Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Geek

Formatowanie baterii w Motoroli L6

Polecane posty

Gość Geek

Prosze pomozcie. Jak dlugo nalezy trzymac rzeczony telefon podlaczony do pradu, zeby sformatowac baterie? W instrukcji pisza: Po zakonczeniu ladowania na wyswietlaczu pojawia sie komunikat LADOWANIE UKONCZONE. U mnie od 12h jest napis LADOWANIE. Przy czym przez pierwsze 3-4h ladowania wskaznik baterii zwiekszal sie i teraz od 8h pokazuje maksimum. Odlaczyc telefon z pradu, czy jeszcze poczekac? Instrukcje przeczytalam juz chyba na wylot... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofcik
na pewno juz dawno się naładowała......jak chcesz sprawdzić czy wogóle pojawi asię komunkat to po prostu wyłacz komórke z ładowarki chwilke cośtam poklikaj i włącz ponownie do fazy....u mnie w siemensie po prostu przestaje się pojawiac strzałka oznaczająca ładowania i to wszystko a telefon ładuje się około 1,5 h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geek
Hmm slyszalam taka wersje, ze baterie formatuje sie 24h i wiecej... ale pare sekund bez pradu jej chyba nie zaszkodzi. Tak zrobie. Dziekuje Ci bardzo Sofciku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofcik
Li-Ion taką mssz baterie.....jesli chodziło o zwykłe ładowanie to dawno się naładowało,,,,jesli chciałas przeprowadzić tzw formowanie to w przypadku Twojej bateriii jest to możliwe. powiedzmy 3 krotny cykl ładowanai i całkowitego rozładowania baterii gdzie ładowanie trwa nawet 24 godz pomimo pojawienia się komunkatu że bateria jest full może przedłużyć jej żywotność a nawet zwiększyć przeciętny poziom naładowania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geek
No wlasnie chodzi o formatowanie... pierwsze ladowanie, czy jak mu tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geek
Wyjelam wtyczke na chwile z pradu i po podlaczeniu jej z powrotem - znowu: Ladowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geek
Teraz, w nocy, to mi telefon niepotrzebny, ale jutro bede musiala wyjsc z domu, a wole wyjsc z telefonem. Dlatego pytam. Nie wiem, jak dlugo sie bedzie bestia ladowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geek
Hmm. Poszukalam w googlu i formatowanie baterii, tak jak myslalam, to kilkakrotne rozladowanie *do zera* i zaladowanie na max - tak przeczytalam na paru stronach www. Tak zreszta zawsze traktuje telefony, nic nowego. Ale moja L6 sprawia wrazenie, jakby nie mogla sie zaladowac *do pelna*. :( Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofcik
w takim razie jest full...maks czas ładowania dla tego typu baterii motoroli to około 6 godzin...aha to co opisałem wcześniej jest pomocne więc żeby przedłużyć sobie czas użytkowania możesz tak robić....no i po pierwszym naładowaniu korzystaj z telefonu aż "padnie" daj mu jeszcze trochę czasu 2-3h. i dopiero wrzuć do ładowarki....w sumie dziwne że nie pojawia sie komunkat o stanie bqateriii że jest pełna??bo teoryetycznie po nałdowaniu do pełna jest odcinane zasilanie na baterie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam motkę, więc wiem jak jest z ładowaniem - dopuki się ładuje, to wskaźniki baterii zmieniają się, natomiast po naładowaniu wskaźnik jest zielony i nie porusza się (v500). Jeśli chodzi o formatowanie, to nigdy nie przykładam do tego dużej wagi, poprostu podłączam nowy sprzęt na całą noc pod ładowarkę i zawsze jest ok :) Więc 12 h powinno być o k:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geek
Tez wydawalo mi sie, ze jest naladowana, dziadowka jedna, i wskaznik baterii od dawna pokazuje 6 kwadracikow, czyli max. Tylko na ekranie komunikat: Ladowanie. A w instrukcji jak byk napisane, ze ma pojawic sie komunikat: Ladowanie zakonczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geek
Ha. To L6 ma inaczej, bo wskaznik przy ladowaniu nie mruga, tylko najpierw przez godzine jest jeden kwadracik... pozniej dlugo dwa kwadraciki... itd. A ja mam od 8h wszystkie kwadraciki. Ale na przedzie napis: Ladowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofcik
hmmm może to głupie ale hmm...napis może się równie dobrze odnościć do stanu takiego że kom. wogóle jest podłączona do fazy i jesli faktycznie kwadraciki się napełniły to jest wszystko okej......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geek
Tez sie nad tym zastanawialam. Byloby fatalnie... nigdy nie wiadomo, kiedy telefon odlaczyc z pradu :( no ale poki co ide spac. Dzieki za wszystko Sofcik! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geek
Hi. O 3 nad ranem wpadlam na pomysl zeby zrobic komorce reset. No i prosze: po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu wyswietla sie napis: Ladowanie ukonczone. Chyba cos jest nie ok z tym telefonem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×