Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość patiiii_ _

sposoby na PLAMY !!! ...... !!!

Polecane posty

Gość patiiii_ _

Podzielcie się poradami na usuwanie plam :) Ja część już wypisałam poniżej : Zastarzałe TŁUSTE PLAMY Stary tłuszcz można usunąć środkiem do mycia naczyń. Należy nim natrzeć zaplamione miejsce, a potem starannie wypłukać. Plamy z OLEJU JADALNEGO Na obrusach i na ubraniach znikną bez chemicznych środków do wywabiania plam, jeśli je namoczysz, a potem położysz tkaninę na parę godzin w słońcu. Plamy z WODY Na jedwabiu: natychmiast wytrzyj do sucha! Inaczej po plamie pozostanie obwódka. Brzydka obwódka Wokół plamy usuwanej środkiem do wywabiania plam nie zrobi się obwódka, jeśli miejsce to natychmiast wysuszysz suszarką do włosów. Plamy z POTU Pot usuwa się rozcieńczonym amoniakiem. Plamy z ALKOHOLU Plamy na obrusie powstałe od czerwonego wina lub wiśniówki (także od czerwonego barszczu) trzeba natychmiast posypać solą, a obrus jak najszybciej wyprać. Plamy po HERBACIE Miejsca zaplamione herbatą obficie polewać gorącą wodą. Stare plamy usuwać 9% wodą utlenioną z dodatkiem kilku kropel amoniaku. Plamy po KAWIE I KAKAO Świeże plamy zmyć ciepłą wodą z dodatkiem gliceryny lub amoniaku, potem spłukać. Zastarzałe - zwilżyć, a następnie ścierać szmatką namoczoną w gorącej wodzie z dodatkiem boraksu lub amoniaku, a następnie spłukać i wyprać w letniej mydlanej wodzie. Plamy po JAJKU Zaprać ciepłą wodą z dodatkiem amoniaku a następnie wyprać w proszku. Plamy z CZEKOLADY Zazwyczaj nie schodzą w zwykłym praniu. Niekiedy skutkuje papka sporządzona z gliceryny i żółtka. Nałóż papkę na plamę, pozostaw na chwilę, a potem starannie zmyj ciepłą wodą. Plamy z OWOCÓW Póki są jeszcze świeże usuwa się wrzątkiem (lać długo). Można też od razu namoczyć tkaninę w ciepłej maślance, a potem normalnie uprać. Jeśli pozostało przebarwienie, trzeba natrzeć je sokiem cytrynowym i spłukać zimną wodą. Niekiedy pomaga również rozcieńczony roztwór soli amoniakalnej (salmiaku). Plamy z czarnych JAGÓD Z rąk - usuwa się sokiem cytrynowym; z lnu- kwaśnym mlekiem (moczyć przez ok. 30 min.); z wełny usuwa się cytryną ,a z jedwabiu - spirytusem. Następnie wypłucz ciepłą wodą. Plamy po DŻEMIE Jak najszybciej spłukać wodą. Stare plamy namoczyć w roztworze boraksu a następnie wyprać. Plamy z KRWI Natychmiast spłukać zimną wodą z solą. Nigdy nie używać ciepłej wody! Na dywanie: najpierw namoczyć plamę zimną wodą, a potem delikatnie trzeć mocno rozcieńczonym amoniakiem. Plamy po JODYNIE Świeże plamy zmywać gorącym mlekiem. Stare zaprać spirytusem, następnie wybielać wodą utlenioną. Plamy z TRAWY Absolutnie nie powinny być zmywane wodą, ponieważ wtedy jeszcze trudniej je usunąć. Do większości tkanin zaleca się stosowanie 70% alkoholu albo rozcieńczonego amoniaku. Należy zwilżyć plamy alkoholem, odczekać, a dopiero potem spłukać zimną wodą. Plamy z trawy można także usunąć szmatką zmoczoną w wodzie utlenionej z dodatkiem amoniaku. Plamy z RDZY Z białych tkanin można wywabić gorącym sokiem cytrynowym. Ostrożnie z delikatnymi tkaninami! Plamy z rdzy można też zwilżyć i natrzeć proszkiem do pieczenia, a potem uprać tak jak zwykle. Plamy z ATRAMENTU Moczy się w gorącym mleku, potem zapiera w ciepłej wodzie z mydłem (w razie potrzeby ze spirytusem mydlanym). Plamy z atramentu na meblach schodzą po użyciu soku z rabarbaru. Plamy z TUSZU do długopisu Trzeba natrzeć kilka razy spirytusem, a potem wywietrzyć tkaninę i starannie wypłukać. Z rąk bez trudu usuniesz plamy po długopisie pastą do zębów. Plamy z WOSKU Trzeba przykryć bibułką albo papierową serwetką i przykładać ciepłe