Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość daria299

co przeciw kleszczom dla psa?

Polecane posty

Gość daria299

mieszkam na skraju miasta, duzo łąk, lasów, psy czesto biegaja poza domem, i coraz wiecej kleszczy znajduje, wczesniej nie mielismy psów, wiec nie mam z tym doswiadczenia co moge dac psom zeby nie lapaly tego robactwa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria299
teraz tez jest ich duzo po zimie bo sa glodne i chca sie rozmanazac, tak wyczytalam, wiec wazna zeby sie takze teraz zabezpieczyc przed nimi i zwierzki tez, bo to przenosi straszne choroby tylko jak skutecznie to zrobic? czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria299
>>>>>na początek sprawdź czy zwierzaki już nie mają kleszczy czy pcheł>>>. jescze nei maja, dokladnie je obejrzalam, ale co zrobic zeby nie maily ich jutro , sie boje o nie i o siebie i o swoje male dziecko ktore sie bawi ze zwierzetami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henryjeta
Mozna użyć sprayu na futro, tylko to już jest chemia, więc moga być efekty uboczne, no i zawsze pies może lizać to paskudztwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria299
a spray na dlugo wlose psy to raczej nie skuteczny, bo to zostanie na wierzchu a nie przejdzie na skore, aby tam walczyc z tymi pasozytami a co do szczepionki na bolerioze, to nic nie slyszalam, wiem ze u ludzi nie uleczona we wczesnym staduim jest calkowicie niewyleczalna, nie sadze zeby u psa bylo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henryjeta
szczepionka to co innego niz lekarstwo a co do sprayu - trzeba włosy po rozpryskaniu rozczesać, wtedy spray dotrze i do tych głębszych warstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam
Frontline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość banko
SZCZERZE MÓWIAĆ UWAŻAM ,ZE NAJSKUTECZNIEJSZYM SPOSOBEM JEST PO PROSTU CODZIENNE OBEJRZENIE PSA I USUWANIE KLESZCZY . sory - nie zauważyłam capsa :) mam labradora - mieciutkiego i cieplutkiego - i polanego na lopatkach jakimś cudnym specyfikiem i obroze przeciwkleszczową ma - i wlasnie jej usunełam kleszcza z pyska . już nie wierzę w cudowność żądnego sposobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llpp
Ja kupuje pieskowi Frontline. Trzeba pamietac, aby trzymac psa z daleka od paproci, ogladac psu szyje, bo tam czesto te paskudstwa sie zagniezdzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibahiba
za uszami, nad oczami i na szyji. na moje psy frontline działa bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibahiba
no właśnie spray do tych kropelek ma jedną wade. może się dobrze nie roznieść. a kropelki bezpośrednio na skórę i przenikają gdzie i jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibahiba
i na stronie frontline jest fajna gierka flash'owa (sprawdzałam cenę preparatu) zabij kleszcza 2 :) myślę, że tytuł po angielsku brzmiałby jakoś bardziej groźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już drugi sezon używam dla mojej suni obroży Bayer:)Polecił mi ja weterynarz i polecam.Wcześniej używaliśmy dla psa kropelek ale łapała kleszcze okropnie.teraz jest spokój.Obroża kosztuje sporo,ale jest na cały sezon.Fakt,na początku czuć niemiły zapach ale po jakimś czasie znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibasot
a z zapachem nie znika przypadkiem aktywność te substancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hibasot
a ta gierka moja droga imnienniczko jest trudna! ale wciągająca... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malako
czy ja wiem czy trudna raczej dziecinna, trzeba tylko strzelac do robakow, ale jak sie postarasz to jakies nagrody sa do wygrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malako
ja uzywalem frontline spot on na pchly kilka lat temu i byl poprostu zabojczy dla nich, nie znalem lepszego srodka, co do kleszczowych spraw, to jeszzce nie probowalem nic, dopiero co sie sezon zaczal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malako do daria
w przypadku ludzi na zakazenie bolerioza podaje sie surowice chyba do 2-3miesiecy od zarazenia, potem jest nie uleczalna, i nie mozna sie tez zaszczepic przed czasem, uwierz mi znam to z wlasnych dosw mozna natomiast zaszczepic sie przeciwko odkleszczowemu zapaleniu opon mozgowych, tez bardzo ciezka choroba przenoszona przez te paskudy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria299
>>>>>> ja polecam Frontline>>>>>> na jakiej podstawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria299
>>>> hibahiba za uszami, nad oczami i na szyji. na moje psy frontline działa bez zarzutu>>>>. a jakie masz psy? czy moze byc tak ze to frontline czy inny prep, bedzie dzialal inaczej na rozne rasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko i wylacznie FRONTLINE
kupuje sie u weterynarza naklada sie na kark psa i tyle ...bedziesz miec spokoj na bardzo dlugo....tylko nie wolno psa kapac zeby tego nie zmyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko i wylacznie FRONTLINE
uprzedzam pytania... sznaucera miniaturke(niespełna 7 kilogramową specjalistke od łapania pcheł i kleszczy) i kundelka (mieszaniec sznaucera z czyms ..sredniej wielkosci wazy okolo 20kg) frontline dziala na kleszcze i pchly...miniatura jest mała (niecale 7 kilo wagi) wiec wejdzie w kazda dziure, pod kazdy krzak,doslownie wszedzie..na obrozy przeciwpchelnej łapała pchly wtedy znalam tylko jeden sposb maszynka na 3-6mm i stosowanie specyfikow dostepnych w sklepach dla zwierzat (szampony byly bardzo nieskuteczne) raz w aptece weterynatyjnej udalo mi sie kupic jakies kropelki przeciwko pchłom i kleszczom bayer'a (byly bardzo skuteczne)i wtedy tez uslyszalam o preparacie frontline i co sezon oba psy sa tym traktowane... ja mam spokoj(swoja droga zanim trafilam na frontline to sie tez tych kleszczy z psa nawyciagalam..)a psy spokojniejsze zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria299
>>>>>hibasot a ta gierka moja droga imnienniczko jest trudna! ale wciągająca... :>>>>> a u was tez dziala tak ocięzale, czy to przez moje radio z gg? z ta giera jakis konkurs jest zwiazany, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarkaaaa
ja tez potwierdzam skuteczne dzialanie frontline spot on, w moim przypadku na owczarku nibyniemieckim, ale troche wiekszy i ciemniejszy, ale srodek dziala skutecznie na pchly bardzo, i kleszcze tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarkaaaa
i jeszcze jedna taka refleksja, bardzo dobrze jak podaje sie dzialanie takich srodkow z opisem miejsca bytowania i charakteru oraz rasy psa, wtedy mozna miec poglad dokladniejszy na styuacje i ew porownanie jej do swojej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość altra
zdecydowanie też polecam frontline. jest niezawodny od 2 sezonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość altra
jest gierka, jest grupa na FB, jest konkurs, dobrze, że jest skuteczny bo byłabym zla, że zwracają uwagę na niepotrzebne szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość altra
a, i nie polecam obroży. mój pies nie mógł nigdy sie z nią pogodzić. tak jak zwykła obroża mu nie przeszkadza tak przeciwpchelna powodowała, że był niespokojny i cały czas próbował się jej pozbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakiel
ja tez frontline spot on polecam, niezawodny od paru lat i to na kilka rodzajow robactwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×