Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maturaaaa12

matura i studia

Polecane posty

Gość maturaaaa12

Może jacyś studenci się wypowiedzą z doświadczenia. Otóż, interesuję się WOS-em, j.polskim (zdaje je rozszerzone na maturze) i WOK-iem i zastanawiam się nad wyborem studiów. Myślałam o polonistyce, ale z tego co czytałam ze spisu przedmiotów, to jest tam dużo historii, a z tym u mnie cienko. Myślałam też o kulturoznastwie, ale po tym nie ma za bardzo pracy. Macie może jakieś propozycje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturaaaa12
zdaje też rozszerzony angielski i francuski, ale w tym kierunki nie chciałabym raczej iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy wiesz, ale po takich studiach ciężko o jakąkolwiek pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturaaaa12
po jakich studiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za rządów Rudego
trudno w Polsce o jakąkolwiek pracę więc w sumie wszystko jedno czy pójdziesz na studia czy też nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaklinaczka snow
Jestem studentka,w tym roku mam 2 kierunek. Interesujesz sie Wosem,polskim itp. hmmm no zupelnie nie moje klimaty .... gdyz jestem poliglotka :P uwielbiam jezyki obce i bardzo sobie dobrze z nimi radze...od pazdziernika bede miala ich az 5:) a potem bedzie 6:P ja bynajmniej nie potrafie pomoc w takiej dziedzinie jak polonistyka , wos:P ehhh .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaklinaczka snow
to fakt kulturoznastwo ...wiele osob to robi ale tak maja trugi kierunek bo po tym nie za bardzo z praca...polonistyka - fakt historia tam sie klania - i tez Ci sie nie dziwie tez bym nie dala se rady na takim czyms:P radze nie wybierac kulturoznastwa ...... napisz wiecej cos o swoich umiejetnosciach pasjach .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaklinaczka snow
ja wybralam studia kierujac sie tym co lubie...jesli nie czujesz sie w czyms dobrze ani nie bedziesz tego chetnie robila to nici z tego.....musisz wybrac cos co lubisz ... i bedziesz miec checi do nauki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaklinaczka snow
mam duzo znajomych co sa poliglotami....ich kariera po studiach ? rewelacyjna jesli ktos umnie sie dobrze zakrecic :) otoz od 8 do 13- 14 ucza w podstawowkach czy gimnazjach :P popoludniami sa nauczecielami w prywatnych szkolach np 3razy w tygoniu po 2 godzinki - w zaleznosci od ilosci przyznanych grup , sa rowniez tlumaczami przysieglymi - a wiadomo ile sie kaski beirze za takie papierki ( brazna tlumaczen wszelka - motoryzacja,zwykle doukementy itd:):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaklinaczka snow
i niektorzy z nich ale to tylko 2 osoby maja swoj interes - jedna osoba ma wlasna szkole jezykowa i interes sie kreci :) a druga ma salon kosmetyczny :) nauczycielowi ktory umnie sie zakrecic zyc nie umierac,, jak opowiadaja mi ile maja na miesiac to az wara opada...ma wiele prac jednoczesnie i sporo kasy z tego.Moi znajomi ktorzy maja pare prac naraz i wszystko w swej dziedzinie ( nonstop obkrecasz sie wsrod jezyka ) maja nawet od 4 do 8 tys na miesiac:) i sie studia te im oplacili:) mowie napisz co lubisz procz wosu czy polskiego:)pozdrawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może bibliotekoznawstwo i informacja naukowa?? :P a tak serio, to czego byś nie wybrała, to i tak sa marne szanse, że znajdziesz pracę w zawodzie.. po pierwsze dlatego że w Polsce w ogóle trudno o jakąkolwiek dobrze płatną pracę, po drugie nie rzadko jak się znajdzie dobra pracę, to raczej nie w swoim zawodzie, a po trzecie humaniści maja co najmniej 2x gorzej ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaklinaczka snow
A i jeszcze jedno tak mi sie przypomnialo:P moj nauczciel dawny z lat technikum .. to gosciu uczyl -wfu i mial sklep z bielizna damska i sprowadzal auta zagraniczne do polski:::::::) rozne naprawde nauczyciele maja pomysly na biznes...albo w wakacje jada do pracy za granice - zeby sobie dorobic ...tez znam takie przypadki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaklinaczka snow
Edyciak.....a co powiesz na poliglotow , ktorzy ucza w szkolach np do 13 , popoludniami ucza w prywatnych szkolach i sa tlumaczami przysieglymi, a na dodatek maja wlasny interes ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturaaaa12
@Zaklinaczka, dzięki za tak obszerną wypowiedź :) Czym się inetresuje? Lubie języki. Umiem płynnie język francuski i język angielski, uczę się rosyjskiego. ale jak mówiłam, nie chcę iść w tę stronę, po prostu nie interesuje mnie to jako kariera, raczej coś dla przyjemności, hobby. A co jeszcze? Tak, kręcą mnie bardzo te sprawy związane z psychologią człowieka, ze społeczeństwem, jakieś elelementy prawa, ogólnie sztuka- literatura, teatr, film, malarstwo, nic ze ścisłych rzeczy niestety. Lubie też gotować, czasami zdarza mi się stworzyć jakiś wiersz, gram na skrzypcach. Myślę, że jestem bardziej "artystyczną" duszą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturaaaa12
Generalnie lubię też sporty- trenowałam koszykówkę i bieganie. Ale AWF na pewno odpada, nie wyobrażam sobie skończyć "studiów sportowych"... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaklinaczk snow
To moze pojdz na psychologa :) albo np na bezpieczenstwo narodowe.....no fakt na awuf trza miec spora kondycje:) jezyki mozna robic dla hobby ale takze mozna je wykorzystac do zarobkowych celow:):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w twoim wieku nigdy nawet w snach mi się nie sniło, że będę studiowac na AWFie... nie byłam zbyt wysportowana, ale skończyłam ta uczelnię :) języki zawsze są w cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×