Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bieg

Pytanie o biegi

Polecane posty

Gość Bieg

Witajcie w większości z was pewnie moje pytanie wyda się śmieszne ale proszę o rady. Kiedy należy redukować biegi w czasie jazdy samochodem i od czego ta redukcja zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc tak : - bieg 1 - wrzucasz wtedy kiedy zamierzasz ruszać, kiedy zatrzymujesz się na światłach, po prostu gdy masz dłuższy postój to będziesz z biegu 1 ruszać -bieg 2- wrzucasz zaraz po biegu 1, ponieważ samochód nabiera prędkości, bieg 2 wrzucasz też gdy dojeżdżasz do skrzyżowania i będziesz zaraz gdzieś skręcać -bieg 3- najważniejszy, ponieważ jeździsz nim do 50-60km/h (najczesciej na tym biegu jezdzi sie po miescie), jeżeli już się bardziej rozpędzasz wrzucasz bieg 4 itd. ps; musisz również pamiętać, gdy dojeżdżasz do skrzyżowania i się zatrzymujesz a masz wrzucony bieg 3, to musisz zmienić go na bieg 2. mam nadzieję, że coś z tego zrozumiałaś, i że choć trochę pomogłam ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjghgfghfgdf
bieg trzeci wrzucach jak masz 30/40 na liczniku bieg 4 mozna od 40 a 5 od 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy od szybkosci i tez bardzo duzo o mocy silnika, biegi redukuje sie przy zwalnianiu i wjezdzaniu pod gorke. silnik trzeba wyczuc po prostu, sluchac obrotow, wzglednie spojrzec na licznik obrotow. na jedynce sie nie jezdzi, jedynka jest tylko do ruszania, no chyba, ze podjezdza sie pod dosc wysoka gorke. no ale tez zalezy to od tego jaki masz ten samochod. im wieksza pojemnosc silnika tym te granice miedzy biegami sie bardziej zacieraja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjghgfghfgdf
a pani ktora jezdzi 60 przy 3 biegu gratuluje glupoty niezle zjedziesz auto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjj
do literek wyżej----> na 3 biegu można jechać różną prędkością, zo zależy jakim autem jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sloneczko u mnie 60km/h w 3 mam tylko 2,2 tys obrotow i nic sie nie zaciera..jesli wrzuce 4 to spada do 1,7 tys, wiec chyba mi radzisz dlawic silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvefrv
nie wiem kto was uczyl do prawa jazdy ale nie ma czegoś takiego jak bieg dla danej prędkości... jak się jeździ autem to po prostu słychać kiedy trzeba bieg zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie 60km/h na 3 jest 2,2tys obrotow, wiec nie wiem o co ci chodzi...jak wrzuce 4 to spada do 1,7 tys,wiec chyba wedlug ciebie mam dlawic silnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvefrv
nie wiem kto was uczył do prawa jazdy ale nie ma czegoś takiego jak bieg dla danej prędkości...jeśli jezdzi się samochodem dostatecznie długo to wyczuwa się kiedy należy zmienić bieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjghgfghfgdf
sorry ale gdybym dala przy 60 km 3 bieg to by mi auto sie zajechalo na smierc zreszta to sie czuje jak auto reaguje przy danym biegu i kiedy jedzie lekko prawie plynie a kiedy ledwo dyszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjghgfghfgdf
poza tym jazda ekonomiczna to jazda na jak najwyzszym biegu w miare mozliwosci bez obciazania silnika wiec jesli jedziesz w miescie 60 to mozna dac 5 bieg i auto lekko jedzie a przy tym mniej pali no chyba ze macie diesla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bieg
Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi. Sory że tak założyłam temat i znikłam ale dopiero teraz go sprawdziłam bo nie było odzewu. Trochę mi to się rozjasnilo ale swoją droga to takich rzeczy powinnam się na kursie dowiedzieć ale szkoła która wybrałam totalna masakra. Tak czy inaczej dziękuję wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×