Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jolka8a_2

co potrzebne w egipcie????

Polecane posty

Gość jolka8a_2

też jak w temacie: co warto zabrać, spakować poza ciuchami i kosmetykami? warto brać jakiś przewodnik mapę kupione tutaj, czy kupić na miejscu (angielski to nie problem)??? jakiś kompas? jakie leki?? latarka? jakiego typu plecak najlepiej brać - może jako bagaż podręczny od razu?? w alfie mówila mi babka, że warto zabierać przynajmniej dwie karty pamięci do aparatu bo na miejscu są bardzo drogie, a tutaj grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patia
wiadomo, ze krem z filtrem, okulary przeciwsloneczne, cos lekkiego przewiewnego na glowe. tabletki na \"brzuch\" jakies, takie ktore na Ciebie dzialaja ;) , cos ogolnie przeciwbolwego jak za dlugo bedziesz na sloncu i glowa zacznie cie mordowac. jesli dluzej bedziesz w plecaku strasznie zgrzeja Ci sie plecy, mi sprawdzila sie torba na ramie, ale jeszcze wachlowalam sie gazeta, to moze i wachlarz jak masz :D . zawsze zakupy prostsze w \"domu\", bo i wiesz gdzie sklepy i jeszcze za zlotowki ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka8a_2
a mam wachlarz :) wezmę... a co z biurem powinnam jeszcze załatwić przed wyjazdem? jak jest z ubezpieczeniem dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wezwijcie lekarza
zapytaj biura czy w koszt wycieczki wliczona jest już wiza, jeśli nie to przyszykuj ok 70dol. na osobę. a jeśli chodzi o rewolucje żołądkowe to NIFUROKSAZYD. dla dzieci i dorosłych. sprawdzony 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka8a_2
dzięki, zapytam babkę w alfie co ona na to i jak to jest. a pieniądze będę miała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara-M
dobrze zebys sobie dolary rozmienila bardzo bardzo :) . w Egipcie lubia bakszysz, taksowkarze czesto "nie miec reszty" :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna blond ruda
W Egipcie jest taniocha tylko trzeba umieć się targować. Wiza kosztuje 15 dolarów lub 20 (zależy od twojego sprytu). Jeślinie kupisz w Polsce Nifuroksazydu (jest na receptę)- kup u nich Antinal- są mocniejsze i skuteczne. Koniecznie dobre okulary. I kilka par butów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w egipcie
wróciłam - tydzien temu wiza kosztuje 15$, nie wiem skąd ktoś wziął te 70!!! Przydaje się : krem z filtrem, coś na głowę, dodatkowe baterie do aparatu, coś na ewen. oparzenia słoneczne, drobne na bakszysz, cos z długim rękawem - czasami wieczorem lubi mocno wiać. Tabletki przeciwbólowe i na zemstę faraona (mnie tam nic nie było) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka8a_2
dzięki za uwagi zwłaszcza o rozmienianiu pieniędzy na drobne, w alfie mi nic nie mówili o napiwkach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara-M
sa napiwki, ktore przed wycieczka czy na jakas okazje zbiera sie "hurtowo" od wszystkich uczestnikow co pozniej jest dzielone miedzy obsluge i takie "zyciowe" czyli cos w restauracji zostawic, bagazowemu jak dasz sobie walizke wyrwac z reki ;) . u nas jedna pani myslala, ze "jakis mily" arab chce jej pomoc tak z serca, a potem wielkie oczy zrobila jak wyciagnal reke i zaspiewal "dollar, dollar" :D . zawsze latwiej jak sie zawczasu rozmieni, nam tak doradzili w Alfie, moze Ty jednym uchem sluchalas? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anq
Do Egiptu warto zabrac buty do wody i aparat podwodny. Polecam tez materac dmuchany i spray UV do włosów bo beda w opłakanym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara-M
racja! nurkowanie moze Ci sie spodobac. dobrze sie dogadac z wspolpasazerami z Alfy czy moze ktos nurkuje - nie bedziesz musiala "inewstowac" w nowy aparat jesli do kogos sie podlaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja dorzucę
jeszcze bluzki (koszulowe, jasne, zwiewne) z DŁUGIM RĘKAWEM, czasami jest jak na patelni, a trzeba zwiedzać i wtedy słońce spala nie wiadomo kiedy :o nawet z kremem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×