Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość piszczalka

Uczelnia prywatna czy państwowa?

Polecane posty

Gość piszczalka

Hej, w tym roku w październiku wybieram się na studia i jestem na etapie poszukiwania odpowiedniej dla mnie uczelni. Zastanawiam się czy wybrać uczelnię państwową czy prywatną? Czy to czasem nie jest tak, że państwowe uczelnie nie są już tak dobre jak kiedyś były i teraz głównie 'jadą na renomie' wypuszczając mnóstwo absolwentów-bezrobotnych? Czytałam wiele opinii, że prywatne uczelnie bardzo indywidualnie podchodzą do studenta, mają środki na odpowiednie wykształcenie i zapewnienie zajęć praktycznych. Ktoś się wypowie? Podpowiem że zastanawiam się nad kierunkami takimi jak praca socjalna lub pedagogika. Lubię pracować z ludźmi, pomagać im ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pubika
Myślę że może być w tym trochę racji. Teraz rzecz w tym żeby znaleźć dobrą prywatną uczelnię, bo od takich się roi a nie wszystkie mają odpowiedni poziom. Może powiesz w jakim mieście chciałabyś studiować to coś podpowiem? Ostatnio dużo orientuję się w temacie, więc może będę mogła doradzić. Jak pedagogika to może jakaś szkoła która jest typowo nakierowana na ten kierunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszczalka
Chodzi o Warszawę. Wiem że jest tam kilka dobrych uczelni pedagogicznych, niestety nie orientuję się aż tak dobrze. Szukać wiarygodnych informacji w internecie to jak igły w stogu siana... Fajnie by było gdyby doradził mi ktoś z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczelnie państwowe zeszły na psy - ale nadal u pracodawców są bardziej cenione niż prywatne. Na uczelnie prywatne w CV patrzy się jak na drugą kategorię - bo to znaczy tyle, że ktoś się do państwowej NIE DOSTAŁ, a więc nie był uczniem najwyższych lotów, a w prywatnej przepycha się nawet największych cymbałów. Nie łudź się, że prywatne kierują się chęcią dogodzenia studentom, wszystko to pic na wodę i fotomontaż, one mają tłuc kasę, nie przejmują się studentami, a poziom jest żenujący. Wykładowcy zakontraktowani na godziny, nie mają czasu, odwalają chałturę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janeczka9
Zgodzę się z tym że uczelnie państwowe 'zeszły na psy' a większość pracodawców na uczelnię prywatną w CV patrzy z lekkim dystansem. Ale często ta druga kwestia jest mylnie odbierana, często prywatne uczelnie nie przyjmują studentów jedynie za kasę ale także za wyniki, wyrabiają sobie poziom. Według mnie to taki stereotyp, że jeśli ktoś uczęszczał do uczelni prywatnej to się do państwowej nie dostał. Często prywatne uczelnie mają do zaoferowania o wiele więcej. A jeśli ktoś chce studiować, a uczelnie państwowe zeszły na psy a prywatne nie są dobrze odbierane, to gdzie ma to robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość props
Dobre pytanie - gdzie studiować, jeśli uczelnie państwowe produkują bezrobotnych a te prywatne nadal są źle postrzegane? Moim zdaniem jeśli ktoś jest w czymś naprawdę dobry to znajdzie w swojej dziedzinie pracę, trzeba tylko umiejętnie szukać i dać się oszlifować komuś (w tym przypadku uczelni) kto odpowiednio to zrobi. Jeśli dana uczelnia ma dobre opinie, idzie studentowi na rękę i pomaga w znalezieniu pracy w zawodzie, to czemu nie. Wykształcenie w tym państwie trzeba mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fernelka32
