Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majki53

Czy przesadziłem

Polecane posty

Witam. Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Otóż mieszkaliśmy z zoną u teściów po ślubie i zaczęliśmy budowąć dom. Jesteśmy na etapie zakańczania. W między czsie urodziła sie dwójka córeczek. Mamy się przeprowadzać i ja zacząłem się martwić o finanse. Mamy kredyt 170 tys z ratą na poziomie 1000zł. Do opłat stałych zaliczam paliwo 500zł (dwa samochody), 200zł rata na ogrezewanie, 100 rata na OC, 50 zł rata na podatek od nieruchomości, 150 woda, 150 prąd, 200 przedszkole dla jednej córki, 50zł telefony, 50zł internet. Telewizja naziemna. Łącznie kosztów stałych ok 2500zł. Nasze zarobki - żona 2300, ja minimum 3000, średnia z ostatnich lat to 3900. Mamy jeszcze 500+. Sumarycznie więc mamy zakładając że kończą mi się premie ok 6000. Po odliczeniu kosztów stałych zostaje niby ponad 3500 i mam obawy że to nie za wiele. Samochody mamy 10cio letnie, co jakiś czas wypadają naprawy. W domu mnustwo rzeczy jest jeszcze do zrobienia...Czy moja sytuacja finansowa jest zła czy może na wyrost się przejmuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to nie powód hakuna matata to d`upa blada ze sr`aczką owa okopulacja w sednie sprawy lasu siki werOniki i d`ydek psi ihaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaitata
Wydaje mi się że nie ma źle. Oczywiście szaleństwa nie będzie ale da się żyć za takie pieniądze. O wakacjach raczej możecie zapomnieć. O zmianie auta też. Ale na jedzenie nie powinno wam braknąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam że macie komfortową sytuacje, finansowo stoicie tak jak większość społeczeństwa. Będzie rozsądnie godpodarować pieniędzmi to będzie wam sie dobrze żyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka_PRAWDA
Z takimi zarobkami wpakować się w tak duży kredyt mając jeszcze dwójkę dzieci to istna głupota. Nieodpowiedzialność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Kasi
Ja btm się nie decydowała na waszym miejscu na kredyt przy takich zarobach. Wiem że gdzieś trzeba mieszkać ale trzeba było mieszkanie kupić skromniejsze i nie mielibyście takiego kredytu co by nie mówić, na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KATE_123
Żadnych kredytów w dzisiejszych czasach. Tymbardziej z takimi zarobkami i przy dwójce dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOŚĆ1234567890
Ja bym się nie brała za budowę domu z takimi zarobkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×