Mamy grób rodzinny na katolickim cmentarzu. Jest tam jeszcze masa miejsca, leży tam cała rodzina. Łatwiej ją odwiedzać, bo nie jest rozproszona po kraju. Rozważam akt apostazji, zastanawia mnie tylko, kto jest administratorem takiego cmentarza? Kościół? Czy mając tam wykupione miejsce, może mi zostać odmówiony pochówek tam? Nie chcę księdza ani mszy ani nic, po prostu - czy przepadnie mi tam miejsce? Czy można jakoś wymusić pochowanie w mojej własności (kwatera)? Nie chcę po prostu robić potem bajzlu dla dzieci. Zresztą - mam swoją własność, ale czytam że nieraz proboszczowie robią jazdy i odmawiają wpuszczenia trumny na teren. Jest to prawda? Regulują to jakieś przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Jeśli w danej gminie nie ma cmentarza komunalnego lub rodzina zmarłego ma grób rodzinny na cmentarzu wyznaniowym to - zgodnie z ustawą o cmentarzach i transporcie zwłok - zarządca cmentarza wyznaniowego ma obowiązek udostępnić miejsce grzebalne." cytat z jednej ze stron. Masz rozwiązany problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypinasz d**e kosciol i zadasz miejsca na ich cmentarzu? LOL moze jeszcze maja frytki podac zalobnikom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szarom
Marika zapłaciła za miejsce albo jej rodzina, to pleban ma psi obowiązek udostępnić miejsce. O szopki nikt go nie prosi. Skąd się biorą tacy ludzie jak ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawomir
jak to skąd? porządne pranie mózgu wykonane przez media typu fronda lub radyjomaryja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×