Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klekle8

dziwne zachowanie rybek akwariowych

Polecane posty

Gość klekle8

czy jest może tu ktoś znający się m\na rybkach. Od jakichś 20 minut wszystkie rybki pływają przy powierzchni wody, a jedna nawet wygląda jakby zdychała. Nie mam pojęcia co im jest. bo na pewno głodne nie są i powietrza też mają wystarczająco. Ktoś się może orientuje co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klekle8
woda była wymieniana 4 dni temu. Temperatura wynosi 26st. Chyba nie jest za wysoka, bo już parę razy miałamj 29 i nic takiego się nie działo. Dolałam właśnie bactosanu. Ryba niestety zdechła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalai
Stres przedbożonarodzeniowy. Boją się że trafią na stół ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klekle8
Może teraz znajdzie się ktoś, kto zna się na rybkach, bo już nie wiem co robić. Cały czas zachowują się dziwnie. Dziś zdechły mi kolejne 4 neonki i glonojad. Wymieniłam im znowu wodę. Ma ktoś jakiś pomysł, co się może z nimi dziać? Może dlatego, że parę dni temu miałam remont i przestawiłam akwarium w inne miejsce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tak o
moje tak miały jak bylo za malo tlenu w wodzie tez pływaly przy powierzchni. włącz filtr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tak o
to nie wiem, moze z woda cos nie tak. kiedy wymienialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tak o
aaa 4 dni temu. a do tej pory wszystko ok bylo po wymianie mody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klekle8
wlasnie caly czas jest cos nie tak i dzis mi juz 5 zdechlo. Teraz znow zmianialam wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o tak o
to moze zrob tak napusc wody do jakiegos wiadra i zostaw na jakies 2-3 godziny zeby sie ustala, a pozniej dopiero im zmien. albo kup wode w sklepie taka 5 litrowa. i duzo tlenu. duze masz to akwarium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klekle8
okolo 60 litrow. Teraz to raczej nie bede miec mozliwosci kupienia tej wody, ale sprobuje tak jak radzisz. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0/0
ghrjdg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisette
wymieniałaś???może woda była chlorowana? Mi kiedyś odwaliło i wyszorowałam detergentem akwarium( zarosło glonami) pomimo starannego płukania rybki poległy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup kamien do dodatkowego napowietrzania i sprawdz czy filtr jest czysty i nie zasyfiony, moze gdzies sie zatkal? ustaw go na maksa tylko przekrec wylot filtra gdzies w kat akwarium zeby ci ryby od nadmiaru pradow wodnych nie zdechly. zwlaszcza skalary maja problemy z plywaniem w bystrej wodzie masz jakis srodek typu anty stress? moglabys im wlac a jaka wode dajesz do akwarium? bo trzeba zeby najpierw sie odstala pare dni, potem najlepiej dodac srodka oczyszczajacego z chloru i dopiero stopniowo im wlewac zeby temperatura nie spadla raptownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wody nie mozna tez zmieniac zbyt czesto bo jesli wyjalowisz wode z pozytecznych bakterii i bedzie zbyt czysta to tez nie dobrze. a masz wlasciwie rozwinieta flore bakteryjna na filtrze? to tak a propos of course, dalej obstaje przy tym ze brakuje im tlenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrt555
w akwarium nie nalezy wymieniac calej wody tylko spuscic czesc wody do wiadra i w tej wodzie wyplukac filtr tak aby nie zabic w nim bakterii plukajac go w wodzie z kranu, skoro masz nowy filtr to nie wytworzyla sie na nim flora bakteryjna a moze masz za duzo ryb, nalezy zarybiac stopniowo przy nowym filtrze, a moze uzylas detergentow do mycia ? w akwarium takze na roslinach i zwirze wytwarza sie flora bakteryjna, a tu wszystko zostalo wymyte, pamietaj tez ze filtra nie wolno wylaczac z prądu jesli zostal wylaczony na dluzej z pradu nalezy wymienic w nim wklad bo moze zatruc wode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrt555
neonki innesa wola chlodniejsza wode chyba ze sa to neony czerwone to moze byc 26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrt555
a moze ty wylaczasz filtr na noc co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arti5122
Mam pytanie . mam albinosa kiryska i przy płetwie brzusznej wyskoczyła mu taka plama a po 3 dniach na tej ''ranie'' zrobiły sie takie włoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrtyee
Może temperatura zła albo jest zakażona woda? Masz tam jakieś roślinki i dodatkowo naświetlasz? Dałeś im jakieś leki do wody? Są w sklepie zoologicznym i nawet tanie. Pojdź do sklepu jak najszybciej. Może z filtrem coś nie tak albo z termometrem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fresch
Witam całkowicie zgadzam się z rrt555 winę ponosi zatruty wkład filtra pewnie jarmolił po nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciężka sprawa.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×