Odpowiedz na ten temat

Jaką szkołę wybrać ?

• edyta00004 2012.05.27 [14:21]
    Hej
    Jestem w klasie trzeciej gimnazjum i nie wiem jaka szkołe wybrać liceum czy technikum? Po szkole średniej chciałabym iść w kierunku ochrony środowiska dlatego najlepsze byłoby dla mnie liceum o profilu bio-chem. Ale z tego co słyszałam jest tam dosyć ciężko i nie jestem pewna czy sobie poradzę z rozszerzoną chemią. Jeśli chodzi o technikum to nie ma w nim zadnego kierunku który odpowiadalby moim dalszym planom a poza tym strace w nim jeden rok nauki, jednak gdybym się nie wybierala na studia to po technikum mam już zapewnione wykształcenie a po liceum mam tylko mature
    Sami widzicie ze mam okropny dylemat smutas.gif nie wiem co robić bardzo proszę was o pomoc w wyborze

• Dorota_39 2012.05.27 [21:56]
    wybierz liceum
  • Cieżarówa 2012.05.28 [19:52]
    Odradzam bezsensowane licea.. powiem ci z własnego doświadczenia. Lepiej wybrac jakies technikum.Przemęczyć sie rok dłużej ale masz zawód na koniec i jakis start jesli chodzi o prace + matura. Szczerze i z głębi serca odradzam licea.. nie ważne jaki profil klasy i co by nie pisali co ty tam bedziesz miała na tych zajeciach bo w 98% to gowno prawda..
  • wir 2012.05.28 [19:54]
    lieum,jakies takie bardziej inteligentne jest i bardziej ambitne
  • Łooooo 2012.05.28 [20:01]
    Ja też odradzam liceum. Idź do technikum, masz zawód i maturę, a nie jak w lo. Ja teraz sobie tak myślę, że mogłam iść do technikum a nie do lo. I w sumie teraz trzeba wybierać zawód i zastanawiać się co chce się robić dalej. A po tech. idziesz w tym kierunku dalej. oczko.gif
  • Łooooo 2012.05.28 [20:03]
    do wir--- teraz tam idą wszyscy. Ostatnio słyszałam mówili chyba w radio, że 80% młodzieży idzie po gim. do liceum. Mamy 'ambitną' młodzież. smiech.gif
  • Łooooo 2012.05.28 [20:10]
    Popatrz sobie gdzie niedaleko Ciebie są technika i z jakimi profilami, ale takie, po których będziesz wiedziała, że znajdziesz prace jak skończysz jeszcze studia. Może coś z informatyką czy hotelarstwem.
  • edyta0004 2012.05.28 [22:13]
    kurcze bylam bardziej sklonna isc do liceum no bo w najblizszym technikum nie na zadnych fajnych kierunkow jedyne normalne to ekonomista handlowiec logistyk obsluga turystyczna czy organizacja reklamy no i jest jaszcze hotelarz ale to nie moja bajka smutas.gif