żelazko tak długo, aż wosk (stearyna) całkowicie wsiąknie w papier. W razie potrzeby można też użyć benzyny. Plamy z barwionego wosku pozostawiają ślady, które usuwa się rozpuszczalnikiem. Plamy po FARBACH,LAKIERACH Próbować czyścić denaturatem, benzyną, terpentyną. Plamy z farby olejnej zetrzeć mieszanką złożoną z 2 części amoniaku i 1 części terpentyny, a następnie zmyć ciepłą wodą. Lakier do paznokci zmywać acetonem. Uwaga! Nie należy używać acetonu do włókien octanowych, np. sztuczny jedwab. Plamy z KLEJU Plamy z kleju uniwersalnego można wywabić z tkanin i dywanów acetonem. Trzeba jednak robić to ostrożnie, żeby kolory tkaniny nie wyblakły. Plamy ze SMOŁY Naciera się masłem albo gliceryną, zostawia środek na jakiś czas, a potem spiera. W razie potrzeby można też użyć benzyny. Pasta do zębów czyści też plamy Jeśli zawiodły wszelkie środki do wywabiania plam, spróbuj użyć pasty do zębów: nałóż pastę, poczekaj aż zaschnie, a potem usuń szczoteczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laleczka23
Pomóżcie mi - jak usunąć plamy z sukienki z tafty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość An-ulka
A mnie interesuje jak usunac niewielka kreske , zrobiona dlugopisem z torenbki skorzanej...Moze ktos ma jakis pomysl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milusia *
a wiecie może jak usunac białe plamy po antyprespirancie ???!!PROSZE POMOZCIE !!!!!!!!! CZEKAM NA PROPOZYCJE =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_us
hej pattiiii dzieki za sposoby na plamy!!!! dzis zastosowalam sposob na plame z wosku - swiece poplamily moj ulubiony obrus.... zelazko i bibula pomogly tylko troche, plamy ciagle pozostawaly, ale benzyna mam nadzieje wywabil je zupelnie. Na razie po wypraniu obrusek jest jeszcze mokry ale juz nie ma sladu po wosku, zaczekam jednak domoentu az wyschnie.... dzieki raz jeszcze!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj_em
hej! pomocy... mam fajne jasne spodnie na ktorych jest stara plama po okresie, w dodatku chyba juz prana , co mam zrobic zeby sie jej pozbyc, bo spodnie sa super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamkaaa co za pech
plamy po krwi najlepiej schodzą pod zimną wodą! ja mam problem jak usunac plame na na bluzie jest biało niebieska i po recznym ptaniu zafarbowała na białym powstały niebieskie odcienie zaprałam to póżniej jeszcze raz ale nic nie dało a szjkoda mi bluzy bo jest nowa i odjazdowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PLAMKAA
torebka jest z ekologicznej skory kupilam ja na allegro i sprzedajacy zawinal ja w papier na korym bylo cos wydrukowane i farba odbila sie na torebce co zrobic????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PLAMKAA
przeczytalam w tymtopicu ze plamy po farbach probowac usunac za pomoca denaturatu terpentyny benzyny tylko czy plame ktora jest na torebce z ekologicznej skory tez czy to nie odbarwi materialu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj_em
hello!! pozbylam sie starych trudnych plam po krwi :)) zimna woda w tym przypadku odpadala bo plamy byly juz "zaparzone" . uzylam proszku DASH taki zagrabaniczny ale spodnie polezaly w nim przez noc i plamy same sie wywabily... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co z plamami po wybielaczu
mnie prysną na ciemne spodnie.... jedyne co mi przychodzi do głowy, to coś na tę białą plamkę naszyć.... tylko skąd wziąć takie ładne coś? byłam w pasmanterii a tam głównie są jakieś naszywki dla dzieci.... jak macie jakiś pomysł to napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj_em
