Odpowiedz na ten temat

inwestowanie w złoto

 • ErykElis 2017.04.11 [12:47]
  zastanawiam się nad zainwestowaniem w złoto. Przeczytałem o tym na portalu http://menni.pl i chciałbym spróbować. Jak myślicie czy warto pójść w zakup monet np.?
 • gość 2017.04.12 [08:31]
  Złoto to nie tylko najbezpieczniejsza ze wszystkich inwestycji (jako pieniadz funkcjonuje od 6000 lat i jeszcze nigdy nie stracił swojej wartości), ale też majaca bardzo duży potencjał zysku. Składa się na to wiele czynników, od kondycji obecnego systemu monetarnego, po skupywanie ogromnych ilości złota przez banki centralne od ostatnich kilku lat. Nawet Warren Buffet, który znany jest z tego, że nie przepada za inwestycjami w złoto, powiedział że jego zdaniem jego cena wzrośnie w ciagu kilku nastepnych lat 10-krotnie. Dodatkowo jest najlepszym możliwym zabezpieczeniem przed kryzysami, w szczególności walutowymi, kiedy zyskuje na wartości wielokrotnie (podczas gdy nieruchomości spadaja na wartości nawet o 80-90%). Np. podczas hiperinflacji w Niemczech w latach 20. za 25 uncji złota, czyli dzisiejsze 130 tys. zł, można było kupić dzielnicę prestiżowych nieruchomości komercyjnych w centrum Berlina. Dzieje sie tak dlatego, że gdy pieniadz papierowy traci wartość, ludzie uciekaja do prawdziwego pieniadza, którym zawsze było złoto.
  Na złocie niewatpliwie będzie można ugrać bardzo dużo w najbliższych latach. A być może nawet zbić fortunę. Bo jeżeli system monetarny oparty na papierowym dolarze bez pokrycia będzie miał problemy (to znaczy już ma, ale gdy ludzie całkowicie straca do niego zaufanie), nastapi masowa ucieczka kapitału z rynków do złota. A wtedy jego cena wzrośnie niebotycznie.
  Raczej poszedłbym w zakup sztabek, nie monet. Monety zawsze sa droższe w zakupie, a przy sprzedaży skupowane po cenie złotego złomu. Ważne żeby sztabka posiadała certyfikat LBMA. Żadna polska mennica go nie ma. Polecam np.www.about.myintergold.com
  Tutaj dodatkowo kupujemy kilka procent taniej.
  Pozdrawiam
 • Milka56 2017.04.12 [19:06]
  Super!

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...