Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pieniek1971

nad morze czy na mazury

Polecane posty

tak się zastanawiamy z żonką gdzie spędzić wolne dni nad morzem czy na mazurach może coś poradzicie ??? jakiego wybory Wy byście dokonali i dlaczego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazury, bo można pożeglować, bo jest cihco, dziko, jest wiekszy kontakt z naturą, krajobrazy sa różnorodne, co chwile inne, można pozwiedzać, zabytków jest mnóstwo, o 4 nad ranem posłuchac ptaków, połowic ryby. Morze jest monotonne, może każdego dnia inne, ale jeśli nie lubicie innych rozrywek niż plaża i pływanie, to chyba szybko się Wam znudzi. Wybrałabym Mazury z uwagi na to, ze można się tam wyciszyć, uciec od ludzi, natomiast czy na plażach, czy wśród zabytków, czy na wydmach, ludzi jest o wiele wiecej i zawsze się ich spotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zdecydowanie mowie : Morze na mazurach ostatnio mi mowiono,ze tam juz nic ciekawego zbytnio nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyżackie zamki, bastiony i bunkry, Wilczy Szaniec, przepiękny Wigierski Park Narodowy, dalej na południe można zajechac nad Biebrzę, spływy kajakowe, i oczywiście żagle, żagle, zagle, mozna tanio wyczarterować jacht, czasami dołączyc sie do kogoś, kto ma uprawnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam
na Mazurach i niestety nie zareklamuję swego regionu, jest tu drogo. Pojechałabym nad morze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska lilia
Tylko morze !! Tylko Międzyzdroje !! Polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za wskazówki, więc dziś wyjeżdzamy na mazury a po kilku dniach zobaczymy morze. Czy ktoś jeszcze na mazury dziś jedzie ??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Mzaurach drogo? Pewnie w kurortach jest drożej, ale jest mnóstwo mniejszych miejscowości gdzie mozna tanio znaleść noclegi. I jest naprawdę pieknie. Do tego jest mnóstwo atrakcyjnych miejsc do zwiedzania. Dorzucę do tych już wymienionych: Stańczyki - akwedukty, najwyższe mosty w Polsce. 2 bliżniacze mosty, kazdy o długości około 200m, 36m nad ziemią. Mam lek wyskości a mimo to... ;-) Rapa - tzn. piramida w Rapie. \"Prawdziwa\" mazurska piramida. Do srodkajednak niech nie zaglądaja dzieci i osoby wrażliwe, widok dosyc makabryczny. A ściezka pwrowadząca w las do piramidy, to tzw. leśna ścieżka edukacyjna, świetne dla edukacji dziciaków w zakresie leśnictwa. Ściborki - wioska indiańska Wigry - Przepiekny zespół klasztorny pokamedulski, położony nad samym jeziorem Wigry. Augustów - bazylika, kanał augustowski Poza tym mnóstwo innych atrakcji w mniejszych i wiekszych miejscowościach. (Giżycko, Gołdap, Węgprzewo, Sejny, Prostki, Przykop, Błędziszki, Budy, Olecko i wiele wiel einnych). Naprawdę jest co zwiedzać. W razie kiepskiej pogody na opalanie jest co robić. Poza tym piekna przyroda, cisza. Koniecznie spróbujcie przysmaków takich jak:baba ziemniaczana, bliny po litewsku, kartacze. A co do morza i zwłaszcza Międzyzdrojów, to ja jednak wolę Mazury 1000 razy bardziej. Do Międzyzdrojów mam około 100 km, do Olecka gdzie bylismy na urlopie, ponad 600 km i nie mam ochoty jeżdzic do M wogle. Może to kwestia co kto lubi... Ale to taki zatłoczony kurort, który niewiele oprócz slonego morza i niestety cen ma do zaoferowania. Jeśli jechac nad morze to juz lepiej do jakies mniejszej miejscowości, gdzie na plazy każdy ma trochę miejsca. Np. Dzwiwnów, Pobierowo, Łukęcin, Międzywodzie, Łazy, Sianożety, Jantar, Jastrzębia Góra - ale w przypadku złej pogody to cienko z atrakcjami... Pozdrawiam wszystkich urlopowiczów i zyczę pieknej wakacyjnej pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara08
zdecydowanie nad morze! polecam Kołobrzeg!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
było świetnie ale niestety jak zwykle krótko, ciekawe czy ktoś jeszcze planuje wypadzik na najbliższy weekend tj. 23.09 -24.09 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie wybierzcie sie do Zatonia! Polecam Centrum Rekreacyjno - Wypoczynkowe Zatonie. Świetne, zaciszne w pięknym miejscu. Bardzo dobre jedzenie, także wegetariańskie. Bardzo bezpieczne miejsce, z dala od ruchu ulicznego, nad pięknym jeziorem Lubie. To idealne miejsce na odpoczynek z dziećmi:) Na terenie ośrodka piękna, strzeżona plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego. http://www.centrum-zatonie.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mazur
