Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

una_fresa

polskie morze - gdzie zjeść? :-)

Polecane posty

Ponieważ będąc na wakacjach nad polskim morzem bardzo często mamy dylemat gdzie zjeść coś dobrego, czy nie przepłacimy i czy rybka będzie smaczna. Zachęcam wszystkich do podzielenia się swoimi uwagami odnośnie restauracji / barów / knajpek nad naszym morzem. Nie chodzi tutaj o żadną reklamę, nie ma to na celu również robieniu komuś na złość - jeśli taki jest Twój zamiar, to nie pisz. Ja ostatni tydzień spędziłam nad morzem w Mrżeżynie oraz odwiedziłam kilka pobliskich miejscowości i odwiedziłam: 1. Smażalnia "Złota Rybka" w Pogorzelicy - bardzo dobre, bardzo ładnie podane, krótki czas oczekiwania; jednak duży minus to bardzo duże kawałki ryby oraz bardzo wygórowane ceny - dla wieloosobowej rodziny taki obiad może mocno nadszarpnąć budżet. 2. Kebab w Rewalu - 10zł za kebaba - bardzo smaczny, jednak polecam w przypadku niewielkiego głodu, na mocny głód to zdecydowanie za mało 3. Kawiarnia Sabat w Rewalu - na plus to dostęp do WiFi , na minus dosyć wysokie ceny (herbata ok.6zł) oraz bardzo zaniedbana toaleta 4. Wędzarnia ryb w Mrzeżynie (ul. Kołobrzeska, przy drodze, na terenie Ośrodka Wczasowego FamaSta) - na minus lokalizacja bo przy ulicy jednak warto kupić kawałek wędzonej rybki na wynos - ceny rozsądne, duży kawałek wędzonego halibuta ok.15zł a przepyszny! :) 5. Smażalnia ryb w porcie w Mrzeżynie - na plus zdecydowanie widok na morze podczas jedzenia oraz ceny - 20zł za 2 kawałki smażonego dorsza + surówka + frytki; minusów brak. Mam nadzieję, że informacje okażą się przydatne i że inni dołączą do tego wątku. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość change
ja jem tam gdzie jest w pierdziu ludzi, kolejki - to znaczy, że dobrze karmią, omijam szerokim łukiem pustawe knajpy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest to dobry pomysł :-) aczkolwiek parę dni temu nad morzem raczej pustki wszędzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawinnka0978
no właśnie, ludzie nad morzem rzucają się na knajpy i szybkie barówy. przez to już w połowie sezonu pogarsza się w nich jedzenie. jakość idzie w ilość. ja lubię zjeść jak człowiek i wychodząc z posiłku nie śmierdzieć jak kotlet ;) polecam szczecin, byłam już kilka razy. za każdym razem zatrzymywałam się w hotelu przy dworcowej bo jest w dobrym strategicznie miejscu i ceny są przy tym ludzkie a nie z kosmosu. a co do jedzonka, mam tam ulubione 2 miejscówki: kroopnik i santorini, jak najbardziej godne polecenia. pierogi mają bezkonkurencyjne, dla nich warto zgrzeszyć i zaczepić o szczecin choćby na weekend;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ming
Jeżeli na Płw. Helskim to tylko U Rycha. Zdarza się, że jedziemy do Jastarni tylko po to żeby zjeść turbota, który jest wprost wyśmienity. Niepozorne miejsce - najlepsza ryba, wszystko świeże. Polecam wszystkim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawwwwa
A w Łebie polecacie jakieś knajpy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wczasowiczka
Jesli chodzi o ryby to polecam Złotą Rybke w Juracie. Dziewczyny tam bardzo polecaja mietusy i słusznie - najlepsza ryba jaka jadłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goszaa
Mhmmmm pyszna ryba w Juracie. Dla laików - mały gastro przewodnik po Juracie jurata.com/jedzenie.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest taka strona- TripAdvisor- tam znajdziesz takie porady i komentarze- rowniez w Polsce. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benderdddd
Jakiś czas temu byłem z rodziną na obiedzie w restauracji Akcent we Fromborku na Rybackiej. Zamawialiśmy typowe chłopskie jadło z kuchni staropolskiej i powiem, że smaczne, a do tego porcje tak duże, że można się było spokojnie najeść do syta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł zeglarz
