Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mikicziki

Dla niepełnosprawnych łazienka.

Polecane posty

Gość mikicziki

Piszę biznes plan na restaurację, która ma być przystosowana dla osób niepełnosprawnych, potrzebuję orientacyjnych cen wyposażenia łazienki dla tych osób. Czy jest jakaś firma która specjalizuje się w tego typu łazienkach. Zależy mi na dobrej jakości aby to po jakimś dłuższym czasie nie zmieniło się w ruinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 095673526
Bardzo szlachetny pomysł, to fajnie, że wychodzisz naprzeciw tego typu problemom. Takich miejsc w pełni przystosowanych dla osób niepełnosprawnych brakuje w naszym regionie. W hotelach czy restauracjach często spotyka się w łazienkach produkty roca dla niepełnosprawnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felicjana
Przeglądając sklep internetowy perfect home com.pl natknęłam się na parę artykułów np. umywalki, miski ustępowe dla osób niepełnosprawnych. Może będą przydatne do tego biznes planu. www.perfecthome.com.pl/produkty?produkt=umywalki+dla+niepe%C5%82nosprawnych&idk=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz to odpowiednio przygotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isilasiz1970vyugr
Przeglądając sklep internetowy perfect home com.pl natknęłam się na parę artykułów np. umywalki, miski ustępowe dla osób niepełnosprawnych. Może będą przydatne do tego biznes planu.www.perfecthome.com.pl/produkty?produkt=umywa lki+dla+niepe%C5%82nosprawnych&amp ;idk=0 Jasne http://isthat.info/5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gryzelda23
Wiem, ze urządzenie takiej łazienki nie jest sprawą łatwą. Musisz pamiętać o potrzebnych barierkach i uchwytach. Widziałam, ze tutaj http://www.pomocedlaseniora.pl/info/lazienka-dla-niepelnosprawnych maja dostępne wszystkie potrzebne elementy. Wiec jak już urządzać taka łazienkę to lepiej kupić wszystko w jednym miejscu by było wiadomo czego Ci jeszcze brakuje i co potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bacbatipal1975bzopj
Bardzo szlachetny pomysł, to fajnie, że wychodzisz naprzeciw tego typu problemom. Takich miejsc w pełni przystosowanych dla osób niepełnosprawnych brakuje w naszym regionie. W hotelach czy restauracjach często spotyka się w łazienkach produkty roca dla niepełnosprawnych. Jasne http://www.rll.cc/ek6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam konkretnej firmy któa robi całe łazienki, ale wiem, że Viteacare ma rzeczy dla niepełnosprawnych, np. podpórki, uchwyty itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest szeptany marketing tylko krzyczący xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli ktoś prosi o polecenie jakiś rozwiązań to chyba trudno żeby momentami obyło się bez polecenia konkretnych firm ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspólnie z mężem prowadzimy restaurację i najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie oddzielnej łazienki dla niepełnosprawnych. Z takich podstaw muszą być w niej m.in. odpowiednio szerokie drzwi, odpowiednia wysokość dla wc, umywalki i takich akcesoriów jak dozownik mydła czy suszarka do rąk. Bardzo ważną kwestią są też poręcze (świetne są z www.najlepszekominy.pl). Niestety ale w niektórych lokalach warunki dla niepełnosprawnych to skandal i zastanawiam się z czego to wynika bo nie ma tam nawet wspominanych poręczy a to żaden wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka łazienka dla osób niepełnosprawnych wymaga przed wszystkim odpowiedniego wyposażenia. Mieszkam z osobą niepełnosprawną i wiem, że poza poszerzeniem drzwi do łazienki należy też przede wszystkim zastosować specjalne uchwyty przy toalecie lub wannie. Warto sprawdzić ofertę firmy Topsanit http://www.topsanit.pl/pl/c/Lazienka-dla-niepelnosprawnych/137. Mają kompleksową ofertę, dodatkowo produkty wysokiej jakości i za przystępną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam w domu niepełnosprawną babcię i sporo trzeba było pozmieniać by dostosować łazienkę pod nią. I różne uchwyty były potrzebne i nowa toaleta. Na niej dodatkowo zamontowaliśmy biobidet, który pozwala się podmyć po skorzystaniu. I prysznic musiał być bez brodzika itd. Wiadomo, że w restauracji będzie to trochę inaczej wyglądało ale na pewno musi być wc, umywalka na odpowiednim poziomie i barierki by móc się podtrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Człowiek dopóki nie jest sam niepełnosprawny lub nie ma w domu osoby niepełnosprawnej to tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z tego jak ciężko takiej osobie się poruszać nawet po zwykłym domu. Dobrze, że istnieją różne udogodnienia dla niepełnosprawnych np. uchwyty i poręcze łazienkowe. Zaopatrzyliśmy się w nie w http://www.aura.gda.pl/ by naszej niepełnosprawnej mamie było wygodniej wykonywać codzienne czynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję zapoznać się ze wskazówkami z tej strony https://www.makoinstal.pl/informacje-projektowe Bardzo przydatne i praktyczne informacje podczas projektowania łazienki dla niepełnosprawnych lub dla osób starszych, przy okazji można u nich zakupić całe potrzebne wyposażenie do łazienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Na szczęście teraz jest łatwiej o takie udogodnienia niż kiedyś:) My mamy też krzesło AR medical. Dobre  rozwiązanie dla osób chorych, mających problem z poruszaniem się. Dzięki niemu czynności higieniczne stają się o wiele prostsze. Plusem na pewno jest materiał, który umożliwia zachowanie sprzętu w należytej czystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia

Nie wiem czy to się sprawdzi w restauracji, ale fajne rozwiązanie to deska myjąca USPA. Mąż na wózku jeździ i to bardzo wygodne rozwiązanie jak może się podmyć po skorzystaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jennskimarcin

Łazienka dla osoby niepełnosprawnej przede wszystkim powinna być wykonana z głową. Postarajmy się wykonać ją w taki sposób, aby pomagała takim osobom zamiast im przeszkadzać. Bardzo istotnym elementem takiej łazienki są poręcze dla niepełnosprawnych. Pomagają one w komfortowym korzystaniu z takiego pomieszczenia. Jeżeli chodzi o owe poręcze, to proponuję udać się do firmy www.makoinstal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×