• Łooooo 2012.05.29 [15:07]
    No to może popatrz w innych większych miastach jakie są profile w technikum. Jak masz możliwość to możesz mieszkać na stancji itp. Zobacz stronę perspektywy.pl i wejdź w zakładką Liceum i Technikum i tam wybierasz województwo i jakie są szkoły. Popatrz też na rankingi technikum i liceum w Polsce. Bo trzeba też brać pod uwagę zdawalność matury i egzaminów zawodowych. Chociaż jeżeli ktoś będzie chciał się uczyć i zdać maturę na wysokim poziomie to nic mu nie będzie stało na przeszkodzie. Poszukaj też w necie jakie są opinie uczniów o danej szkole. Pewnie między rówieśnikami mówi się do jakiej szkoły warto iść, a do jakiej nie bo niski poziom i towarzystwo nie bardzo. Przynajmniej u mnie tak było, ze z koleżankami rozmawiałyśmy na ten temat. I pamiętaj lepiej iść do szkoły o wyższym poziomie i mieć dwóje i tróje niż iść do szkoły gdzie jest niski poziom i nie trzeba się starać na tą czwórkę.
  • telefrenia 2012.05.29 [21:06]
    idź do dobrego liceum, a potem kombinuj ze studiami i szkołą policealną. to spokojnie da się pogodzić, a szanse na rynku pracy będziesz mieć bardzo duże. zresztą, popatrz sobie na biznesszkola.pl - mają też ciekawe kursy, warto się nad tym zastanowić.
  • kama_barska 2012.06.02 [22:35]
    3 moje koleżanki z klasy idą do Studium Dziewulskich na Protetyke i Efekty Specjalne. Pozostała częsc wybrała psychologię, stosunki miedzynarodowe i inne... Czyli jest rozbierzność ale kazdy wybiera to co po prostu czuje ze powinien i w czym moze czuć sie najlepiej.
  • olaa88 2012.07.11 [12:07]
    Proponuje CS Wiedza w Warszawie darmowa szkoła, Liceum Ogólnokształcące, Technikum Uzupełniające i Szkoła policealna, ciekawe kierunki, przyjemna atmosfera, Rozwój!! Sama jestem w tej szkole poleciła mi ją znajoma i nie żałuje Polecam informacje na http://cswiedza.pl/ .
  • piotrowska_ewwa 2012.07.13 [19:56]
    Dziewulscy są ok. Na pewno renoma szkoły i nazwiska które z niej wyszły mówią same za siebie. A wykładowcy to same znane nazwiska w świecie wizażu i charakteryzacji.
  • ma---rlenaa 2012.08.23 [19:45]
    Wystarczy tak naprawde zajrzeć na ich profil na FB i zdjęcia z zajęć żeby rzeczywiscie sie przekonać o tym co sie dzieje w tej szkole i czego można sie na takich zajęciach nauczyć https://www.facebook.com/home.php# !/MiedzynarodoweStudiumDziewulskich
  • metttkowsska 2012.09.11 [18:32]
    Trzeba wybrać taka szkołe która bedzie zgodna z naszymi zainteresowaniami, ale równiez dzieki której bedziemy mogli znalezc dobra prace. To sie teraz tak naprawde liczy.
  • brachhha2 2012.09.17 [18:16]
    A kto od pazdziernika wybiera sie wlasnie do tej szkoły ?
    I jesli jest ktoś to napiszcie na jaki idziecie kierunek ...
  • ninkowska2 2012.09.27 [19:07]
    Już niedługo bedziesz mogła sie przekonac kto zapisał sie do tej szkoły. Na pewno sporo osób poszło ten na Efekty Specjalne i Protetykę bo w sumie to taki interesujący kierunek.
  • kammkowa 2012.09.28 [18:59]
    Zajrzycie sobie na ten profil
    https://www.facebook.com/# !/MiedzynarodoweStudiumDziewulskich
    Tutaj mozecie obejrzec zdjęcia z tego czego mozna sie uczyc w szkole.
  • pammulka 2012.10.10 [22:34]
    A moze warto zdecydować sie na taką szkołę jesli już mówimy o policealnej
    http://www.cosinus.pl/MojCosinus.aspx
    Tu jest bardzo duży wybór kierunków, wiec spokojnie coś wybierzesz dla siebie.
  • muszkieterkowwa 2012.10.13 [22:05]
    To prawda ze Cosinus cieszy naprawde bardzo dobrymi opiniami i do tego wielki plus za to ze za szkołe sie nie płaci.
  • katrem79 2012.10.16 [23:18]
    Wcale sie nie dziwie ze cieszy sie takim zainteresowaniem poniewaz jest bardzo dużo ciekawych kierunków, ale równiez i jak wiadomo szkoła jest bezpłatna.
  • opilka23 2012.11.13 [13:10]
  • xlsdksl;fksl;fkdslfsdlf 2012.11.13 [13:15]
    ta cosinus to najwieksze bagno,po tym pracy nie znajdziesz...
  • katujjka 2012.11.14 [22:48]
    No tak... najlepiej jest pisac o czymś czego sie nie zna. Bo nie znasz cosinusa, prawda ? Bo jak byś znał to byś wiedział ze własnie jest to jedna z lepszych szkół policealnych. Ja akurat coś o tym wiem, bo nie skończyłam liceum- problemy zdrowotne, wiec zrobiłam liceum i mature w cosinusie i gdyby nie to to nawet na studia bym nie poszła...
  • studiujaca 2012.11.14 [22:53]
    Jesli chcesz isc na jakies dobre studia wybierz liceum a jesli tylko studium lub same licum lub technikum, wybierz technikum. Bedziesz miec zawod po technikum po liceum niestety ale wielkie gowno. Nigdzie Cie do pracy nie przyjma no chyba ze do sklepu z butami albo jako przedstawiciel handlowy. No i pamietaj na sprzedawce w obuwniczym musisz znac angielski perfektsmiech.gif Wiec wybierz technikum jesli nie chcesz isc na jakies super studia a tylko typu marketing zarzadzanieusmiech.gif
  • Regres 2012.11.20 [08:42]
    kaydufu
    do not smoke 1.05.2009
  • elka_patellka 2012.12.03 [19:40]
    Ja tam do Cosinusa nic nie mam, też poszłam tam jak oblałam mature, bo przeciez starzy sie bulwersowali ze kazdy rok to strata czasu.I nie żałuje bo mam przynajmniej satysfakcje z tego ze sie ucze i ze lata na marne nie lecą.
  • jaelizabethka 2012.12.21 [22:35]
    Ile płacisz za tą szkołę ?
    I co ile są zjazdy ?
  • roosenka7 2013.01.13 [22:51]
    Polecam przeczytać coś wiecej o tej szkole http://cosinus.pl/Ofertaedukacyjna.aspx
    Tutaj znajdziesz wszystkie cenne informacje na temat samej szkoły i kierunków.
  • onesłomka 2013.02.08 [23:24]
    Co jest w tych szkołach policealnych że wlasnie coraz wiecej osób się na nie decyduje. Czy jak w przypadku Cosinusa decyduje tutaj to że jest to bezpłatna szkoła?
  • okkejka 2013.04.26 [20:19]
    A kto z Was teraz- pytanie do kończących Liceum, ma w planach właśnie wybranie takiej szkoły policealnej ?

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...