Hm też byłem w restauracji Akcent we Fromborku, naprawdę dobre jedzenie i na pewno tam wrócę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dobre doświadczenia z restauracją Akcent. Ilekroć tam byłem to zawsze zjadłem smacznie i zdrowo..no i do syta. Nie żałują na porcjach. Zwłaszcza chłopskie jadło warto sobie zamówić na dużego głoda. :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, właśnie kończymy już nasz urlop , wraz z mężem i synkiem przyjechaliśmy do Grzybowa , pensjonat Domino polecam , bardzo miła właścielka, cisza , pokoje ładne , czyste, jest lodówka , aneks kuchenny, balkon, okolica fajna, blisko do plaży, można sobie gotować ale wolelismy chodzić na obiady. No fakt, że po sezonie nie jest łatwo, dużo pozamykanych punktów, ale udało się znaleźć dobre miejsce jeśli chodzi o obiad. polecamy Dom latarnika- obiady jak w domu, super, naprawdę. Bar katarzynka... - nie specjalnie , bardzo miły szef ale jedzenie nie do końca, zupy nie specjalne , ryby rozmrażane , w okolicy w zasadzie nie mają świeżych. bar "pod strzechą " zupy raczej z torebki... , ryby takie sobie. Restauracja Fanabera -trochę drożej ale smacznie . Natomiast jak byliśmy w Mrzeżynie , tam idąc do portu na ul Tysiąclecia 1a jest restauracja "Anna" , szczerze rewelacja , bardzo miła obsługa, przepyszne obiady, placek po wegiersku pycha!, rosołek ,pomidorowa również :) , nie za drogo , jest wybór od mięsa po pierogi, naleśniki, naprawdę smacznie, polecam serdecznie p.s. piszę dlatego bo wiem sama, na ile opinie internautów pomagają znaleźć dobre miejsca :) z pysznym jedzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Checz Kole Szperka - doskonała restauracja i super nocleg w dobrej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzwizyno pierogarnia maly lokal ale pyszne jedzenie i w przystepnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwette3
W drodze nad morze polecam zatrzymać się w Malborku w Karczmie Zamczysko, robią tam bardzo dobry gulasz i pulpety w sosie koperkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okazjonalny gość
W Mrzeżynie polecam smażalnio-wędzarnie U Darka przy Al.Tysiąclecia 17 piwo 5 zł ,super świeżo wędzona ryba i dobry filet z dorsza -,pyszna zupa rybna ,ceny praktycznie tak jak wszędzie ale warto zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malvinka_
W Gdańsku można wstąpić do Restauracji Grand Cru w Q Hotel Gdańsk. Mieści się w piwniczce hotelu, naprawdę gustownie i klimatycznie urządzona. Na pewno oprócz potraw z menu warto skosztować tam wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak lubisz klasycznie i tanio zjeść to w Gdańsku dobrze wypada www.panoramarestauracja.pl Pierś z kurczaka, frytki, dobry dorsz, sporo deserów do wyboru. Ceny zdecydowanie poniżej średniej branżowej, a mięska naprawdę sporo na talerzu i wszystko ładnie podane. Bywam od czasu do czasu, także ze względu na cenę alkoholi i dość szeroki wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale głupi temat,bo 90% miejsc,gdzie możesz dobrze zjeść działa sezonowo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Korzystam regularnie z sali biznesowej z www.panoramarestauracja.pl Przy wielu gościach można wynegocjować atrakcyjne stawki serwisu kawowego i drugiego śniadania. W większości restauracji cennik jest już sztywny, a tutaj idą jednak człowiekowi na rękę. Pozytywnie zaskakuje mleko bez laktozy do serwisu kawowego. Podaję jako ciekawostkę. Wielu uczestników moich konferencji właśnie z tego korzysta ze względu na uwarunkowania dietetyczne. W sali nikt mi nigdy nie przeszkadzał. Ogólnie optymalna organizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka_Jolka33
Jeśli chodzi o Ustkę polecam restaurację Laguna Marine. Jedzenie bardzo dobre, ciekawy wystrój. W karcie są ryby, sałatki, pizza i dania główne wiec każdy znajdzie sobie coś dla siebie. I co najlepsze lokal jest na środku promenady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziadkowe 70 lat świętowaliśmy w wakacje w restauracji Panorama. Sympatyczna obsługa, doradzili, nie guzdrali się z zamówieniami, z większym stolikiem też nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Panorama w Zieleniaku – moje ulubione miejsce od jakiegoś czasu. Mieli robioną rewolucją Gesslerowej, nie wiem jak to wyglądało przed tym programem, ale teraz jest okej – czysto, smacznie, w przyjemnej atmosferze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe menu ma Panorama, jest różnorodnie – i ryby i steki, sałatki, dobre zupy, jest z czego wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ryba bardzo mi podchodzi w Panoramie. Potrafią dobrze podać flądrę i dorsza. Sandacz z małżami wchodzi na talerz. Ogólnie dużo oryginalnych, czy klasycznych połączeń. Jedzenie nie jest strasznie tłuste, na co zwracam szczególną uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam789

ja też polecam Panoramę jeśli macie ochotę na świeżą rybkę w dobrej cenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×