A moiim zdaniem to właśnie uczelnie prywatne mają obecnie ciekawsze kierunki do zaoferowania a także starają sie stawiać na praktykę a nie na teorię. A pracodawca nie będzie się interesował jakiej uczelni masz papierek a właśnie będzie brał pod uwagę Twoje umiejętności. Ja jestem zeszłoroczną absolwentką grafiki na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu: http://www.wsnhid.pl/grafika.html I pracowałam już na ostatnich latach studiów. Miałam do czynienia z wieloma osobami pracującymi w zawodzie i odbyłam mase praktyk, co obecnie procentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracodawcę jak najbardziej interesuje, czy jest to szkoła wyższa z określoną renomą, czy prywatna szkoła-krzak. Tych prywatnych z renomą jest zaledwie kilka, np. Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Pedagogika na prywatnej uczelni to strata kasy - dla pracodawcy sygnał jest jeden - nie zdało się dość dobrze matury, żeby się załapać na państwową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszczalka
Tak, tylko że jeśli tak jak napisałam - interesuje mnie kierunek taki jak pedagogika lub praca socjalna to raczej nie pójdę na PJWSTK, bo jest to uczelnia która - jak sama nazwa wskazuje - skupia się na dziedzinach związanych z technikami komputerowymi itp. Szukam uczelni typowo pedagogicznej, która będzie miała dobre opinie wśród pracodawców i jednocześnie da mi odpowiednie wykształcenie bo wiadomo, że renoma to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pedagogice czy tym podobnych humanistycznych studiach raczej teraz szybko pracy nie znajdziesz. Nie zawsze chodzi o uczelnie (oczywiście nie biorę pod uwagę uczelni w Pińczowie czy innych zapyziałych uczelniach o których nikt nigdy nie słyszał), musisz wybrać sobie kierunek po którym będziesz miała jakieś perspektywy, a po pedagogice - niekoniecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
państwowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu najważniejszym czynnikiem jest na pewno zasobność Twojego portfela, mnie na szczęście stać na opłacenie czesnego dlatego podjąłem naukę we Wszechnicy Polskiej bo poziom jest dużo wyższy niż na większości uczelni, ale gdybym był w gorszej sytuacji materialnej to na pewno starałbym się dostać na darmowe studia dzienne i konieczności jakoś pogodziłbym z tym wszystkim pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekk
Czasem lepiej jest zdecydować się na prywatną uczelnię gdzie poziom jest dużo wyższy i dodatkowo zapracować na czesne. Ja studiowałem na Wszechnicy Polskiej finanse i rachunkowość. W trakcie studiów podjęłam pracę dorywczą w biurze, a po studiach awansowali mnie i jestem tam do dzisiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja studiuję w łódzkim medyku już kolejny rok i jestem zadowolona. Uczelnia prywatna z dobrym podejściem do studentów, da się rozwiązać każdy, nawet najmniejszy problem. Co więcej czesne jest bardzo niskie (jest też szansa, że zostanie ono pokryte całkowicie dzięki stypendium) także opłaca się (nawet bardzo) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz niektore uczelnie prywatne jak np. ssw http://www.ssw.sopot.pl/ maja o wiele wyzszy poziom od tych panstwowych. Wystarczy popatrzec na rankingi, artykuly... Rozwaz uczelnie prywatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co powiesz na tę szkołę? www.wsfi.edu.pl. Słyszałam bardzo dużo dobrego. Mają pozytywne opinie, mają ekonomię i informatykę. Myślę, że można chociaż podzwonić i popytać. A do tego jest w Kaliszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubagość
Moim zdaniem bardzo duzo zalezy od tego, czy chcesz isc na studia dzienne czy zaoczne. Panstwowe uczelnie maja to do siebie, ze faktycznie daja wiekszy prestiz. Z drugiej strony, prywatne ja sam wybralem prywatne studia i nie wstydze sie tego, a nawet uwazam, ze nauczylem sie tam bardzo duzo. Studiowalem zarzadzanie na sanie w warszawie i mam porownanie, bo potem robilem podyplomowke na uw. Zreszta zawsze mozna sprawdzac rankingi uczelni i san jest dosc wysoko. Zreszta mieli dobre ceny czesnego, co dla mnie osobiscie bylo bardzo wazne przy wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniulka258