no moj pomysl to cekiny(jesli ktos je lubi), mozna kupic ladnego kwiatka cekiniastego jako gumke do wlosow (widzialam takie w sklepach) i przerobic go na naszywke :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PLAMKAA
Wiecie co udalo mi sie usunac te plamy usunelam je olejkiem do kapieli (NIVEA) pewnie cos rownie tlustego mleczko oliwka tez by pomoglo ciesze sie ze mi sie udalo moze komus sie przeyda ten sposob pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamaaa
jak sie pozbyc plamy z pudru na jasnej bluzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj_em
sprobuj plynem do mycia naczyc polac na plame i poszorowac recznie, ewentualnie dodac do prania... mi plyn czesto pomaga w usowaniu roznych plam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie*
Gdzie sie kupuje ten amoniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to tych
plam z pudru-- spirytus kosmetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabolek
jak pozbyc sie palmy z jabłka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawl1k
Witam. Mam problem ponieważ na moich spodniach (szare sztruksy) pojawiło się oststnio bardzo dużo jakiś czarno-bordowych plam. Nie mam pojęcia skąd to się wzieło, pomórzcie, czym mam je zmyć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiiaa
POMOCY przez przypadek przy prasowaniu zachaczylam zelaskiem o gumowe logo i powstala dosc duza kreska jak ja usunac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj_em
ja bym potraktowala ta kreske w ten sam sposob, pzylozyla jakis papier do kreski, pociągnela zelazkiem i juz... tylko zelazkiem po tej kresce , nigdzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chikitta
Kiedys podczas zbierania jagód poplamiłam sobie rybaczki. Sok z cytryny oczywiście tylko nieco je rozjaśnił, ale nie usunął. Na plamy z jagód najskuteczniej jednak działa OCET. Należy namoczyć tkaninę w roztworze octu na godziną lub dłużej lub przyłożyć do plamy wacik nasączony octem a następnie zaprać plamę. Sprawdziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !! mam problem ! na spodniach jest plama zrobiona brązowym markerem ... spodnie to dżinsy prosze pomóżcie bo są nowe a już plame załapałem ;/ z góry dziękuję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosna7575
A wiecie jak usunąć plamy po super glue?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska80
Witam, Pisze akurat na tym forum bo nie wiem w jakim innym mogłabym napisać. Czy może ktoś wie, jak odfilcować sweterek. Czy to jest wogóle możliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasioludek.
Ratunku! co robić gdy bluzka zafarbowała od innych ubrań w pralce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj_em
na wszelkiego rodzaju plamy, nawet starej krwi polecam proszek do prania DASH, jesli jest gdzie dostepny w Polsce to polecam gorąco. Mam fajne rybaczki, ktore byly poplamione krwia, ktora nie miala zamiaru zejsc po jakimkolwiek srodku, wystarczylo ze namoczylam spodnie w wodzie, posypalam proszkiem na plame, i bez szorowania plama w ciagu nocy wywabila sie... :)) tylko trza uwazac bo proszek ten potrafi wywabic nie tylko plame ale i kolor jak za duzo go sie nalozy i na zbyt dlugi czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj_em
KAKTUSIK- to pewno bejca albo olejna - potraktuj ja rozpuszczalnikem to farb olejnych, tylko po samej plamce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plama z banana
Jak usunąć plamę po bananie z garnituru elana-wełna? Błagam, pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BO.....
niewiem jak , lub czym doprać szarą bieliznę bawełnianą i białe skarpety???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×