Tylko na mazury. Nad morzem byłem 3 razy, na mazurach o wiele więcej. Nad morzem woda lodowata aż w kości łupie pomimo upałów. W jeziorach już rano ciepła i slodka przynajmniej. Dużo zabytków, śluzy na kanale mazurskim, Galindia we wsi Istota, spływy na Krutyni we wsi Krutyń, twierdzą Boyen w Giżycku, i dużo innych atrakcji. Z kwatery nad wodę blisko, nieraz wejście do jeziora jest z podwórka. Może jest dobre dla osób bez pomysłu i chęci do zwiedzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że i nad morze i na mazury warto się wybrać;) wszędzie znajdzie się coś ciekawego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoniczkaDrajDraj
Dziwne pytanie - przecież to zalezy, kto co lubi. Ja np tylko i wyłącznie morze - żadne góry, żadne bieszczady, czy mazury - MORZE. Zazwyczaj jeżdżę do Mielna do hotleu unitral. Bardzo fajne miejsce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja prawie nigdy nie jeżdżę w jedno miejsce. Jest to zazwyczaj wycieczka objazdowa. Wybieram ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne z różnych stron i opowiadań i tam jedziemy. Często nocleg codziennie w innym miejscu. Kiedy się znudzi jazda to zostajemy 2 czy 4 dni i jak mamy ochotę to ruszamy dalej zwiedzać. Po Polsce i Europie. Jeżeli ktoś chce to czyta to niech sprawdzi i wpisze w przeglądarkę np kanion rzeki Piva, wodospad Skakavac, bastei saksonia szwajcarska, Panska skała- Czechy, wodospad w Jajce, Jeziora Pliwickie, droga transfogarska, Cascada Vălul Miresei. Tego uzbierało się przez kilka lat o wiele więcej tylko nie chce mi się pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stokrotka444. Jestem tego samego zdania. Wiele tego co opisujesz też już widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mazury <3 spływy kajakowe z Turystyka Wodniak i jestem w siódmym niebie dużo jezior zupełnie inny klimat niż nad morzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mazury i spływ kajakowy Turystyka Wodniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie Kaszuby albo Mazury. Woda cieplejsza i słodka. Nie ma tego zasranego klejącego piachu jak Nad morzem. Nad morzem tylko można pojeździć na bananie albo motorówce. Ale to jeden dzień a potem znów wrócić na Mazury albo Kaszuby. Jest tutaj co zwiedzać przy pochmurnej pogodzie. Morze jest dobre dla "przykrych placków" bez pomysłu i chęci do zwiedzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście wybieram góry, bo lubię połazić i stronię od tłumów. w tym roku byłam w Bieszczadach. Jest pięknie, nie ma tłumów turystów i jest tanio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też bardzo się podobało w Bieszczadach. Byliśmy że 3 razy. Latem codziennie pływałem w zalewie Solińskim. To było we wsi Wołkowyja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Modalinka
Jeszcze sie zastanawiasz??!! Oczywiście że mazury!! Jeździmy tam co roku z rodziną i nie potrafimy się tym miejscem znudzić :). Zawsze zahaczamy o Ryń nad Jeziorem Ryńskim i wypożyczamy łódź w KORSARZU. Dzieciaki co roku są wniebowzięte. Mają tam łódki w świetnym stanie, i na prawdę warto zrobić dzieciakom taką przygodę raz na jakiś czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donata2345789
Mazury świetna sprawa! Jeżdzimy tam co roku z rodziną. I też ostatnio obiliśmy się o tego Korsarza! Na prawdę super łodzie i też mogę ich z czystym sumieniem polecić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flonsak
Też w tym roku byliśmy ze znajomymi w Ryniu i wypożyczyliśmy łódź w Korsarzu. I muszę na prawdę i szczerze przyznać, że łodzie mają w świetnym stanie, a ceny też są całkiem przystępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawą opcją jest morze moim zdaniem :) Jeśli nie chce się być nad samym morzem, ciekawą opcją jest Wejherowo. Miasto które jest położone 30 km od morza. Jest spokój, dużo atrakcji, mnóstwo zabytków do zwiedzania i można robić też tak że jeden dzień w Wejherowie, później nad morze. Polecam :) http://www.wejherowo.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×