Czy ja wiem, czy jest jakaś różnica. Prawda jest taka, że pracodawcy na to uwagi ni zwracają. Bardziej bym patrzyła pod kontem kierunków http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzad zania/mechanika-i-budowa-maszyn . Pod tym względem prywatne mają więcej do zaoferowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja słyszałam dobre opinie o Warszawskim SANie . To jest uczelnia niepubliczna i z tego co czytałam ostatnio to jedna z lepszych. Kurcze wybór między prywatną czy państwowa.. Na pewno nie zgodzę się z tym,że " do prywatnej przepycha się nawet największych cymbałów". Mój drogi jeśli takie osoby sie tam dostaną to uwierz,że równie szybko zrezygnują, lub po prostu wylecą, każda uczelnia chce utrzymać dobry poziom czy to prywatna czy państwowa! Szczerze mówiąc to nie wydaje mi się,żeby pracodawcy zwracali taką uwagę na to do jakiego typu uczelni uczęszczałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę polecić moją uczelnię www.ignatianum.edu.pl w Krakowie, jestem z niej bardzo zadowolona. Studiuję psychologie i mam bardzo ciekawe zajęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniellla58
Moim zdaniem oba rozwiązania są dobre. Istnieje przekonanie, że na prywatnych uczelniach jest niski poziom nauczania, że płaci się za ukończenie studiów. Ja nie do końca w to wierzę. Dobrym przykładem jest chociażby WSEiZ w Warszawie. Poziom wysoki, świetny wykładowcy i ciekawe kierunki jak chociażby wzornictwo - http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury/wzornictwo :) Każda opcja ma swoje plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WielkiJoe
Ja obecnie studiuje turystykę i rekreacje na akademii www.ignatianum.edu.pl w Krakowie i jest fajnie.Uczelnia jest prywatna ale na prawach państwowej więc nie płaci się za studia dzienne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wolę szkołe prywatną, dzięki temu moge połączyć studia z pracą :) Chodzę do http://www.wsu.pl/ w krakowie,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim prywatne uczelnie powstają po to, żeby zarabiać pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dla siebie wybrałam prywatną, w październiku zaczynam studia i zobaczymy jak to będzie. Akurat o mojej przyszłej uczelni (WSP we Wrocławiu) nasłuchałam się sporo pozytywnych opinii od znajomych, także nie wybieram się tam w ciemno ;D A idę na detektywistykę, to nowość na tej uczelni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma znaczenia jaka - w jednym i drugim przypadku poziom może być kiepski, więc ja po prostu radzę ten poziom weryfikować. Na pewno polecam uczelnię, na której robię kosmetologię. Mam na myśli ich - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ Bardzo konkretne miejsce - pod względem programu, czy kadry. Nie wybierajcie uczelni na zasadzie - bo coś trzeba. Bo jeśli tak, to szkoda waszego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GodzikRafi
Ja tam wolę prywatną, wybrałem uczelnię europejską http://www.coleuropenatolin.eu/pl i nie żałuje. Mogę zarabiać sobie kasę, zdobywać doświadczenie i jeszcze zdobywać wykształcenie. A w tej szkole jest dobry poziom nauczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moja prywatna uczelnia Wyzsza Szkola Sztuki Uzytkowej w Szczecinie stala sie czescia Akademi Szuki w Szczecinie i jest teraz uczelnia panstwowa . Byl am gburoway i bardzo niemily profesor od projektowania Mebla( nadal tam niestety wyklada) ale poziom byl tam bardzo wysoki o czym swiadczy fakt ze ta uczelnia z prywanej sala sie uczelnia panstwowa.Wiec nie mozna mowic ze wszystkie uczelnie prywatne nic nie znacza bo taka prywatna moze zmienic sie w panstwowa tak jak moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×